Globálny report-banlist via Fakaheda

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit
Message
Autor
Uživatelský avatar
izyy
Příspěvky: 626
Věk: 9
Registrován: 09 led 2015, 21:12
Reputation: 22
Kontaktovat uživatele:

Globálny report-banlist via Fakaheda

#1 Příspěvekod izyy » 21 bře 2021, 16:06

Zdravím,

veľa hráčov používa cheaty a admini ich úspešne banujú. Už dlhšie rozmýšlam, žeby mohol existovať nejaký centrálny register IP/Nickov z ktorých sa za posledné dni používali cheaty, aby si admini hráčov preverili. Veľa cheaterov si hovorí, že keď niekde dostanú ban, proste pôjdu inde..

Po technickej stránke by to mohlo fungovať tak, žeby sa na serveri pridal plugin ktorý by každého nového hráča preveril skrz API centrálneho registra, ktorý by overil či sa daná IP/Nick nachádza v registri s aktívnym banom. Následne by plugin upozornil adminov, že je vhodné hráča preveriť. Taktiež pri každom bane by tento plugin ohlásil IP, nick a dôvod banu do tohto globálneho registra. Toto by pomohlo lepšie potrestať cheaterov a sťažiť im dlhodobé používanie cheatov.

Napadlo ma, že tento globálny register by mohla viesť fakaheda, nakoľko ide o veľký hosting a toto riešenie by určite privítalo mnoho majiteľov herných serverov.

Čo vy nato? Privítali by ste takúto možnosť zo strany svojho hostingu?

Aby som ešte naposledy upresnil: Nemám na mysli globálny banlist, iba reporting. Aby admini dostali proste info, že sa pripojil niekto kto pred 3h dostal ban za fly či waterwalk.. Teda hráč by nemal automaticky ban na všetkych serveroch čo by sa do tohto zapojili, iba by admini boli upozorneny na pritomnosť hrača a videli by na kolkátich serveroch kedy a začo dostali ban.

Ja posielam odkaz na túto tému na podporu, pretože ma zaujíma, či by v prípade záujmu boli ochotný niečo podobné integrovať.

NEZNAMY
Příspěvky: 717
Věk: 25
Registrován: 31 kvě 2013, 20:00
Reputation: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Globálny report-banlist via Fakaheda

#2 Příspěvekod NEZNAMY » 24 bře 2021, 23:49

Nad týmto som premýšľal už pred veľa rokmi a dospel som k záveru, že je to prakticky nemožné z nasledujúcich dôvodov:

- IP sa mení, či už pravidelne pri reštarte routera alebo VPN. Pre offline servery je teda toto prakticky zbytočné. To je hneď dole 95%+ verejných serverov. Taktiež si môžu meniť nicky. Bude sa banovať potom IP? Lebo ak nie, je to zbytočné. Ak áno, bude to problém, lebo IPv4 sa už minuli a viacerí mávajú tú istú krátko po sebe. Neraz sa mi stalo, že som sa prihlásil na náhodný server a authme mi pripomenulo, že vlastním ďalšie účty, o ktorých som niky nepočul. Tie sa pravidelne menili.

- Keďže ktokoľvek bude môcť zapisovať, bude to možné aj zneužívať pre falošné správy. Kto to bude potom riešiť?

- Ako presvedčiť (ideálne) všetkých majiteľov serverov u FH, aby toto používali? Bez propagácie od samotnej FH nie je šanca. Rovno môžem povedať, že oni záujem mať nebudú.

- Kto by toto celé spravil, a čo by z toho mal? Predsa len spraviť taký systém v akejkoľvek forme (pravdepodobne plugin) by nebola práca na 5 minút ani na hodinu.

- CZ/SK majitelia nemajú tendenciu spolupracovať lebo konkurencia, viď vzájomné reklamy, útoky atď..

- Výsledkom by aj tak bolo, že tie najväčšie servery by to celé zapisovali a náhodné 5 slotové jednomesačné servery by iba čítali (lebo by nemali čo zapisovať), čo sa dá nazvať priživovaním. Veľkým serverom sa to oplatí iba keby ďalšie veľké servery zapisovali, čo si aj tak môžu v prípade záujmu spolu súkromne vybaviť a všetkých ostatných vynechať.

Bude toho určite viac, toto ma napadlo hneď ako prvé. Vidím tam ten nápad, no reálne to nie je možné.

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: Globálny report-banlist via Fakaheda

#3 Příspěvekod nejento » 25 bře 2021, 01:51

Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 hostů