Môže niekto vysvetliť, ako presne fungujú zľavy pre zombie dedinčanov?

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit
Message
Autor
wlekse
Příspěvky: 1
Registrován: 15 led 2022, 15:45
Reputation: 0

Môže niekto vysvetliť, ako presne fungujú zľavy pre zombie dedinčanov?

#1 Příspěvekod wlekse » 15 led 2022, 15:49

Mám obchodnú halu vo svojom svete Java 1.16.4, aby som vyložil hory surovej tresky z mojej strážnej farmy, ale mal som problémy s tým, že svojvoľne zvyšovali svoje ceny. Niektoré z nezvyčajných udalostí zahŕňajú:

Všetkých som trikrát zombifikoval a vyliečil, výsledkom čoho bolo, že niektorí si kúpili 1 tresku za smaragd a niektorí kúpili 3. Naozaj nerozumiem, prečo tretie kolo vyliečenia niektorým dedinčanom nevyšlo, ale to nie je môj hlavný problém, 3 za smaragd je v poriadku cena.

Po obchodovaní niektorí dedinčania niekedy zvýšia svoje ceny o náhodné sumy a potom ich po niekoľkých dňoch znížia späť na normálne hodnoty. Viem o mechanizme ponuky a dopytu, ale to nevysvetľuje, prečo by bol efekt taký nekonzistentný, keďže obchodujem so všetkými dedinčanmi, ktorí ponúkajú rozumné ponuky (myslite 1-3 tresky za smaragd).

Obchodoval som s niekoľkými dedinčanmi za o niečo vyššiu ako normálnu cenu (4 za smaragd) a teraz odmietajú znížiť svoje ceny, aj keď ich nechám pár dní na pokoji alebo urobím iné obchody. Okrem toho tiež zvyšujú ceny obchodov, ktoré som nikdy neurobil, takže to nemôže byť ponuka a dopyt.

Nič z toho nie je problém s mojou starou obchodnou halou, ktorá používa iba Hero of the Village.

Naozaj neviem prísť na to, čo sa deje. Skúsil som sa dokonca pozrieť do zdrojového kódu, aby som zistil, ako dedinčania počítajú svoje ceny, ale bezvýsledne. Jediné vysvetlenie, ktoré je v súlade s tým, ako sa správajú, je, že zľavy pre zombie dedinčanov po chvíli zmiznú, ale ak by to bola pravda, nebolo by to spomenuté na wiki a/alebo v jednom z mnohých videí o obchodných halách? https://applinked.me/

  1. [Codebox=java file=Untitled.java]
[/Codebox]

Uživatelský avatar
JaraSG2
Příspěvky: 12
Registrován: 23 črc 2021, 21:42
Reputation: 2

Re: Môže niekto vysvetliť, ako presne fungujú zľavy pre zombie dedinčanov?

#2 Příspěvekod JaraSG2 » 27 led 2022, 10:06

Ahoj, cenu ovlivňuje i popularita a ta je pro každou vesnici jiná. U Javy je to min. -30 a max. 30
popularita.png
popularita.png (63.53 KiB) Zobrazeno 615 x


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů