Záloha konverzace o nových updatech

Message
Autor
Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.8

#71 Příspěvekod nejento » 14 zář 2014, 11:44

Pouze na čistý Minecraft.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

aspetras
Příspěvky: 14
Registrován: 06 čer 2014, 10:28
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.8

#72 Příspěvekod aspetras » 23 zář 2014, 16:35

A to se udělá jak???

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.8

#73 Příspěvekod nejento » 23 zář 2014, 16:54

Buďto, že si vše zálohuješ a reinstaluješ server na čistou verzi, nebo si prostě tu verzi Minecraftu (POZOR! Ten Minecraft server s .jar příponou), přejmenuješ na minecraft_server.jar a nahraješ pomocí FTP na server.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

aspetras
Příspěvky: 14
Registrován: 06 čer 2014, 10:28
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.8

#74 Příspěvekod aspetras » 23 zář 2014, 17:08

Já jsem asi natvrdlej.. Prosím kde vezmu minecraft server.jar. Pochopil jsem správně že když to udělám tímto způsobem zůstane svět zachovaný? Díky

Uživatelský avatar
Majklski
Příspěvky: 108
Věk: 42
Registrován: 15 lis 2012, 15:41
Reputation: 0
Bydliště: Zruč u PLzně
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.8

#75 Příspěvekod Majklski » 24 zář 2014, 12:04

Pokud budeš reinstalovat server na Minecraft Vanilla, tedy čistý minecraft bez podpory pluginů, pak nic nepřejmenováváš. Soubory již budeš mít aktuální. Reinstaluj (při vypnutém serveru), počkej na oznámení, že se vše povedlo, pusť server, restartni aby se vytvořila mapa (world) a až to budeš mít tak ho opět vypni, přes FTP překopíruj tvůj zálohovaný svět a v nastavení serveru změn jméno používané mapy a spusť.
Pokud přenášíš i nether s endem, pak doporučuji si dát OP, zajít do netheru i endu, aby se vytvořili i tyto složky a až pak natáhnout tvoji mapu. Já to neudělal a jak nether, tak end se mi resetli. Svět sice zůstal ale všechny stavby pryč, má to výhodu, budeme na serveru mít dvě vejce :D

Pokud tu říkám něco špatně, nechť mě někdo opraví a případně se omlouvám.
Nic nebo na nic ?
Undermine FB | Atlantida FB | Majkl FB

aspetras
Příspěvky: 14
Registrován: 06 čer 2014, 10:28
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.8

#76 Příspěvekod aspetras » 25 zář 2014, 19:42

Díky za podrobný návod... S tím Netherem a Endem by to bylo blbý kdyby to nešlo zkopírovat jelikož tam toho máme hodně. Může miteda někdo ještě potvrdit že to jde.. Děkuji

-- 25 zář 2014, 20:21 --

Tak jsem to udělal dle návodu, ale server nejede. Teda jede ale minecraft píše že ne

-- 25 zář 2014, 20:47 --

Píše mi to něco jako: no further information

-- 25 zář 2014, 21:05 --

Mě se tam vůbec nevytvoří složka world na tom serveru

Uživatelský avatar
siOnzee
Příspěvky: 810
Věk: 27
Registrován: 30 lis 2011, 21:40
Reputation: 4
Bydliště: siOnzee.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.8

#77 Příspěvekod siOnzee » 27 zář 2014, 02:24

MachiavelliCZ píše:Hele, je to dost podobný... Většina názvů tříd, funkcí atd se zachovala...



Jsem zvědavý jak přes ty Anotace chtějí registrovat plugin. Pokud ovšem nechtějí foreachovat složku s pluginy a třídy každého jar souboru. To by pak i vysvětlovalo proč zakazují reload (ten zakázali teda hlavně kvůli módum) takže nyní reload už nebude ale pouze restart serveru.

Možná se tam hodně tříd shoduje, ale furt to nebude mít v některých směrech na Bukkit API. Podívejte se do zdrojáků na GitHubu a zdali jste zdatný programátor sám usoudíte že už tam vymýšlí nesmysle.

Jediná změna která se mí prozatím o proti Bukkit API líbí je ta že již nebude potřeba plugin.yml pač se to bude řešit přes Anotace. Ale ta registrace těch pluginů mi fakt nesedí. Jelikož u anotace se nedá udělat nějaký register handler :\

aspetras
Příspěvky: 14
Registrován: 06 čer 2014, 10:28
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.8

#78 Příspěvekod aspetras » 14 říj 2014, 23:11

Zkoušel jsem vše dle návodů, ale stejně mi to nejede. Bloky se pořád ztrácí. Ale díky reinstalu se mi stalo ještě něco jiného. Např.: Vykopu kámen půlku položím a vykopu zpět a ta půlka se mi uloží do jiného staku. A nejde to sloučit. Pořád se to rozskakuje. Myslím, ale že hlavně se to stává když hru vypnu a zase zapnu. Co bylo před vypnutím nejde s tím co je po zapnutí..

-- 08 lis 2014, 00:24 --

Najde se někdo kdo by mi s tím to poradil??

Shrnu svůj problém:
zkoušel jsem updatovat server na 1,8 vanilla, ale nefungoval - nešlo se na něj připojit (řekl bych že se tam vůbec nevytvořila složka se světem). Když jsem ho vrátil zpět na 1.7.10 tak se nám na serveru neslučují itemy. torčky co byly umístěny před pokusy o 1.8 tak když je seberu tak se nespojí s těmi co mám v inventáři. A naopak - nově natěžené kamení se nespojí s tím co už je v bedně od dříve.
Myslel jsem si že když vyšel nový spigot 1.8 tak že si ho nainstaluju a přepnu minecraft na 1.8, že to bude fungovat a ono stejně nic - připojím se a jede to, ale když udělám nový blok (např.: slim blok) tak ihned zmizí, ani ho nevezmu z crafting tabelu.

Děkuji předem za rady

-- 13 lis 2014, 20:27 --

Lidičky opravdu někdo nevíte co s tím??

-- 22 lis 2014, 09:32 --

Tak ještě malý update - řekl bych že to dělá i když se jen odpojím a pak připojím na server. To co sem měl v kapsičkách tak se nespojí na nespojí s novým.

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.8

#79 Příspěvekod nejento » 26 lis 2014, 20:22

Vyšel Minecraft 1.8.1, který je kompatibilní s 1.8 servery. Opravuje nemálo chyb a tedy pokud trpíte nějakými z těchto chyb, aktualizujte.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Weizen
Příspěvky: 1429
Registrován: 19 úno 2014, 19:56
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.8.1

#80 Příspěvekod Weizen » 01 pro 2014, 16:06

Ahoj :) Kde můžu stáhnout 1.8 spigot :) Zmizel mi z FH ta věc na aktualizaci servera :)


Zpět na „Návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů