Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

Message
Autor
Lupe
Příspěvky: 15
Věk: 23
Registrován: 03 bře 2016, 14:43
Reputation: 0

Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

#1 Příspěvekod Lupe » 29 črc 2016, 14:19

-------
Deleted
Naposledy upravil(a) Lupe dne 09 úno 2017, 17:29, celkem upraveno 2 x.
Jsem holka, je mi 15let a jsem na Spigotu :)
Přijímám zakázky na pluginy!

Uživatelský avatar
Arcas
Příspěvky: 1406
Věk: 25
Registrován: 13 bře 2012, 19:15
Reputation: 0

Re: Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

#2 Příspěvekod Arcas » 29 črc 2016, 18:51

Co to je za módu používat Skript? Pro Kristovy rány, Skript není programovací jazyk, je to emulovaná záležitost, takže bude mít vždy vyšší vytížení, než stejná věc psaná v Javě. Nebylo by lepší lidi učit programovat v pořádném jazyku a dělat užitečné věci, než tyhle polofunkční nesmysly?
Čeština a jiné jazyky jsou Freeware, ale ne Opensource!!! To znamená, že s nimi můžete nakládat jak chcete, ale nesmíte je upravovat...

// no comment

Uranus-Portal.com
Obrázek

Uživatelský avatar
Nano
Příspěvky: 28
Registrován: 04 črc 2016, 08:27
Reputation: 0

Re: Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

#3 Příspěvekod Nano » 29 črc 2016, 18:58

Souhlasím z Arcasem, je lepší se učit stabilní programovací jazyk...
Predám administráciu na Minecraft, viz. Topic, Prodám/Koupím!

Lupe
Příspěvky: 15
Věk: 23
Registrován: 03 bře 2016, 14:43
Reputation: 0

Re: Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

#4 Příspěvekod Lupe » 29 črc 2016, 19:02

Skript se naučíš rychle a má mnoho funkcí. K čemu javu, když si to samé napíšeš ve skriptu? s tím vytížením je to kravina.
Můžeš přestat kritizovat?
Naučit se javu zabere měsíc/e, skript máš zmáknutý za hodinu :)
Jsem holka, je mi 15let a jsem na Spigotu :)
Přijímám zakázky na pluginy!

Uživatelský avatar
Arcas
Příspěvky: 1406
Věk: 25
Registrován: 13 bře 2012, 19:15
Reputation: 0

Re: Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

#5 Příspěvekod Arcas » 29 črc 2016, 19:16

Pokud člověk zmákne scipt za hodinu, tak za týden se natolik sžije se Spigotem / Bukkitem, že ho nevymění za nic. A ne, není to kravina - Skript musí převést .sk na své proměnné, se kterými pak pracuje.

Základní TP příkaz je super, ale kde máš priority u eventů? Kde máš volání vlastních eventů? Kde máš práci s jinými eventy, než základními? A je super umět skriptovat, ale jakmile se ti vysype byť jen jednoduchý plugin a autor na to dlabe, tak se můžeš jít klouzat, protože si ho neopravíš - jak taky, když nemáš základní znalosti javy - hlavně, že si napíšeš skript.

Toto je jen pár (nikoliv však nevýznamných) limitů skriptu, na které člověk narazí. Proto pokud ti jde skript, je lepší se zaměřit na Javu jako takovou. To, že je Java těžká, je mýtus. Dva kamarádi, kteří se učili na gymnáziu programovat v Pythonu se v Javě naučili za 14 dnů - bez velké předchozí průpravy, pracovali s mnohem nepříjemnější API, než je Bukkit (JSwing) a zvládli to.
Čeština a jiné jazyky jsou Freeware, ale ne Opensource!!! To znamená, že s nimi můžete nakládat jak chcete, ale nesmíte je upravovat...

// no comment

Uranus-Portal.com
Obrázek

NEZNAMY
Příspěvky: 717
Věk: 25
Registrován: 31 kvě 2013, 20:00
Reputation: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

#6 Příspěvekod NEZNAMY » 30 črc 2016, 12:19

Lupe tak skús v skripte urobiť komunikáciu s mysql, komunikáciu medzi servermi, zisťovanie počtu online hráčov keď máš zadanú IP...

Lupe
Příspěvky: 15
Věk: 23
Registrován: 03 bře 2016, 14:43
Reputation: 0

Re: Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

#7 Příspěvekod Lupe » 30 črc 2016, 18:19

Mysql ne, ale na bungeecord skript lze udělat....ale s SQL databází je to možné addonem SKQuery :)
Na bungeee stačí addony
http://skunity.com/Skellett
http://skunity.com/WildSkript
Jsem holka, je mi 15let a jsem na Spigotu :)
Přijímám zakázky na pluginy!

Uživatelský avatar
Rukes
Příspěvky: 95
Registrován: 16 kvě 2014, 16:55
Reputation: 0

Re: Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

#8 Příspěvekod Rukes » 30 črc 2016, 20:43

Jen bych chtěl podotknout že samotný Skript má základní funkce. Je k němu spousta addonů které umožňují SQL, Bungee atp. Má sem tam nějakou tu mouchu ale je schopný udržet server na svých nohách. V jeho samotném kódování jsem strávil rok a mohu říct se mi server z 90% nesl jen Skript a 3 addony, například kompletně vlastní Essetials, Staty atp. vše s YAML. Je samozřejmé že aktuální programátoři javy mohou mít nějaký ten hate, což je jasné, Skript je pro ně nic, ale i tak bychom si mohli uvědomit že je to pěkná a spolehlivá hračka jak na manegement tak i minihry.
Mimochodem, Lupe, líbí se mi tvoje Skript návody ale zatím jsem tu neviděl nic ohledně kompatibilizace verzí, neoficiálních build verzí či zmínka ohledně ukládání variable, nebo jak funguje global a local variable ? Poznámka ohledně uložiště a jak ukládání funguje při startech/restartech bych asi doplnil.

Pěkný den, Rukes.

EDIT:
Nadále by bylo dobré popsat funkce String, používání varibles ve stringu, co je event, jak ho použít, jak správně tabulovat kód atp. Potom ty by jsi se měl(a) naučit optimalizace jako loop, protože například tvůj kód slitherMC je nehorázně zbytečný, když něco kopíruješ 100x a měníš jen čísla atp.

Kód: Vybrat vše

    User profile = Spigot.getUsersByName("Rukes");
    return (profile.getLanguages().contains(Language.JAVA) && profile.getAge() == 15);

Uživatelský avatar
Arcas
Příspěvky: 1406
Věk: 25
Registrován: 13 bře 2012, 19:15
Reputation: 0

Re: Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

#9 Příspěvekod Arcas » 30 črc 2016, 21:44

Neříkám, že server nemůže běžet na Skriptu, ale vytížení bude díky emulaci vyšší. A ano, jsou knihovny, které umí SQL, ale problém je, že si nevybereš, jaký Java engine na práci s SQL budeš používat - v poslední době se hodně rozmohl Hikari, který je rychlejší a méně náročný - ovšem nepočítám s tím, že by ho nějaká knihovna pro Skript používala.

Je to dobrá věc na pochopení základních principů programování, ovšem na jakékoliv složitější práce je vždy lepší použít přímo Javu, ať už kvůli již zmíněné práci s EventPriority, nebo kvůli větší možnosti rozhodování v oblasti API, či kvůli úspoře výkonu (chci vidět, jak budeš ve Skriptu efektivně pracovat s thready...)
Čeština a jiné jazyky jsou Freeware, ale ne Opensource!!! To znamená, že s nimi můžete nakládat jak chcete, ale nesmíte je upravovat...

// no comment

Uranus-Portal.com
Obrázek

Uživatelský avatar
Rukes
Příspěvky: 95
Registrován: 16 kvě 2014, 16:55
Reputation: 0

Re: Začínáme s pluginem skript - část 2 - /spawn /warp

#10 Příspěvekod Rukes » 30 črc 2016, 22:53

Samozřejmě máš pravdu, ale popravdě, k čemu někomu tady (krom někoho jako "my") bude API nebo EventPriority ?

Kód: Vybrat vše

    User profile = Spigot.getUsersByName("Rukes");
    return (profile.getLanguages().contains(Language.JAVA) && profile.getAge() == 15);


Zpět na „Návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů