UPDATE – Minecraft 1.7.10 – čtěte pokud máte starší(1.5)

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit

Pro majitele 1.5 serverů: Budete už prosím konečně aktualizovat?

Ano
28
50%
Nevím
10
18%
Ne (upřesněte prosím do komentářů proč)
18
32%
 
Celkem hlasů: 56

Message
Autor
Uživatelský avatar
Pgsa
Příspěvky: 225
Registrován: 31 led 2013, 15:16
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#41 Příspěvekod Pgsa » 21 dub 2014, 16:00

Tiež sa chcem znovu spýtať či už je bezpečné prejsť na verziu 1.7.9 či už je to stabilné a či sú pluginy kompatibilné.
Obrázek
Obrázek

Weizen
Příspěvky: 1429
Registrován: 19 úno 2014, 19:56
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#42 Příspěvekod Weizen » 21 dub 2014, 16:36

Ano už je to bezpečné ale pořád problém se skinama (nefungují)

Uživatelský avatar
Arcas
Příspěvky: 1406
Věk: 25
Registrován: 13 bře 2012, 19:15
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#43 Příspěvekod Arcas » 28 dub 2014, 07:39

Zbytečná panika, jediné co na warez serveru nebude fungovat je změna nicku :-) V offline mode by se mělo UUID generovat z jména hráče. Tudíž změna nicku bude mít stejné následky jako teď ;) A na řešení problémů s chováním stačí používat /ipban a /tempipban a je klid :-) A co se týče skinů - warez lidé NEBUDOU mít skin člověka, jehož jméno právě mají :-)
Čeština a jiné jazyky jsou Freeware, ale ne Opensource!!! To znamená, že s nimi můžete nakládat jak chcete, ale nesmíte je upravovat...

// no comment

Uranus-Portal.com
Obrázek

Uživatelský avatar
Iwitrag
Příspěvky: 72
Věk: 30
Registrován: 06 bře 2013, 15:02
Reputation: 1
Bydliště: Brno

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#44 Příspěvekod Iwitrag » 05 kvě 2014, 13:46

Tak pokud si nebudete/nechcete aktualizovat na nejnovější verzi a zároveň máte offline mód (pro warez), tak když si uživatel změní nick přes minecraft.net, tak bude považován za úplně nového uživatele - tzn. nebude zaregistrovaný přes Authme, nebude mít resky, parcely, skyblock, atd...

Takže osobně si myslím, že lidi, kteří na takových serverech hrají, se sami vyhnou změnám nicku... a pokud ne, tak mají smůlu, protože např. já jako server-owner vždy čekám na aktualizované a stabilní pluginy - jinak neaktualizuji. Pokud si někdo změní nick, má smůlu a ať si klidně hraje odznova...

Sranda však bude u Authme pokud máte na serveru nastavené např. 3 účty na jednu IP - někdo po změně nicku se nebude moct někdy ani zaregistrovat, další důvod, proč si nick neměnit.

UUID dostávájí všichni - i warez hráči a generuje se podle nějakého jejich klíče + nicku toho uživatele + ještě nějakého identifikátoru (asi hesla, u warez je to NULL).

Problém nastává ve chvíli, kdy máte část pluginů aktualizovanou na UUID a část ne - když si pak někdo změní nick, nastává zmatek, protože něco se mu převede a něco ne.

Ale osobně si myslím, že čas tuto změnu zacelí :)


Co mně osobně však zajímá je, jak se bude nakládat s hlavami (např. plugin na drop hlav) - asi když ta hlava spadne z mrtvého hráče, přiřadí se k ní UUID skinu a nick podle toho hráče - takže pak může vzniknout situace, že máte 2 hlavy úplně stejného hráče a jedna bude se skinem, a druhá bez. (podle UUID přiřazeného k té hlavě)
Zajímavé bude ale jestli se skin objeví, když hlavu spawnete přes příkaz - např u essentials /i head:3 1 player:GoGoManTV - bude mít skin nebo ne? Toť otázka.

Pravý důvod této aktualizace podle mě je, že Mojang chce přinutit warez hráče koupit si MC - warez hráči už nebudou mít skin toho, od koho mají nick - takže MC skin search má smůlu celkem a asi už nebude tak navštěvovaný :D
Vývojář, streetař a hráč pokeru

Uživatelský avatar
panChemicky
Příspěvky: 1737
Věk: 32
Registrován: 07 čer 2013, 12:32
Reputation: 1
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#45 Příspěvekod panChemicky » 05 kvě 2014, 13:52

Iwitrag: já tohle prostě budu řešit tak, že pokud si někdo změní nick, tak je to pouze na jeho vlastní nebezpečí.
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Arcas
Příspěvky: 1406
Věk: 25
Registrován: 13 bře 2012, 19:15
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#46 Příspěvekod Arcas » 05 kvě 2014, 23:01

Distribuce skinů je nyní záležitost server-side a skin není vázaný na jméno, ale na UUID.
Čeština a jiné jazyky jsou Freeware, ale ne Opensource!!! To znamená, že s nimi můžete nakládat jak chcete, ale nesmíte je upravovat...

// no comment

Uranus-Portal.com
Obrázek

Devixius
Příspěvky: 21
Registrován: 28 dub 2014, 01:19
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#47 Příspěvekod Devixius » 08 kvě 2014, 20:47

Hmmmm zaujímave :) som zvedavý čo budu robiť offline servery a warez hráči :)
Zdá sa mi že sa ten Minecraft stále zhoršuje a čím dalej ide do väčšej **** ! :)
Kde su tie časy ked ešte fičala 1.2.5 .. 1.5.2 a pod...

Uživatelský avatar
panChemicky
Příspěvky: 1737
Věk: 32
Registrován: 07 čer 2013, 12:32
Reputation: 1
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#48 Příspěvekod panChemicky » 08 kvě 2014, 21:09

Chci se tedy zeptat, co tedy s tím UUID. Nějak se v tom ztrácím.
Já mám server pro warez, takže warezákům už skiny nepůjdou?
Prý občas nejde skin ani mě (jsem origo), co s tím?

Prostě celou tu problematiku kolem UUID nechápu, můžete mi to nějak stručně vysvětlit? Ta konverzace tady je hodně zmatená...
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#49 Příspěvekod nejento » 08 kvě 2014, 21:17

UUID - Unikátní ID uživatele
Skin se váže na UUID. Ne na jméno jako tomu bylo doposud, aby při změně jména hráči zůstal stejný skin. Servery v offline modu a offline uživatelé, kteří se jmenují stejně jako někdo, kdo má Minecraft koupený a se skinem, nebudou mít jeho skin, protože se jeho UUID neshoduje s UUID toho uživatele se zakoupeným Minecraftem.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Uživatelský avatar
panChemicky
Příspěvky: 1737
Věk: 32
Registrován: 07 čer 2013, 12:32
Reputation: 1
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#50 Příspěvekod panChemicky » 08 kvě 2014, 21:21

Takže na svym serveru budu mít skin, když mám koupený origo a mám origo launcher, ikdyž je pro warez :)
ObrázekObrázek


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů