EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit
Message
Autor
Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#11 Příspěvekod Hanakocz » 12 kvě 2016, 22:48

I pozměněná verze jejich hry (tedy aby to mohli hrát warez), je stále jejich hrou, takže ano. Pokud by sis napsal launcher, který nevyužívá jejich kód, jejich grafiku, jejich hudbu, jméno atd, tak pak by to bylo třeba OK, ale to už je pak jiná hra, že :D
Nicméně nikdo není oprávněn k distribuci pozměněných jejich her, tudíž i to je samo o sobě porušením. Nehledě na to, že warezáci užívají "nefér zvýhodnění (nemuseli platit 20€), což je taktéž v rozporu.


Tato směrnice platí zároveň s našimi Account Terms nebo EULAs. Prosíme nezapomeňte, že jsme vždy v našich EULÁCH vždy uváděli, že máme jedno základní pravidlo: NIKDY nedistribujte cokoliv, co jsme vytvořili my. Což znamená, že nesmíte:
dát kopii našich her komukoli jinému
komerčně užívat cokoliv, co jsme my vytvořili (včetně našich Jmen, Značek a Aktiv)
pokoušet se získat peníze z čehokoli, co jsme my vytvořili(včetně našich Jmen, Značek a Aktiv), nebo
umožnit jiným lidem přístup k čemukoli, co jsme vytvořili, který by byl nefér nebo nerozumný
Pokud tomu nedáme výslovný souhlas.


Toto by se dalo třeba poměrně i bez velké fantazie brát tak, že warezák má přístup ke hře, který je nefér vůči všem platícím hráčům. A lidé pouštějící warezáky na servery toto porušují vlastně taky.
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

Uživatelský avatar
tadeas97
Příspěvky: 1600
Registrován: 20 úno 2014, 16:36
Reputation: 2
Bydliště: Pardubice

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#12 Příspěvekod tadeas97 » 13 kvě 2016, 06:24

To pro nás znamená ze máme zcela smazat VIP systém že? :D jinak.. Co mám dělat jako s tím když hráči si koupili výhody a teď jim řeknu že mít nic nebudou bude akorat vlna hejtu na nás.. Super..
pomohl jsem ti? karma potěší :)

Přijďte na server SweetCube.eu :) ip: play.sweetcube.eu

podpoř mě i na youtube odběrem na kanál: TheHooper

náš server ma i teamspeak 3 IP: ts3.sweetcube.eu

Uživatelský avatar
variodriver
Příspěvky: 1160
Věk: 13
Registrován: 08 lis 2015, 00:04
Reputation: 25
Bydliště: localhost
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#13 Příspěvekod variodriver » 13 kvě 2016, 07:21

Odkázat je na mojang, že za tohle, můžou oni. Nicméně pchybuju že někdo na serveru bude stát jen o pár,gadget a barevný chat za VIP, když ostatní věci by museli mít všichni. A protože, Donate v CZ nefunguje, tak musím vše na serveru platit já. Ztrácím potom chuť server dělat...
Obrázek
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#14 Příspěvekod Hanakocz » 13 kvě 2016, 09:37

@Tadeas: Todle máte dělat už rok a půl. Už dávno jsi mohl mít funkční systém. Do teď jste se tomu smáli, že na vás nikdo nemůže, že Mojang nemá právníky, že tu EULA neplatí atp. Tak teď to máte. Enjoy. Dle mne jste si naopak nechali troch ujet vlak, i když ještě není zcela pozdě - ještě vás nezablokovali a je tedy čas na změny. Kdo si dá záležet, tak to zvládne. Proto jsem to tu založil, aby tu byla nějaká pomoc s tím, abyste měli informace, atd. Protože ve chvíli, když by server najednou byl na blacklistu, tak je pozdě.

Udělej hromadné perky. Dej /fly do shopu s tím, že když ho někdo za 50kč koupí, tak na 24 hodin má fly celý server. Dej za 100ku /god celému serveru na 2 hodiny. Udělej Double expy, Double peníze na dvě hodiny za 20 korun pro všechny. atd atd. Není důvod, proč by to lidi nekupovali. Kosmetika. Zajdi si na Hypixel, já když jsem tam hrál, tak bylo dost těžké se trefit do času, kdy by nikdo boost nekoupil. A fungujou a stále se zvětšujou......Zajdi se podívat do jejich store a inspiruj se.

Přidej do chatu/na web reklamu na nějaký MC/neMC produkty. Dostávej za reklamu peníze. Kdo si zaplatí, reklamu mu neukazuj. Najdi si sponzora mezi Youtubery nebo v nějakých firmách. Atd Atd.

Dej jim Donation Goaly. Když se vybere určitá částka, tak přidáš novou minihru. Už ji stavíš? Funguje takto celý kickstarter, funguje tak Patreon, atp.

