MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

Dotazy k ostatním službám poskytovaným k herním serverům zdarma jako je např. Psychostats nebo amxbans
Message
Autor
Uživatelský avatar
LuxisProchy
Příspěvky: 24
Registrován: 02 říj 2015, 10:27
Reputation: 1

MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

#1 Příspěvekod LuxisProchy » 17 srp 2017, 20:14

Zdravím,
na mém MySQL bylo překročen maximální počet připojení a já nemám absolutní tušení, která tabulka (soubor) za to může.
Překráčí to procesy jako např. tohle: "fh22-27.cybersales.cz:55910".
Jak se dá zjistit, která tabulka (soubor) za to může?

Děkuji
Pomohl jsem ti? Karma potěší! :D

Uživatelský avatar
LuxisProchy
Příspěvky: 24
Registrován: 02 říj 2015, 10:27
Reputation: 1

Re: MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

#2 Příspěvekod LuxisProchy » 18 srp 2017, 10:29

Problém vyřešen!
Pomohl jsem ti? Karma potěší! :D

Uživatelský avatar
izyy
Příspěvky: 626
Věk: 9
Registrován: 09 led 2015, 21:12
Reputation: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

#3 Příspěvekod izyy » 18 srp 2017, 16:10

Teraz by bolo pekné a logické uviesť aspoň v skratke riešenie tvojho problému tak, aby ostatný členovia fóra ktorý by mali podobný problém nemuseli zakladať novú tému a čakať na odpoveď :) O tom takéto fóra vlastne sú, ale väčšina sa ich snaží len využiť a nič im nepridá :roll:

Uživatelský avatar
LuxisProchy
Příspěvky: 24
Registrován: 02 říj 2015, 10:27
Reputation: 1

Re: MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

#4 Příspěvekod LuxisProchy » 18 srp 2017, 22:36

Problém byl v pluginu AuthMe. MySQL jsem přeinstaloval a složky se nahrály kromě složek z AuthMe (MySQL připojení jsem vypnul). Nemám ponětí, proč to plogin dělal. Dělal spoustu připojení bezdůvodně. Později se pokusím plugin opět připojit. Kdyby to blblo zase, nahradím AuthMe jiným pluginem.
Pomohl jsem ti? Karma potěší! :D

Mike8748
Příspěvky: 823
Registrován: 30 bře 2014, 10:05
Reputation: 28

Re: MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

#5 Příspěvekod Mike8748 » 19 srp 2017, 07:38

stačí v konfigu authme omezit počet současně vytvářených spojení.

Authme (stejně jako většina pluginů využívající databázi) používá connection pool, což znamená že plugin si vytvoří určitý počet spojení na DB a ty průběžně používá. v authme k nastavení počtu slouží v konfigu hodnota poolSize pod DataSource. Pokud hodnota není v konfigu uvedena nebo je tam její výchozí hodnota (-1) tak plugin sám určí počet spojení, v případě AuthMe na trojnásobek počtu jader procesoru na kterém server běží, čímž se dostaneme na hodnotu 12 (co jsem viděl tak mc servery zde běží na 4jádrových cpu). A pokud Authme drží otevřeno 12 spojení na mysql server tak stačí 3-4 další pluginy využívající mysql a překročíš limit spojení na straně mysql serveru (30).

stačí tedy v konfigu omezit velikost poolSize na přiměřenou hodnotu (4-8), to samé udělat u dalších pluginů napojených na mysql a problém se vyřeší.


Zpět na „Ostatní služby k herním serverům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host