Vlastní modpack

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit
Message
Autor
Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní modpack

#21 Příspěvekod Hanakocz » 01 pro 2016, 18:42

Server s mody i pluginy lze udělat taky. ALE. Problém je v jeho potenciální nestabilitě, resp. jde o to, že to jsou všechno jen neoficiální projekty. Jedná se o Cauldron (KCauldron, Thermos a spoustu dalších mutací). Spousta buildů je nevyvíjená, různě obsahují chyby atd. Nemají stabilní depozitáře. Nemají stabilní podporu.

Teda jako fungovat se s tím dá, ale má to potenciání chyby a tam se teoreticky pomalu přibližuješ k tomu bodu "musím si to opravit sám". Já jsem od toho upustil, neboť to taky ovlivňovalo funkcionalitu některých modů, které jsem na serveru chtěl. Ani některými autory modů není Cauldron jako totálně neofiko věc podporovaná, oni prostě vidí Cauldron, tak (někdy samozřejmě i neprávem) automaticky hází důvod problému na Cauldron.

...a proto jsem i pro svůj server zvolil čisté Forge řešení. Mám ForgeEssentials, které sice je docela zachybované, ale tak nějak funguje a nabízí většinu funkcionalit, co bys od pluginů čekal. Jen ochrana pozemků funguje na bázi WorldGuardu a ne rezidencí, takže musí lockovat admin. Teoreticky to ale není nepřekonatelná překážka, pro těch 5-10 lidí locknout pozemek.

...Tekkit classic servery, a že by tě chtěli zničit? Ti možná ano, bo tam hrajou často takoví hůře se chovající lidi, bo nic novějšího neumí nainstalovat. Ale na klasické modované scéně, zvlášt v rovině vlastních packů se s tím opravdu nesetkáš.
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

maxikcz
Příspěvky: 34
Registrován: 28 lis 2016, 20:11
Reputation: -2

Re: Vlastní modpack

#22 Příspěvekod maxikcz » 03 pro 2016, 22:52

Dobrá , asi vytvořím Tekkit Legends server . Pokud chci s pluginy musím si koupit : Mody + pluginy ? .
Nebo normálně v sekci : Tekkit . Díky za odpověď

Mo00mi
Příspěvky: 71
Věk: 25
Registrován: 03 zář 2014, 14:46
Reputation: 0

Re: Vlastní modpack

#23 Příspěvekod Mo00mi » 03 pro 2016, 23:12

Ahoj, heleď až vytvoříš (jestli vytvoříš) server Tekkit Legends, dal by jsi mi vědět? =D
Já takovýto server hledal, našel jsem nějaké zahraniční, ale neskutečné laggy, mám trochu horší ping, co se pohybuje okolo 80 - 100 většinou,.. takže kdyby to byl český server, tak by to mělo být snad lepší než na těch zahraničních :)

- možná to sem nepatří, ale já prostě chci IP českého serveru na tekkit legends xDDD
Obrázek

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní modpack

#24 Příspěvekod Hanakocz » 03 pro 2016, 23:15

maxikcz píše:Dobrá , asi vytvořím Tekkit Legends server . Pokud chci s pluginy musím si koupit : Mody + pluginy ? .
Nebo normálně v sekci : Tekkit . Díky za odpověď

Vždy si kupuješ jen Minecraft server. Co se týče výběru počáteční instalace, tak tam klidně můžeš vybrat ty mody + pluginy pro 1.7.10, ale jaká tam bude verze serveru není asi možné říct. I tak doporučuji si prostě všechno smazat a začít s čistým FTP a nahrát si tam takovou verzi serveru, aby byla jakou potřebuješ a co nejvíc aktuální.

@Mo00mi My taky máme technický server, tekkit to není ale. Myslím, že pro to, aby ses přihlásil, že chceš na daném serveru hrát, je lepší použít PM, tu je to docela offtopic ;-) Tak se neboj maxikovi napsat, jistě tě rád na server pak pozve :)
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

maxikcz
Příspěvky: 34
Registrován: 28 lis 2016, 20:11
Reputation: -2

Re: Vlastní modpack

#25 Příspěvekod maxikcz » 04 pro 2016, 10:46

For - Mo00mi : jasně písnu až bude, budu ho mít určo v profilu :)
K tomu tvému doporučení . Koupím si server [třeba Tekkit Legends] ten má FTP , mám ho celej odstranit nainstalovat Cauldron a potom tam dát mody a config normálně z Legends ? .
PS : sorry že se tak ptám , předpřipravuju si všechno [pluginy , soubory atd] :)

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní modpack

#26 Příspěvekod Hanakocz » 04 pro 2016, 15:22

Tak pokud je mezi předvolenými verzemi už přímo Legends, tak ho teoreticky celý mazat nemusíš. Záleží, jak věříš , co je tam vlastně přednastavené.

Kdybych postupoval já, tak smažu vše a nahraju si tam připravený pack, co jsem si udělal v počítači. Teoreticky nemusíš mazat složku MODS, abys nemusel zbytečně kopírovat sem a tak, když už by to byly ty legends mody. Ale hlavně spouštěč serveru a tak bys měl přepsat, bo pokud se nepletu, tak tam je předinstalovaný čistý forge, a ty chceš cauldron. Což prostě máš nejlepší mít vše smazané, abys ho tam dal, pojmenoval ho minecraft_server.jar, a nechal ho po spuštění vše si vygenerovat sám. (pokud je u cauldronu třeba složka libraries, tak tu tam dej taky. Vše ze zipu, jak jsi stáhl, víceméně)
Po spuštění tě to zpravidla zase vypne, no budeš muset závazně potvrdit EULU (eula.txt, dáš tam =true), a pak v server.properties se ti vygeneruje automaticky počet slotů 20, no musíš změnit na to, co sis zaplatil. A pak by to mělo být už OK.

Pak ještě chceš donahrát mody, co potřebuješ, pokud ti tam chybí, chceš si projít složku CONFIG (co se vygeneruje po spuštění s těmi mody) a ponastavovat si jednotlivé mody podle vlastního uvážení.

Případně mne můžeš pro jednotlivé dotazy kontaktovat na Discord, abys to měl v real čase a nečekal tu vždy půl dne.
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

maxikcz
Příspěvky: 34
Registrován: 28 lis 2016, 20:11
Reputation: -2

Re: Vlastní modpack

#27 Příspěvekod maxikcz » 04 pro 2016, 15:49

No každopádně , díky za všechny rady , na Discordu ti začnu psát potom dotazy ,abych nemusel zbytečně tady :)
Udělám to tak , koupím Tekkit Legends server , celý FTP odstraním vložím cauldron přejmenuji ho na minecraft_server.jar a spustím , soubory se vygenerují . A potom vložím složku mods a config z Tekkit Legends :)
Už bych tohle téma uzavřel . :D


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 hostů