server mody + pluginy

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit
Message
Autor
Marnotka
Příspěvky: 1
Registrován: 28 zář 2021, 12:10
Reputation: 0

server mody + pluginy

#1 Příspěvekod Marnotka » 28 zář 2021, 12:24

Čau komunito.
předpokládám, že tohle téma se tu omývá běžně, tak když tak prosím o přesměrování, ale letmým okem jsem to tu nenašla.
Potřebovala bych poradit. Máme momentálně server Vanilla s podporou pluginů, vše funguje krásně. Ale přestává nás to bavit a chceme si udělat server s modama a pluginama. Jenže tady už se ztrácím. bude potřeba mody ručně aktualizovat když vyjde nová verze? Nebo je možné, že nějaký přestane fungovat kdyby nová verze nebyla? Předpokládám že pro založení takového serveru budu muset nainstalovat verzi "mody,pluginy 1.6.4 nebo 1.7.10" ale některé modifikace vyžadují FORGE a některé zase FABRIC.. je možné takové mody zprovoznit i právě na onom mody,pluginy verze xx, popř. jak? A nebo je nutné nainstalovat přímo forge popř. fabric server..? ovšem všimla jsem si že Forge tu nemá podporu pluginů, tak asi jen fabric? Sic je můj dotaz zřejmě nepřehledný, snad se mi dostane nějaké odpovědi jaký server mám nainstalovat vč. verze co bych měla mít. Vyhledávání modů už pak asi zmáknu (preferovala bych verze 1.17.1/1.6.4/1.7.10/1.12.2)

mody bychom chtěli zejména na stavbu/nábytek/vaření/moby
pluginy na přihlašování/dynmapu/admin

moc díky za případnou radu - pomoc. :geek: :ugeek:

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: server mody + pluginy

#2 Příspěvekod nejento » 02 říj 2021, 19:14

Forge × Fabric:
Jde o dvě odlišné API pro tvorbu modů. Mody nejsou vzájemně kompatibilní a tedy Forge server potřebuje Forge mody, Fabric server Fabric mody. Pokud chceš mody, které mají hodně nového obsahu, Forge mody bude rozhodně lepší volba. Bezpochyby.

Forge + Spigot / Paper pluginy:
Nedoporučuje se. Obvykle je to horkou jehlou slepený maglajz, který akorát dělá server daleko méně stabilní. Možné to je, ale jen na některých verzích. Staré 1.7.10 (Thermos) a 1.12.2 (a možná novější, jestli se nepletu).

Forge + Sponge pluginy:
To je lepší varianta, protože je na to přímo postavená a připravená. Sponge se chová jako mod a rozjede jen Sponge pluginy. Poslední verze, kdy je ale SpongeForge pro Forge dostupná, je bohužel jen verze 1.12.2.

Aktualizace:
Pluginy a mody je víceméně vždy stejně potřeba aktualizovat ručně, takže na tom by se nic nezměnilo. Mody obvykle neaktulaizuješ, protože musí být souhra klienta a serveru a pluginy obvykle aktualizuješ častěji, protože je můžeš aktualizovat jenom na serveru a klienty tím nezatěžovat. Co se týče aktualizace serveru, tak to je jendoduché. Protože jde o starší verze a nejde o nejnovější vyvíjenou verzi, tak stejně není co aktualizovat, protože nic nového nevychází.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů