Upozornění

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit
Message
Autor
MrApik
Příspěvky: 11
Věk: 26
Registrován: 22 bře 2017, 09:36
Reputation: 3

Upozornění

#1 Příspěvekod MrApik » 22 bře 2017, 09:49

Naše IP: 82.208.17.23:27674
Ahoj všichni,
chci upozornit na jednu "novou praktiku" (asi už je tu dlouho, ale my jsme se s ní setkali poprvé) získávání hráčů.
Majitel jednoho nejmenovaného serveru přišel na náš server s tím, že hráčům nabídl post v AT, než jsem dopsal ban za reklamu, stačil napsat IP a pár hráčů to zlákalo. Fajn, řekl jsem si, další reklama, stejně se většina za chvilku vrátí. Jenže na jeho serveru, si nechvává hesla ukládat v plaintextu a pak se přihlásil za ty hráče u nás, změnil heslo a řekl jim, že jim to dá, když nahrají u něj X hodin. U mě to zkoušel také, ale naštěstí se všemu včas zabránilo.
Tuto praktiku jsem si sám ověřil a je to opravdu hnus nejvyššího kalibru. Reklama je věc jedna, ale takto krást účty (navíc pochybuji o plnění jeho "slibu", že ty účty vrací). Proto chci tímto všechny majitele upozornit, aby si dali pozor zejména v AT (dodržovat pravidlo "jiný server, jiné heslo"), ohledně hráčů si moc radný nejsem. Má asi 5 účtů a každý pod jinou IP. Když tam není nikdo z AT, nemůžeme ho zastavit.
Stalo se to už někomu? Je nějaký způsob, jak se proti tomu bránit?
Díky.

Uživatelský avatar
VampireCraftCZ
Příspěvky: 131
Registrován: 14 úno 2016, 22:03
Reputation: 4

Re: Upozornění

#2 Příspěvekod VampireCraftCZ » 22 bře 2017, 13:21

Vyzkoušej nějaký plugin proti reklamě a zablokuj v něm IP adresu jeho serveru

MrApik
Příspěvky: 11
Věk: 26
Registrován: 22 bře 2017, 09:36
Reputation: 3

Re: Upozornění

#3 Příspěvekod MrApik » 22 bře 2017, 15:47

No on to obchází (buď tam dá spleť znaků místo teček, nebo tam dá odkaz an webovky, prezentaci serveru,...)

Jo_Do
Příspěvky: 258
Registrován: 24 čer 2016, 20:57
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění

#4 Příspěvekod Jo_Do » 22 bře 2017, 16:26

Nick toho "admina?" Ideálně i IP.

Uživatelský avatar
Arcas
Příspěvky: 1406
Věk: 25
Registrován: 13 bře 2012, 19:15
Reputation: 0

Re: Upozornění

#5 Příspěvekod Arcas » 22 bře 2017, 20:21

Zdravím,

zašli mi IP a nějaké důkazy na admin@czech-craft.eu. S majitelem CC si to projdeme a pokud uznáme, že máš pravdu a že to stojí za pozornost, vyhlásíme daného člověka u nás na FB.
Čeština a jiné jazyky jsou Freeware, ale ne Opensource!!! To znamená, že s nimi můžete nakládat jak chcete, ale nesmíte je upravovat...

// no comment

Uranus-Portal.com
Obrázek

MrApik
Příspěvky: 11
Věk: 26
Registrován: 22 bře 2017, 09:36
Reputation: 3

Re: Upozornění

#6 Příspěvekod MrApik » 24 bře 2017, 18:44

Odeslal jsem email s IP. Já nevím, jestli je moudré IP sdílet tady na fóru veřejně, netuším jak to s pravidly. Důkazy samozřejmě mám, ale "jen" v podobě screenů a podpory z FH.

Uživatelský avatar
Golem21cz
Příspěvky: 14
Věk: 22
Registrován: 12 bře 2017, 15:19
Reputation: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění

#7 Příspěvekod Golem21cz » 25 bře 2017, 01:17

Pokud ten člověk dělá, to co popisuješ tak si myslím, že by zveřejnění IP vůbec neuškodilo. Ba naopak.

btw. pro blokaci reklamy je dobrý AntiAD. Ten blokuje i URL.

Uživatelský avatar
Arcas
Příspěvky: 1406
Věk: 25
Registrován: 13 bře 2012, 19:15
Reputation: 0

Re: Upozornění

#8 Příspěvekod Arcas » 25 bře 2017, 12:50

Mail nám přišel, majitel CC tě bude kontaktovat. Já se pokusím spojit s majitelem toho serveru.
Čeština a jiné jazyky jsou Freeware, ale ne Opensource!!! To znamená, že s nimi můžete nakládat jak chcete, ale nesmíte je upravovat...

// no comment

Uranus-Portal.com
Obrázek

MrApik
Příspěvky: 11
Věk: 26
Registrován: 22 bře 2017, 09:36
Reputation: 3

Re: Upozornění

#9 Příspěvekod MrApik » 25 bře 2017, 13:41

Dobrá, počkám si ale, jak to vyřeší CC. (Prověří se to na officiální úrovni). Pak to rád napíšu zde do topicu.

Uživatelský avatar
Arcas
Příspěvky: 1406
Věk: 25
Registrován: 13 bře 2012, 19:15
Reputation: 0

Re: Upozornění

#10 Příspěvekod Arcas » 25 bře 2017, 17:53

Majitel nejmenovaného serveru se k celé věci přiznal, přislíbil nápravu dle návodu ZDE a omluvu MrApikovi. Dále přísahal, že se podobná situace nebude opakovat. Byl taktéž informován, že v případě, že se stane něco podobného, zveřejníme veškeré důkazy na FB stránce Czech-Craftu a postaráme se, aby se komunita o tomto problému dozvěděla. MrApikovi jsem dal pár rad, aby se podobná situace neopakovala.

Zároveň bych chtěl apelovat na všechny majitele serverů, aby po členech týmů, kteří mají práva, vyžadovali unikátní a silné heslo a případně to samé vyžadovali i po hráčích.

Tím je snad celá věc uzavřena.
Čeština a jiné jazyky jsou Freeware, ale ne Opensource!!! To znamená, že s nimi můžete nakládat jak chcete, ale nesmíte je upravovat...

// no comment

Uranus-Portal.com
Obrázek


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 hostů