@Variodriver: Viz výše. Rok a půl si vychováváte hráče v něčem, co není správné a co je zakázané, i když Mojang přišel s tím, že to dělat nemáte a i řekl, co dělat můžete. Která firma by ti dala rok a půl na nápravu čehokoli jiného???

@Black: Moje servery neběží, protože se s nima piplám kdoví jak dlouho, ale na industry to tak fungovalo. Lidi ho měli rádi a na rovinu jsem přišel "server je zaplacen do dne X a je třeba Y peněz" a lidi přispěli. Bez žádné přidané hodnoty, jen proto, aby tam mohli hrát. Nepřispěli třeba všichni, ale každý dle svých možností. A že ty často byly mnohem menší, než co běžný náctiletý český hráč pravidelně platí za to, že je über.

Buď váš server stojí za to a pak se nemusíte bát toho, že by si ho hráči nezaplatili, nebo je to prostě jen obyčejný server, kterých tu jsou desítky a kde radši půjdou lidi jinam. Jak to je? Já si vždy myslel, že jste si dali záležet....

PS: Pokud donate v CZ nefunguje, tak se na CZ vykašlete, hoďte server na online=true (což byste dle mne měli udělat tak jako tak) a otevřete server i zahraničním hráčům, kteří často mají větší peněženky. A nejsou tak zkažení, aby nezvládli přispět na něco, co mají rádi. Kdo chce, cestu si najde.
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#15 Příspěvekod nejento » 13 kvě 2016, 13:06

Ještě musím doplnit pro @tadeas97: Výhody, které jsi do teď prodával MŮŽEŠ hráčům, kteří si je koupili, zanechat. Nově jenom prodávat trochu jiným způsobem, který bude fér ke všem ostatním.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Uživatelský avatar
variodriver
Příspěvky: 1160
Věk: 13
Registrován: 08 lis 2015, 00:04
Reputation: 25
Bydliště: localhost
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#16 Příspěvekod variodriver » 13 kvě 2016, 15:49

Jakmlie tedy budou takovéhle výhody, VIP si koupí podstatně míň hráčů, protože v CZ chce výhody každý sám pro sebe. Pro většinu je pravidlo: "Platil jsem to já, takže to ostaním nedám zdarma."
Obrázek
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#17 Příspěvekod Hanakocz » 13 kvě 2016, 17:39

No, tak se nechte zablokovat třeba, nám je to poměrně buřt. Ale pak asi nebude OK přijít na FH a stěžovat si. Nebo chtít jinou IP nebo nevim. Všecko to je na vaše triko. Varování, jak se skutečně věci mají, tu visí. Klidně se může stát, že i po půl roce ti to nebloknou, klidně se může stát, že tě nahlásí konkurence pár desítkama reportů a blok přijde další týden....Nezapomeň, že momentálně je blacklist účinnější, jak boty a těch tu bývá požehnaně, protože se někdo na někoho křivě podíval.....Sice se to ještě docela vyvine, ale pochybuji, že by s tím najednou přestali. Spíš naopak pár exemplárních serverů je varování všem, a pokud nebude respektováno, mohou klidně zablokovat stovky serverů denně, technologii k tomu mají. Toť můj názor....

PS: A přesně to, co popisuješ, je přesně to, co chtějí vymýtit, o čem si myslí (a já taktéž), že do Minecraftu nepatří.
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

Uživatelský avatar
variodriver
Příspěvky: 1160
Věk: 13
Registrován: 08 lis 2015, 00:04
Reputation: 25
Bydliště: localhost
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#18 Příspěvekod variodriver » 13 kvě 2016, 17:56

No, pokusím se EULU dodržovat, ale pochybuju že server bude placen z něčeho jiného než z mích peněz.
Obrázek
ObrázekObrázek

RebEl
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2016, 18:30
Reputation: 0

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#19 Příspěvekod RebEl » 22 kvě 2016, 12:35

Ja mám dotaz, aj keď asi odpoveď tuším:

1) ako by to bolo v prípade, že vip má napríklad prístup k príkazom /repair, /heal a hráč to isté môže použiť na spawne cez sign za hernú menu, prípadne zadarmo, ale stále cez sign (viem že to nie sú kozmetické veci, ale zas sú dostupné všetkým, len dvoma odlišnými spôsobmi)
2) trochu pozmenené, že by obe skupiny mali ten príkaz rovnako, ale napríklad vip by to odrátalo za použitie menšiu čiastku a hráčovi vyššiu v hernej mene.

Uživatelský avatar
variodriver
Příspěvky: 1160
Věk: 13
Registrován: 08 lis 2015, 00:04
Reputation: 25
Bydliště: localhost
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#20 Příspěvekod variodriver » 22 kvě 2016, 13:37

VIP to nemůže mít levnější, tím porušuješ. Šlo by že VIP to může opravit na spawnu cedulí, a VIP to má jednodušší a nemusí chodit na spawn a může příkazem. Cena ale musí být stejná.
Obrázek
ObrázekObrázek


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 hostů