EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit
Message
Autor
Uživatelský avatar
DeadoManTV
Příspěvky: 199
Věk: 25
Registrován: 17 led 2015, 21:58
Reputation: 0
Bydliště: Dům.

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#31 Příspěvekod DeadoManTV » 05 črc 2016, 11:15

Já splňuji EULU, třeba když si hráč zakoupí VIP má všechny Gadgety, a hráč nemá, tak si musí ten Gadget koupit za herní peníze, získá je hraním v minihrách.

PS. Nahlásíme SC
Obrázek

Uživatelský avatar
Nano
Příspěvky: 28
Registrován: 04 črc 2016, 08:27
Reputation: 0

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#32 Příspěvekod Nano » 05 črc 2016, 14:32

Hustý tady ten blacklist :D
Predám administráciu na Minecraft, viz. Topic, Prodám/Koupím!

ZiDyPL
Příspěvky: 295
Registrován: 13 dub 2015, 22:01
Reputation: 17

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#33 Příspěvekod ZiDyPL » 11 čer 2018, 15:38

Hele, sorry, že to rozpitvávám teď, ale napadla mě jedna myšlenka a budu rád, když jí někdo rozvede, nebo vyvrátí.
Co by se dělo v případě, že bych si naprogramoval vlastní server, který by podporoval připojování Minecraft klientů a nepoužíval ani promile Mojangovskýho kódu. Předpokládám že komunikační protokol MC klient - server nemají vlastní licencovaný. Musel bych se řídit nějakou jejich EULOU, když nepoužívam z jejich kódu ani řádek?

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#34 Příspěvekod nejento » 12 čer 2018, 21:14

Vzhledem k tomu, že se hráči připojují přes klienta, hru, která má nastavené podmínky tak, aby všichni hráči, kteří se připojují na servery, tak měli stejné podmínky dle Euly, tak předpokládám, že na to nějaký zřetel brán nebude.
Pokud bys vytvořil vlastního klienta, s vlastním kódem hry, nebo uvolněnou Classic verzí, na kterou už vznikla řada custom launcherů, tak se nemusíš držet těchto podmínek. Ještě ve výsledku jde o hru, která už není Minecraft a server jakbysmet. V takovém případě bys nesměl využívat stejných assetů a šlo by tedy o zcela jinou hru.

Myslím, že takové „ochcávání“ je v takovém případě rozhodně kontraproduktivní, kvůli tomu, že musíš spravovat vlastní kód.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

ZiDyPL
Příspěvky: 295
Registrován: 13 dub 2015, 22:01
Reputation: 17

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#35 Příspěvekod ZiDyPL » 13 čer 2018, 16:22

No hele, ale když já budu mít server, kterej jen tak "náhodou" bude povolovat připojení MC klientů, tak mi může bejt u zadku nějaká EULA a nezajímá mě, že se tam připojujou hráči s MC klientem. Nemůžu přeci porušovat EULU minecraftu, když minecraft nepoužívám, ne? A to, že se tam připojují klienti s MC už ale není můj problém. Nevím, jestli hráč také porušuje EULU tím, že si zakoupí EULA-unfriendly výhody, ale pokud ano, přeci nemohou sankciovat mě, jakožto provozovatele serveru, který nemá s Minecraftem společný kód, licenci a tak ani EULU.

NEZNAMY
Příspěvky: 717
Věk: 25
Registrován: 31 kvě 2013, 20:00
Reputation: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#36 Příspěvekod NEZNAMY » 13 čer 2018, 16:38

To si chceš spraviť vlastných 20MB kódu len preto, aby si obišiel eulu ktorú aj tak nikto nerieši ?

Uživatelský avatar
variodriver
Příspěvky: 1160
Věk: 13
Registrován: 08 lis 2015, 00:04
Reputation: 25
Bydliště: localhost
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#37 Příspěvekod variodriver » 13 čer 2018, 17:45

Jenze blacklist je zalezitost klienta, pokud se ta IP zablokuje v klientovi, tak je vicemene jedno pres co server bezi
Obrázek
ObrázekObrázek

ZiDyPL
Příspěvky: 295
Registrován: 13 dub 2015, 22:01
Reputation: 17

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#38 Příspěvekod ZiDyPL » 13 čer 2018, 19:16

NEZNAMY píše:To si chceš spraviť vlastných 20MB kódu len preto, aby si obišiel eulu ktorú aj tak nikto nerieši ?

Já to píšu dost hypoteticky... vpodstatě jako koncept. Já bych to určitě neprogramoval, jednak nemam takový skilly a jednak mi nikdo nezaplatí ten čas, který bych tím ztratil. Nicméně nesouhlasím, že to nikdo neřeší. Už se to dostalo i do ČR, první české servery už to řešit musí. Pokud to ještě žádný server nepřiznal, nejspíše to bude muset přiznat brzy.
variodriver píše:Jenze blacklist je zalezitost klienta, pokud se ta IP zablokuje v klientovi, tak je vicemene jedno pres co server bezi

Ano, to je jasný, ale jde o to, zda by Mojang měl právo na základě porušení jejich EULY zablokovat server, na který jejich EULA neplatí (samozřejmě je mi jasný, že když budou chtít, mají práva v zadku).

Uživatelský avatar
variodriver
Příspěvky: 1160
Věk: 13
Registrován: 08 lis 2015, 00:04
Reputation: 25
Bydliště: localhost
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#39 Příspěvekod variodriver » 13 čer 2018, 21:09

Muzou to zduvodnit jako oprava bugu že se přes jejich klienta dostaneš do cizí hry :D
Obrázek
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#40 Příspěvekod nejento » 14 čer 2018, 01:04

Ber to tak, že to je jejich značka, jejich vlastnictví a jim je jedno, koho zakážou nebo ne. I kdyby ses s nimi pak chtěl nějak soudit nebo dohadovat, bude ti to k prdu, protože oni budou v právu kvůli tomu, že prostě jde o jejich duševní vlastnictví a mohou s jejich klientem nakládat jak chtějí.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů