restart script

Message
Autor
Mike8748
Příspěvky: 823
Registrován: 30 bře 2014, 10:05
Reputation: 28

Re: restart script

#31 Příspěvekod Mike8748 » 05 kvě 2017, 19:59

a spadne screen nebo jen skončí server v něm spuštěný? do logu toho serveru si koukal? nespadne třeba ten server na nedostatek paměti?

Port2
Příspěvky: 502
Registrován: 08 pro 2015, 22:52
Reputation: 18
Bydliště: Pod mostem :/

Re: restart script

#32 Příspěvekod Port2 » 05 kvě 2017, 20:02

screen -AmdS test java -Xmx400M -Xms100M -jar /home/test/server.jar nogui
EDIT: Měl jsi tam 2x -S

zpevakjos
Příspěvky: 177
Věk: 23
Registrován: 19 črc 2015, 12:56
Reputation: 0

Re: restart script

#33 Příspěvekod zpevakjos » 06 kvě 2017, 08:48

Dal jsem to teda

Kód: Vybrat vše

screen -AmdS test java -Xms100M -Xmx400M -jar /home/test/server.jar nogui


,ale porad se jen zapne screen a za chvili vypne a v cron.log nic. Ramky je dost a všeho ostatního taky.

Mike8748
Příspěvky: 823
Registrován: 30 bře 2014, 10:05
Reputation: 28

Re: restart script

#34 Příspěvekod Mike8748 » 06 kvě 2017, 11:04

ve složce /home/test vytvoř soubor např. start.sh s obsahem

Kód: Vybrat vše

cd /home/test
java -Xms100M -Xmx400M -jar server.jar nogui


potom povolit spouštění ( chmod +x start.sh ) a v tom screenu spoustej ten start.sh
tedy

Kód: Vybrat vše

screen -AmdS test /home/test/start.sh


edit: pro vysvětlení.. cron úlohy jsou spouštěny z domovského adresáře uživatele kterému úloha patří ( /root v případě root uživatele, /home/uzivatel v případě jednotlivých userů). Pokud úloha bude patřit root a jako úlohu máš příkaz java -jar /home/test/server.jar tak se to pokusí ve složce /root pokusí spustit MC server. nenajde to server.properties, tak to vytvoří defaultní, dále to ale narazí na "problém" eula.txt kde bude defaultní hodnota false, proto se servr ukončí. a když se ukončí server tak screen nemá důvod běžet a ukončí se taky.

zpevakjos
Příspěvky: 177
Věk: 23
Registrován: 19 črc 2015, 12:56
Reputation: 0

Re: restart script

#35 Příspěvekod zpevakjos » 06 kvě 2017, 11:32

Mike8748 já nemám problém se spuštěním serveru, ale aby ho to spustilo jen v cronu a ty tady vysvětluješ uplnou kravinu na co budu mít 2 scripty 1 aby spustil server a 2. aby to hodil do screenu? a pak este to same v cronu? to bych tych scriptu mel pres 30 kdybych to delal takto.

Mike8748
Příspěvky: 823
Registrován: 30 bře 2014, 10:05
Reputation: 28

Re: restart script

#36 Příspěvekod Mike8748 » 06 kvě 2017, 13:28

no... pokud chápu dobře že se snažíš docílit toho že se ti spuštěné servery každých X hodin restartují...
1 skript co servery spustí (např po restartu VPS jako takového) přes screen, za podmínky že před spuštěním konkrétního serveru skript správně změní pwd (tedy přesune se do složky kde se server nachází)
1 skript který bude volán cronen, aby dané servery vypnul (poslal jim STOP příkaz), počkal těch 30 sekund co tam máš (sranda nastane když se server nestihne za 30sekund vypnout) a servery opět nastartoval
volitelně 1 skript který bude umožňovat přes argumenty zapinat-vypinat-restartovat jednotlivé servery, případně na ně odesílat jiné příkazy z příkaz. řádky

to mě dává dohromady 3 skripty maximálně. ano, jeden skript může posílat příkazy případně spustit více než jeden server.

pokud se ti server nespustí při volání cronem, tak na tom volání z cronu asi bude něco špatně ne? pokud to nepíše nic do logu z cronu, tak se screen spouští v pořádku a selže to co běží uvnitř toho screenu (tedy volání java -jar ...). Pokud si myslíš že máš vše správně, tak bys v latest.log měl mít nějaká info o tom že se server spouští a tak... máš? pokud to do latest.log zapisuje, tak tam nejspíš bude i info proč se server vypíná. Pokud to do latest.log nezapisuje tak se server ani nespustil, nepovedlo se tedy volání příkazu java -jar ... a měl bys zjitit proč (aktuálně nejpravděpodobnější příčínu jsem již psal.. že se to volá ze špatného adresáře)

pokud chceš vážně poradit tak by bylo vhodné sem uvést
- jak mc servery zapínáš? příkazem nebo skriptem? pokud skriptem tak obsah skriptu včetně toho kde je umístěn (relativně vůči .jar souboru serveru)
- cronem voláš co? příkaz nebo skript? obsah skriptu
zatím se tady diskuze 2 stránky točila na tom jak správně volat screen


ale moje (ne)úplný kraviny klidně ignoruj

zpevakjos
Příspěvky: 177
Věk: 23
Registrován: 19 črc 2015, 12:56
Reputation: 0

Re: restart script

#37 Příspěvekod zpevakjos » 07 kvě 2017, 13:34

latest.log se ani nevytvoří a mám 3 scripty jak jsi psal

start script přes který se dostávám do konzole

Kód: Vybrat vše

screen -R test -S java -Xms100M -Xmx400M -jar /home/test/server.jar nogui


stop script který mi normálně funguje v cronu a chci ho využít později pro ten restart automatický

Kód: Vybrat vše

#/bin/sh
screen -x test -X stuff "stop"
screen -x minecraft -X eval "stuff \015"


start script který chci aby po automatickém vypnutí serveru se sám zapl a se kterým jediným mám problémy když ho cron zapne tak se za 5-10s sám vypne

Kód: Vybrat vše

screen -AmdS test java -Xms100M -Xmx400M -jar /home/test/server.jar nogui


1. script se jmenuje start.sh
2. script se jmenuje stop.sh
3. script se jmenuje test.sh

všechny tyhle scripty jsou v /home/test a v /home/test je také java soubor a vše ostatní

ten test.sh pouštím v cronu jak mi tady poradil kolega

Kód: Vybrat vše

29 11 * * * /home/test/test.sh >/home/test/cron.log 2>&1


Ještě něco potřebuješ vědět? jestli ano tak napiš a rád odpovím.

zpevakjos
Příspěvky: 177
Věk: 23
Registrován: 19 črc 2015, 12:56
Reputation: 0

Re: restart script

#38 Příspěvekod zpevakjos » 11 kvě 2017, 15:40

Mike8748 teď jsem jsi to přečetl znova co jsi psal a moc se omlávám za to co jsem psal. Měl jsi pravdu a já jsem byl jen slepý a neviděl ji. Jak mohu tedy udělat, aby se to nespouštělo s /root ale s /home/test musím udělat uživatele jménem test a pak

Kód: Vybrat vše

0 24 * * * test /home/test/test3.sh >/home/test/cron.log 2>&1
? nebo jak bych to mohl udělat?

Mike8748
Příspěvky: 823
Registrován: 30 bře 2014, 10:05
Reputation: 28

Re: restart script

#39 Příspěvekod Mike8748 » 11 kvě 2017, 19:59

do test.sh dej

Kód: Vybrat vše

cd /home/test
screen -AmdS test java -Xms100M -Xmx400M -jar server.jar nogui

zpevakjos
Příspěvky: 177
Věk: 23
Registrován: 19 črc 2015, 12:56
Reputation: 0

Re: restart script

#40 Příspěvekod zpevakjos » 12 kvě 2017, 15:51

V cron.log mi to napsalo

Kód: Vybrat vše

 /home/test/test.sh 1: cd: cant cd to /home/test


Zpět na „VPS (Virtual private Server)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti