Spout - revoluce? ANO!

Message
Autor
Uživatelský avatar
Sejsel
Příspěvky: 4131
Registrován: 19 čer 2011, 09:43
Reputation: 0
Bydliště: /home/sejsel/
Kontaktovat uživatele:

Spout - revoluce? ANO!

#1 Příspěvekod Sejsel » 23 srp 2011, 10:46

Obrázek

SPOUT (dříve bukkitcontrib)

Tento plugin je naprosto jiný než ostatní, proto o něm taky píšu - nemá jen serverovou část, ale také část na straně klienta.
Toto mu umožňuje mnohem více věcí než dokáže normální plugin, jediný problém je v tom, že na většinu věcí musí mít hráči upraveného klienta (s modem SpoutCraft).
Poslední dobou se objevuje více a více pluginů, které potřebují spout, aby fungovaly

Funkce samotného pluginu:
    Teleport smoothing - Hladší teleportování
    Inventory events - Hlídá inventář - hodí se pro pluginy
    OnServerTick event - pro pluginy
    Safe async block set type id - pro pluginy
    Access to crafting matrix (workbench, inventory) - pro pluginy
    Moderate speed improvements on the server - Server poběží rychleji - co víc by jsme si mohli přát? :)

Toto funguje bez klienta, zdá se to málo, ale zas tak málo to není, hodně věcí zde není uvedeno

A funkce pluginu s klientem se SpoutCraftem:
OptiFine (OptiMine, OptiFog, OptiTick) built-in - vbudovaný mod OptiFine - zrychluje hru!

HD fonts and BetterGrass built-in (HD fonty a mod BetterGrass vbudovány) - BetterGrassu jsem si zatím jaksi nevšiml, asi se to bude někde nastavovat

Mipmapping built-in - vbudované vyhlazování textur na delší vzdálenost, lepší vzhled (nutno nastavit v možnostech)

HD textures support built-in - HD textury vám s tímto bez problému budou fungovat

Custom skins, capes, and titles (multi-line capable) - pomocí pluginů můžete nastavit vlastní skiny, kápě (Jako má notch i jiné) a tituly (Nad jménem můžete mít třeba MAMUT! nebo ADMIN)

Custom achievement notifications - Pluginy mohou napodobovat Achievementy -> Vyskočí vám Achievement tabulka s vlastním textem

Play Minecraft sound effects and music - Pomocí pluginů můžete hráčům přehrávat zvuky z Minecraftu, kdykoli, kdekoli!

Play custom sound effects and music - A další věc, mnohem lepší!!! Můžete i přehrávat jakýkoli zvuk z internetu pomocí pluginů (Nejdřív se jim samozřejmě ten zvuk musí stáhnout)

Stop music playback with fadeout - Pluginy mohou také hudbu zastavit i s "vytracením do ztracena"

Background music change event - Pluginy poznají, když se vám změní hudba

Change fog and fog change event - Pluginy poznají, když změníte "mlhu" a také jí mohou hráčům měnit

Maximum/minimum fog levels - Můžete nastavit napevno (pomocí pluginů), jakou "mlhu" si hráči mohou nastavit

Key press and release events - Pluginy poznají, když zmáčknete tlačítka - Umožňuje pluginům například při zmáčknutí tlačítka M ukázat speciální menu atp.

Custom item hover-over names - Pluginy mohou upravovat jména itemů, když nad nima přejedete myší :)

SetRemainingAir/SetMaximumAir render correctly - Teď přesně nevím

Clipboard get/set - V chatu funguje kopírovaní, vkládání a mnohem více! (Teď si nejsem jistý, jestli to patří k tomuhle :()

Control texture packs - Můžete hráčům nastavit Texture Pack pomocí pluginů! A POZOR! I bez znovu přihlašování v různých světech .. skočte si Hvězdnou bránou do nějakého HD města a pak znovu do defaultu :)

Control cloud height/visibility - Můžete pomocí Pluginů upravovat výšku a viditelnost mraků

Control star frequency - Můžete pomocí Pluginů také změnit, kolik je hvězd v noci!

Control sun and moon texture and size - Můžete pomocí pluginů upravovat Texturu a velikost měsíce a slunce (Dejte si na noc rudý měsíc, žádné hvězdy a ukažte hráčům, že nemají šanci proti stovkám zombie

Control sky and cloud colors - Pluginy mohou měnit barvu oblohy a mraků (Kdo by nechtěl zelený nether? :))

Server reconnect API - API na znovu připojení? Teď přesně nevím...

Chunk caching - Chunky se vám ukládají do Cache (Mnohem menší zátěž na server a také na hru)

Removes F3 coordinates and mob names - Odstraní souřadnice a čísla nad monstry/zvěří, dá se znovu zapnout pomocí configu - AllowVisualCheats=true

Ale pozor! Nezapomínejte, že hráči musí mít mod, aby to viděli! Dá se také napevno nastavit, že ho musejí mít!

Config:

Kód: Vybrat vše

ForceSinglePlayerClientKickMessage: This server requires Spoutcraft! http://bit.ly/unleashtheflow #Zpráva, která se zobrazí, když je SpoutCraft povinný
AuthenticateSpoutcraft: true #Nastavte false, pokud chcete, aby se dalo připojit bez zakoupeneho Minecraftu
AllowVoidFogCheat: false #Je možné si nastavit, že se vypne "Void mlha?"
TeleportSmoothing: true #Lepší teleportace - to, kam se teleportuje se načte dřív, než se tam teleportuje
AllowCoordsCheat: false #Mají být vidět souřadnice?
AuthenticateTicks: 200 #Rychlost kontroly, jestli mají hráči Spoutcraft - 200 ticků = 10 vteřin
AllowClearWaterCheat: false #Je možné si udělat průhlednou vodu?
AllowStarsCheat: false #Je možné si vypnout hvězdy?
AllowTimeCheat: false #Je možné si přesunout čas lokálně?
ForceSinglePlayerClient: false #Je potřeba SpoutCraft pro připojení? Zpráva při vykopnutí nahoře
AllowEntityLabelCheat: false #Zobrazují se nad jmény zvěře ID?
DeadlockMonitor: false #Stále nemám tušení, co to je..
ChunkDataCache: true #Má si klient uchovávat Mapu u sebe pro menší zatížení serveru?
AllowSkyCheat: false #Je možné vypnout si oblohu?
AutoUpdate: true #Má se Spout automaticky updatovat?
AllowWeatherCheat: false #Je možné si vypnout/změnit počasí?


Jak nainstalovat SpoutPlugin:
1) Stáhněte si nejnovější stable build SpoutPluginu: ZDE (Aktualizuje se automaticky)
2) Dejte spoutplugin.jar do složky /plugins/
3) Hotovo

Jak nainstalovat SpoutCraft (Mod do klienta):
Pokud máte koupený minecraft:
1) Stáhněte si SpoutCraft Launcher
2) Spusťte
3) Přihlaste se (Vzhledem k tomu, že to používají tisícovky hráčů a nikdo neměl kecy, tak vám to dost možná neukradnou)
4) Hrajte :)
(vytvoří se vam složka .spoutcraft a v ní je modifikovaný minecraft, pokud poušíte normál launcherem, naběhne starý v .minecraft; Tento Launcher se automaticky aktualizuje, nemusíte stahovat nový)

Pokud nemáte koupený minecraft:
1) Stáhněte soubory SpoutCraftu
2) Stáhněte Další data
3) Otevřete .zip pomocí nějakého programu (např. 7-zip/WinRAR)
-------------------------------
minecraft.jar se nachází:
Windows:
XP: C:\Documents and Settings\*Jmeno Uzivatele*\Data aplikací\.minecraft\bin
Vista/7: C:\Users\*Jmeno Uzivatele*\AppData\Roaming\.minecraft\bin

-------------------------------

4) Zálohujte si minecraft.jar
5) Otevřete minecraft.jar pomocí nějakého programu (např. 7-zip/WinRAR) POZOR! Nesmí v něm být žádný mod, ani MODLOADER!
6) Překopírujte postupně veškeré soubory z jarů "Další data" do minecraft.jar
7) Překopírujte všechny soubory z .jaru SpoutCraftu do minecraft.jar
8) Smažte Složku META-INF v minecraft.jar
9) Nyní spusťte minecraft jako vždy

Ještě bych chtěl doporučit jeden plugin - SpoutMaterials. Můžete přidat vlastní předměty a bloky, hráči, co nemají SpoutCraft uvidí kámen, sklo nebo flint, respektive... Ještě to má chyby, tak se nedivte...
A ještě jedna věc - je plánovaná podpora vlastních Bloků a Entit (Zvěře, Monster) ze STRANY serveru!
01101110011101010110001001110111

TIGERHax
Příspěvky: 395
Registrován: 27 čer 2011, 11:41
Reputation: 0

Re: Spout - revoluce? ANO!

#2 Příspěvekod TIGERHax » 23 srp 2011, 10:58

stiahol som si to este ked som updatoval mcmmo ale nic moc inac

Uživatelský avatar
Leeking
Příspěvky: 373
Registrován: 17 bře 2011, 16:47
Reputation: 0

Re: Spout - revoluce? ANO!

#3 Příspěvekod Leeking » 23 srp 2011, 16:17

Nic moc? Já právě přemýšlel u updatu serveru na Spout, klient si pamatuje posledního přihlášeného a stačí jen kliknout, Favorite servers, a pak ještě pluginy které využívají spout jako reklama vpravo dole na web a tak dál, je toho hodně k využití. Určitě super věc.
Poradil vám někdo? Poděkujte mu karmou. :)
Potřebujete poradit s Minecraftem? Napište mi.
Čtu každé téma na Minecraft fóru, není nutné mi co jste již napsali tam mi přeposílat. Děkuju za pochopení.

AngelosIF
Příspěvky: 20
Registrován: 18 srp 2011, 21:39
Reputation: 0

Re: Spout - revoluce? ANO!

#4 Příspěvekod AngelosIF » 27 srp 2011, 02:49

Já jsem nad tím taky uvažoval, jenže problém je, že já už mám zavedený systém ekonomiky a další věci a teď se mi fakt nechce to překopávat.
Jako je to dobrý plugin ale je tu stále moc nevýhod pro mě než výhod.
World of Dreams Server - worldofdreams.hys.cz

Uživatelský avatar
Sejsel
Příspěvky: 4131
Registrován: 19 čer 2011, 09:43
Reputation: 0
Bydliště: /home/sejsel/
Kontaktovat uživatele:

Re: Spout - revoluce? ANO!

#5 Příspěvekod Sejsel » 27 srp 2011, 12:55

Já mám taky zavedený systém ekonomiky (Teda, jestli se tomu tak dá říkat) a problém jsem neměl.. a k tomu jsem přidal batoh, který si hráči mohou zvětšit za hodně peněz :) (a motivuje je to k tomu, aby si SpoutCraft stáhli)
01101110011101010110001001110111

AngelosIF
Příspěvky: 20
Registrován: 18 srp 2011, 21:39
Reputation: 0

Re: Spout - revoluce? ANO!

#6 Příspěvekod AngelosIF » 27 srp 2011, 14:41

Já bych s tím i tak měl problém, server zatím rozjíždím takže skákat na další extra plugin je zbytečný :D
World of Dreams Server - worldofdreams.hys.cz

Uživatelský avatar
siOnzee
Příspěvky: 810
Věk: 27
Registrován: 30 lis 2011, 21:40
Reputation: 4
Bydliště: siOnzee.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Spout - revoluce? ANO!

#7 Příspěvekod siOnzee » 13 pro 2011, 23:27

Bude tu nová verze pro neoriginalní verze minecraft ? děkuji :)
(spoutcraft)

Uživatelský avatar
Sejsel
Příspěvky: 4131
Registrován: 19 čer 2011, 09:43
Reputation: 0
Bydliště: /home/sejsel/
Kontaktovat uživatele:

Re: Spout - revoluce? ANO!

#8 Příspěvekod Sejsel » 14 pro 2011, 19:05

Uh.. až vyjde na 1.0.0, tak to sem hodím.. díky za připomenutí, nenapadlo mě, že to nebude odkaz vždy na nejnovější :)
01101110011101010110001001110111

Uživatelský avatar
Sejsel
Příspěvky: 4131
Registrován: 19 čer 2011, 09:43
Reputation: 0
Bydliště: /home/sejsel/
Kontaktovat uživatele:

Re: Spout - revoluce? ANO!

#9 Příspěvekod Sejsel » 29 pro 2011, 14:58

Aktualizováno...
01101110011101010110001001110111

Uživatelský avatar
siOnzee
Příspěvky: 810
Věk: 27
Registrován: 30 lis 2011, 21:40
Reputation: 4
Bydliště: siOnzee.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Spout - revoluce? ANO!

#10 Příspěvekod siOnzee » 01 úno 2012, 23:12

Ahoj,chápu to dobře ?

Kód: Vybrat vše

commons-io-2.1.jar
commons-lang3-3.1.jar
guava-11.0.1.jar
joda-time-2.0.jar
slick-0.3.jar
snakeyaml-1.9.jar
trove4j-3.0.2.jar

vložim do minecraft.jar

a ze spoutcraft.jar zkopíruju všechno a vložim taky do minecraft.jar ?
(mam originalní verzy,ale na mim serveru hraju i s neoriginální verzy.)
Musim jim sepsat stručnej návod.


Zpět na „Návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů