Aktualizace některých témat

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit
Message
Autor
Chirurgg
Příspěvky: 7
Registrován: 01 úno 2021, 20:03
Reputation: 0

Aktualizace některých témat

#1 Příspěvekod Chirurgg » 03 úno 2021, 21:57

Dobrý den

Chystám se založit minecraft server na FakaHeda game hostingu , ale po dlouhém hledání a čtení různých příspěvků a rad na fóru jsem došel k závěru , že nevím jestli jsou témata aktuální i po několika letech .
Jedná se hlavně o tyto :

viewtopic.php?f=85&t=24369&hilit=pro+za%C4%8D%C3%A1te%C4%8Dn%C3%ADky

viewtopic.php?f=85&t=7626

viewtopic.php?f=85&t=12963

Jestli se nezměnilo víc než je vysvětleno (chápu jsou nové verze MC , pluginů) aby server fungoval bez problémů.
Jedná se mi o to , že třeba některé pluginy zanikly (neaktualizovaly se na nové verze MC ) a jestli jsou za ně náhrady a jaké .

Děkuji předem za váš čas při čtení tohoto příspěvku

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace některých témat

#2 Příspěvekod nejento » 04 úno 2021, 19:34

Až na několik odkazů, ano. Minimálně postupy jsou stále stejné :) Kdyžtak se kdykoliv zeptej.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Chirurgg
Příspěvky: 7
Registrován: 01 úno 2021, 20:03
Reputation: 0

Re: Aktualizace některých témat

#3 Příspěvekod Chirurgg » 04 úno 2021, 20:08

Moc děkuji .

Hned toho využiji ;)
Bohužel mám mnoho otázek :idea: než se do něčeho pustím , a proto asi budu vypadat jako blbec a působit otravně než něco pochopím . Asi jsem se do toho neměl vůbec pouštět , ale prosby syna mne donutily zase znovu se učit nové a nové věci , nějaké asi časté pády , ale snad to za nějakou " ne příliš " dlouhou dobu zvládnu.

Takže , když koupím ten MC server a chtěl bych , aby tam byl spawn ze kterého se dostanu na survival a minihry .
Stačí jeden MC server , který se nějak upraví ? Nebo musí být server na survival , server na spawn a server na minihry (nebo dokonce na každou minihru?)

Opět předem děkuji za přečtení a váš vzácný čas

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace některých témat

#4 Příspěvekod nejento » 05 úno 2021, 22:11

Záleží, co to bude za minihry.
Pro 1.16 servery je vhodné rozděli Survival server a miniherní server, vzhledem k tomu, že verze 1.16 je sama o sobě poměrně dost náročná na běh a s více hráči to nemusí jet nejplynuleji. Takové servery lze potom propojit pomocí BungeeCord serveru.

Mít lobby jako rozcestník, inu, lze k tomu požuít ten miniherní server, nebo i lobby server. Asi všechno záleží od toho, pro kolik hráčů se to bude cílit.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Chirurgg
Příspěvky: 7
Registrován: 01 úno 2021, 20:03
Reputation: 0

Re: Aktualizace některých témat

#5 Příspěvekod Chirurgg » 20 říj 2021, 00:37

Dobrej den či noc
Tak jsem tady s problémkem : mám na serveru ve verzi "PaperMC 1.17.x" plugin residence z toho plugin manageru , ale nemůžu nastavit velikost resky jakou bych chtěl aby se vytvořila po zadání příkazu /res auto . Je v config nastavené 175x175 , výška 0-256 , ale reska se vytvoří tak 105x105 , výška 23-110 . Musím nastavit ještě v jiném souboru nějaké pravidlo ?
Další věc majitel resky nemůže nastavovat povolení destroy, build atd ani přes /res set ani přes /res pset , píše to "nemáš přístup k vlajce .... "

Dobrý den
Tak se mi podařilo zprovoznit "snad" nastavovat povolení destroy, build atd přes /res set a přes /res pset.
Ale velikost resky jde jenom 172x172 , výška 0-174 :| , ale ne 175x175 , výška 0-256.
Pak když se udělá další reska v blízkosti jiné resky tak se vytvoří stejná velokost , ale tam kde hráč stojí není střed resky. Jak docílit , aby když reska má být blízko jiné tak to napíše , že koliduje at se hráč posune jinam nebo tak něco. Aby byl střed resky tam kde hráč při vytváření stojí.

Ale ještě mám jeden problém nevím jak nastavit náhodné portování do přírody pokaždé na jiné místo.

Děkuji za případné rady :oops:

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace některých témat

#6 Příspěvekod nejento » 20 říj 2021, 19:13

/res auto dlouhodobě se chová prapodivně. Mělo by to brát nejprve nějaký radius okolo hráče a mělo by to udělat možné maximum do další nejbližší residence, která by mohla kolidovat.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Chirurgg
Příspěvky: 7
Registrován: 01 úno 2021, 20:03
Reputation: 0

Re: Aktualizace některých témat

#7 Příspěvekod Chirurgg » 24 říj 2021, 10:57

další problém nevím kde nastavit aby mohli hráči použít příkaz /home z endu a netheru

děkuji za pomoc

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace některých témat

#8 Příspěvekod nejento » 24 říj 2021, 20:28

Pošli seznam pluginů. Záleží dost na tom, který plugin spravuje právě /home
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Chirurgg
Příspěvky: 7
Registrován: 01 úno 2021, 20:03
Reputation: 0

Re: Aktualizace některých témat

#9 Příspěvekod Chirurgg » 26 říj 2021, 17:29

Zde je seznam

AuthMe
CMILib
Essentials
EssentialsSpawn
FakaHedaMinequery
HolographicDisplays
ProtocolLib
Residence
Vault
WorldEdit
WorldGuard

Do budoucna obchody , ale na to je ještě brzy nejdřív dořešit základy ( resky , portování , nápisy přes Holographic)

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace některých témat

#10 Příspěvekod nejento » 28 říj 2021, 16:07

Essentials je plugin, co ti zajišťuje home. Jen si nejsem jist z tohoto seznamu, jestli používáš zastaralý Essentials nebo aktualizovanou odnož EssentialsX. Pokud ne, aktualizuj všechny Essentials a jeho addony na tento fork: https://essentialsx.net/downloads.html

V configu Essentials potom můžeš nastavit, zdali bude možné mezi mapami s /home se teleportovat:

Kód: Vybrat vše

# Set to true to enable per-world permissions for using homes to teleport between worlds.
# This applies to the /home only.
# Give someone permission to teleport to a world with essentials.worlds.<worldname>
world-home-permissions: false


Případně můžeš zkusit použít další plugin k tomu jako addon: https://www.spigotmc.org/resources/esse ... mes.81116/
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů