Záloha konverzace o nových updatech

Message
Autor
Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9532
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.13.2

#181 Příspěvekod nejento » 25 říj 2018, 18:32

Vyšel Minecraft 1.13.2

Verze 1.13.2 není kompatibilní s verzí 1.13.1 a nižší! S verzí 1.13.2 se na 1.13.1 server nepřipojíte ani naopak.

Nový patch verze 1.13 opravuje některé chyby se spawny a interakcí s moby a chyby, které se mohly stát během konverzí světů. Update zároveň přináší zlepšení výkonu při startu hry, konverzi světů a spawnování mobů.

Pokud přecházíte z verze starší jak 1.13 (např. 1.12.2) výrazně doporučujeme aktualizovat přímo na verzi 1.12.2 z důvodu opravené a vylepšené konverze světů na nový formát.
Byly zároveň vydány první sestavení Spigot serveru na verzi 1.13.2, přičemž se vývoj pomalu blíží k doporučeným sestavením a přechodu na „Normální“ stav sestavení. Již aktuální sestavení lze vcelku bezpečně používat, stejně tak jako konverzi světů z předchozí verze, ale z důvodu pokračování komunitních testování, není vydání připraveno být označené jako doporučené.

Pokud používáte Spigot server a chcete používat aktuální sestavení Spigotu na verzi 1.13.2, je možné po úspěšném detekování verze v menu Změnit verzi zvolit větev „Spigot UNSTABLE“, která nejnovější sestavení obsahuje. Původní větev „Spigot“ je dočasně pozastavena na verzi 1.12.2, právě z důvodu nestability prvních vydání Spigotu na verzi 1.13. Tato větev „Spigot“ bude obnovena s novými sestaveními po vydání doporučené verze 1.13.2.

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9532
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.13.2

#182 Příspěvekod nejento » 30 pro 2018, 18:36

Vzhledem k současnému stavu vydání Spigotu a jeho stavu vývoje a oprav chyb, došlo ke změně vlny stability Spigot serveru na Normální
Již přes měsíc je vydaný tzv. „recommended build“ Spigotu, tedy verze, kterou bylo možné použít i na produkčních serverech. Během této další doby však je možné bezpečně aktualizovat na novou verzi serveru 1.13.2.

Pokud přecházíte z předchozí verze 1.12.2:
  • Nezapomeňte, že mapa zasáhla do generování map (rozšířené oceány) a staré chunky tak nebudou automaticky dogenerovány novým obsahem.
  • Nově generované části map (chunky), i přes stejný seed, nemusí generovat navazující biomy. Nemělo by docházet k výrazným chunk errorům, tak jako bylo zvykem ve starých verzích, ale je možné, že biomy nebudou plynule přecházet z jednoho na druhý.
  • Je změnen formát ukládání map a tak při prvním spuštění a a dalším prozkoumávání map, může docházet k pomalejšímu načítání vzhledem k nutné optimalizaci na nový formát. Tomuto lze předejít ručním překonvertováním mapy (mapu stáhněte, lokálně spusťte Spigot server s parametrem, který je uveden v prvním příspěvku a mapu po úspěšné konverzi nahrajte zpět na server). Pokud optimalizujete Spigot / Bukkit / Paper mapu, nesmíte optimalizovat na Vanilla serveru. Viz 1. příspěvek
  • Ve většině případů je nutné aktualizovat pluginy. Především pluginy pracující s protokolem Minecraftu (ProtocolLib, Featherboard, apod.) a pluginy pracující s ochranou světa (Residence, WorldGuard, apod.)
  • Minecraft se nově zbavil číselných ID veškerých předmětů a bloků a tak je nutné aktualizovat i pluginy, ktéré na těchto číselných ID zavisí. Pluginy jako WorldEdit mají dostupný update.

Pokud přecházíte z verze starší jak 1.12.2:
Buďte nadmíru opatrní s konverzí map! Vzhledem k tomu, že přecházíte z verze, která neprošla novějšími updaty, hrozí větší poškození map a v takových případech není od věci začít s kompletně novou mapou.Tak jako vždy, nezapomeňte aktualizovat pluginy a v případě problémů s načítáním pluginů, využijte možnosti vytvožit téma zde na fóru a zeptat se supportů a lidí, kteří mohou již nějakou zkušenost mít. Pokud preferujete okamžitý chat, přidejte se ke komunitě zákazníků na našem FakaHeda.eu Discordu: https://discord.me/fakaheda


Zpět na „Návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti