EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit
Message
Autor
Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#1 Příspěvekod Hanakocz » 11 kvě 2016, 03:28

Jistě jste si všimli diskuze, kterou nejen zde rozvířilo zavedení blacklistu na Minecraft servery, které nesplňují EULU. Tak si to tu probereme trochu podrobněji a hlavně zde uvedu kompletní český překlad, protože ten jaksi chybí. Pořádně si ho pročtěte, pokud nechcete taktéž skončit na blacklistu, což by znamenalo nemožnost hráčů se připojit na Váš server.

Důležité je si uvědomit, že nesplněním EULY majitel serveru porušuje licenční ujednání Minecraftu a dle nejen českých platných zákonů by neměl daný program jakkoli používat. V praxi to nyní znamená, že Mojang může dát server na blacklist, tudíž se nebudou moci klienty na server připojit. (Bližší info o [url=forum.fakaheda.eu/viewtopic.php?f=67&t=30332#p195110]příspěvek níže[/url])
Kompletní originální znění: https://account.mojang.com/terms, překlad k 10.5.2016.

INTRODUCTION

Tyto podmínky a pravidla jsou právní smlouvou mezi Tebou a námi (Mojang AB). Tyto podmínky a pravidla zahrnují podmínky užití pro web mojang.com ("Account terms"), naši značku a směrnici užití našich aktiv, a zásady ochrany osobních údajů. Souhlasem s těmito podmínkami a pravidly také souhlasíš se všemi částmi těchto čtyř dokumentů, tudíž je pročti všechny pečlivě.
POKUD si koupíš, stáhneš, použiješ či pustíš jakoukoliv z našich her, také musíš dodržet naši smlouvu s koncovým uživatelem (tzv. EULA) dané hry. Pokud jsi mladý a máš potíže porozumět těmto pravidlům a podmínkám, popros odpovědného dospělého, jako třeba své rodiče či opatrovníka. Pamatuj, že je třeba to zde čas od času potřeba zkontrolovat tento text a náš web, protože můžeme doplnit tyto pravidla a podmínky, což nabyde platnosti s dalším použitím našeho webu nebo tvého účtu.

Přečti si také přidružené dokumenty:
Mojang.com Account Terms
Brand And Assets Guidelines
Privacy Policy
Company information
MOJANG ACCOUNT TERMS


...Tato část se týká podmínek užití Minecraft.net a Mojang.com webů a účtů. Pokud bude zájem, bude dopřeložena, ale nijak se to netýká serverů, tudíž ji přeskočím...
BRAND AND ASSET USAGE GUIDELINES FOR OUR GAMES

Updated: 27 October 2015 12:44

Všechny naše hry jsou velmi důležité pro nás a pro naši komunitu, což znamená, že mnoho z vás chce používat naši Značku a věci spojené s našimi hrami pro vytváření hezkých věcí. Jsme za to rádi. Nicméně občas lidé zajdou příliš daleko a dělají věci, které komunitu uvádějí v omyl, že jejich produkty a služby jsou spojené nebo schálené námi, nebo přímo námi produkované. S tím nejsme spokojení. Speciálně, pokud toto lidé dělají úmyslně pro získání nefér výhody vůči komunitě či naší práci. Pokud taková situace nastane, fanoušci si myslí, že kupují oficiální věci, zatímco to tak není. Což znamená, že nemáme žádnou kontrolu nad kvalitou atp. , což umenšuje hodnotu naší práce a důvěru, kterou komunita v naší práci má.

Chceme, aby každý mohl pokračovat v hezkých věcech, co vyrábí, tudíž tyto vodítka jsou zamýšleny k pomoci všem pochopit, co považujeme za spravedlivé a co považujeme za nespravedlivé použití našeho "Jména" (Name), "Značky"(Brand) a "Aktiv"(Assets). Měli jsme pomoc od nějakých právníků a ti nám také pomohou, pokud budeme potřebovat další kroky k ochraně našich práv, nicméně účel této směrnice je vnést světlo do toho, co můžete dělat bez kontaktování nás (nebo našich právníků) a co nesmíte nebo pro co my (nebo naši právníci) budeme nuceni vás kontaktovat. Doufáme, že tomu rozumíte.

Tato směrnice pokrývá užití naší Značky a našich Aktiv. Pro tyto účely, pokud referujeme k:

 • "Jménu" (Name), pak myslíme název jakékoli naší hry, sloganu, charakteristiky, události, nebo identity společnosti, stejně jako všech jmen, která jsou matoucí či zaměnitelná ke jménům jakékoliv z našich her, sloganů, charakteristik, událostí, nebo identit společnosti.
 • naší "Značce"(Brand), čímž myslíme jakákoli Jména, a/nebo související loga a rozlišovací charakteristiky jakéhokoli našeho Jména a hry;
 • našich "Aktiv" (Assets), čímž myslíme kód, software, grafiku, textury, obrázky, modely, zvuky a hudbu z jakékoliv naší hry a jakékoliv video nebo screenshot pořízený z naší hry.

Tato směrnice platí zároveň s našimi Account Terms nebo EULAs. Prosíme nezapomeňte, že jsme vždy v našich EULÁCH vždy uváděli, že máme jedno základní pravidlo: NIKDY nedistribujte cokoliv, co jsme vytvořili my. Což znamená, že nesmíte:
 • dát kopii našich her komukoli jinému
 • komerčně užívat cokoliv, co jsme my vytvořili (včetně našich Jmen, Značek a Aktiv)
 • pokoušet se získat peníze z čehokoli, co jsme my vytvořili(včetně našich Jmen, Značek a Aktiv), nebo
 • umožnit jiným lidem přístup k čemukoli, co jsme vytvořili, který by byl nefér nebo nerozumný
  Pokud tomu nedáme výslovný souhlas.

Tato směrnice nemění tento princip, nicméně je zamýšlena jako pomoc lidem pochopit, co očekáváme a chceme.

ESSENTIAL REQUIREMENTS ("Základní požadavky")
První věcí, která je třeba říci, je, že zde jsou určité Základní požadavky, které se aplikují na všechny použití našich Jmen, Značek a Aktiv. Pokud používáte jakoukoliv část nějakého našeho Jména, Značky nebo našich Aktiv, poté vše, co děláte, MUSÍ splňovat:
 • NESMÍ lidi nabýt dojmu, že vaše činnost je oficiální, povolená nebo schválená námi nebo jakkoliv s námi spojená.
 • NESMÍ být protiprávní, klamavé, obscénní, škodlivé nebo opovržlivé.
 • NESMÍ znamenat činnost, která by mohla poškodit jakoukoli z našich Značek nebo Aktiv
 • NESMÍ zahrnovat nic dalšího, co by mohlo lidi uvést ve víru, že cokoliv, co děláte je oficiální, povolené či schválené námi, nebo s námi spojené.
 • MUSÍ dodržovat relevantní Account Terms /EULU, a
 • dostatečně odlišit použití jakéhokoliv Jména, které používáte, od jiných značek
Toť jsou "Základní požadavky".

CO MŮŽETE DĚLAT

NEKOMERČNÍ VĚCI

Jsme velmi otevření vůči věcem, které si uděláte pro sebe. Víceméně cokoliv je zde zahrnuto - tak neváhejte, zabavte se a prostě nedistribujte naše díla.
Také jsme jsme poměrně otevření vůči jiným nekomerčním věcem, takže klidně tvořte, sdílejte videa, screenshoty, nezávisle vytvořené mody (které nepoužívají jakékoli naše Aktiva), fanouškovské umění, machinima, atd.

Nicméně, pokud chcete použít jakékoliv Jméno v názvu vašeho díla, které distribuujete ( i pokud je to zdarma), pak musíte:
 • Dodržet "Základní požadavky"
 • dělat to způsobem, který upřímně a férově popisuje tyto věci nebo jejich účel
 • ujistit se, že Jméno (nebo jakékoliv zaměnitelné jméno) NENÍ prvním slovem, nepoužívá žádný aspekt jakékoliv naší Značky či Aktiva jako součást souvisejícího značení, včetně součásti jakéhokoli loga
 • jasně uvést, že produkt je neoficiální a není z naší dílny nebo námi schválený.
Toto speciálně platí, pokud chcete nastavit a provozovat jakékoliv nekomerční loky, servery, komunitní fóra, fanouškovské stránky, diskuzní skupiny, události nebo setkání.

KOMERČNÍ VĚCI

Jsme již méně otevření ohledně komerčních věcí. Nesmíte použít jakékoliv Jméno v nebo jako hlavní jméno nebo název komerčních věcí.

Můžete použít Jméno v sekundárním jménu nebo názvu, pokud:
 • je to potřeba pro upřímné a férové popsání těchto věcí nebo jejich účelu
 • dodržuje to "Základní požadavky"
 • je zajištěno, že sekundární název (který zahrnuje naše Jméno nebo zaměnitelný ekvivalent) není dominantní element nebo výrazná část kompletního názvu
 • nepoužijete jakýkoliv jiný aspekt jakékoliv naší Značky nebo Aktiv jako součást souvisejícího značení, včetně nebo jako součást jakéhokoli loga
Ukázky:
Kotoba Miners: A Minecraft server for learning " (Toto je OK).
"Minecraft - the ultimate server for learning" (Toto NENÍ OK).

Nesmíte se dopustit jakéhokoli jiného komerčního užití jakékoli naší Značky nebo Aktiva. Jako příklad, nesmíte prodávat jakékoli zboží, které by používalo jakoukoli z našich Značek nebo Aktiv a zcela určitě nesmíte použít naše Jména jako klíčová slova nebo tagy pro produkty bez jakéhokoli spojení k těmto jménům, nebo které by byly padělky.

Milujeme myšlenku lidí dělajících hezké věci z našich her a sdílejících tyto věci s komunitou. To je něco, co absolutně podporujeme a doporučujeme. Tudíž se ciťte volní v konání, nicméně mějte se na pozoru, ať nezajdete příliš daleko. Pro více informací si přečtěte Commercial Usage Guidelines.

Navíc k výše uvedenému vždy jste povinni přidat tuto poznámku:
NOT AN OFFICIAL MINECRAFT PRODUCT. NOT APPROVED BY OR ASSOCIATED WITH MOJANG. // Nejedná se o oficiální Minecraft produkt. Není schválen či jakkoliv spojený s Mojangem.

VIDEA A SCREENSHOTY

Je povoleno nahrát videa z našich her na Youtube nebo jakoukoli jinou webovou stránku. Jsme rádi, že takto činíte.

Dokud se budete řídit "Základními požadavky", tak:
Můžete vytvářet, používat a distribuovat videa z vašeho hraní nebo použití naší hry z jakéhokoli zákonného důvodu, pokud z toho nezískáváte peníze.

Nicméně, můžete vydělávat peníze pomocí vašich videí z naší hry například pomocí zisku z reklam, pokud přidáte nějaký vlastní unikátní obsah, jako například zvukový komentář. Množství přidaného obsahu také musí být dostatečný, aby bylo fér a dostatečně hodnotné požadovat danou částku nebo pro vás z toho peníze získávat. Například není dostatečné jen přidat vlastní logo, adresu webu nebo poznámku, nicméně je v pořádku přidat zvukový komentář nebo vlastní muziku pokud tvoříte hudební video.

Také lze vydělávat peníze použitím videí a screenshotů, pokud je to zahrnuto v takzvaných "fair use" výjimkách z autorského zákona, jako například kritika, recenze, publicistika atp. V každém případě je třeba přidat dostatečný vlastní obsah a uvést zdroje, kde je vhodné.

Pokud něco není zde pokryto a výslovně jsme neřekli, že to je OK, pak to znamená, že nechceme, abyste to dělali. V jakémkoli případě pokud to není jinak zahrnuto, nedělejte to bez písemného souhlasu od nás. Můžete nás kontaktovat přes mojang.com . Pokud je něco specificky pokryto a povoleno těmito směrnicemi, Account Terms nebo EULOU, není třeba nás kvůli tomu kontaktovat.Minecraft Commercial Usage Guidelines


Minecraft EULA a Brand and Asset Usage Guidelines ("Policies") omezují komerční užití Minecraft Jména, Značky a Aktiv, včetně softwaru, grafiky, a audia.

Nicméně díky tomu, že máme rádi ideu lidí dělajících hezké věci a sdílejících je s komunitou, a taktéž si uvědomujeme, že je třeba nějak pokrýt výdaje s tím spojené, následující text objasní, co (zrovna) považujeme za komerční užití / věci. Toto se může časem změnit, nicméně pro teď doufáme, že toto pomůže pochopit, co můžete a co nesmíte, a že to pomůže fanouškům Minecraftu dělat více (a těm, co jdou moc daleko, dělat méně).

Proto jsme načrtli tyto směrnice pro shovívavost v rámci limitovaných komerčních aktivit, jak bude nadále popsáno. Nejsou součástí "Policies", ale existují, protože si myslíme, že to je dobrý nápad některé z těchto věcí umožnit. Vemte na vědomí, že si uchováváme právo změnit kdykoliv náš názor (jako například pokud by lidé začali zneužívat naše dobré záměry). Tudíž nepočítejte s tím, že tyto směrnice zde vždy budou nebo že tu budou ve stávající podobě.

Nadevše se snažíme najít cestu takovou, že naši úžasní fanoušci mohou dělat velké věci pro sebe a další, aniž by to ostatní těmto všem kazili.

NA TOMTO ZÁKLADU, TEDY:

Pravidla pojmenovávání

Pokud dodržujete a následujete "Základní požadavky", MŮŽETE použít naše Jména ve spojení s produktem nebo názvem služby (včetně webu nebo YouTube), POKUD:
 • je Jméno použito v sekundárním názvu
 • je to potřeba pro upřímné a férové popsání těchto věcí nebo jejich účelu
 • je zajištěno, že sekundární název (který zahrnuje naše Jméno nebo zaměnitelný ekvivalent) není dominantní element nebo výrazná část kompletního názvu
 • nepoužijete jakýkoliv jiný aspekt jakékoliv naší Značky nebo Aktiv jako součást souvisejícího značení, včetně nebo jako součást jakéhokoli loga
Ukázky: "The Shaft - a Minecraft podcast" (Toto je OK). "Minecraft - the ultimate help app" (Toto NENÍ OK).

Pro porozumění této části a abychom byli zcela jasní, nezávisle na čemkoli dalším, NESMÍTE použít Jméno v nebo jako hlavní část jména či nadpisu jakéhokoli komerčního produktu nebo služby.

Toto jsou Pravidla pojmenovávání a vztahují se na cokoliv, co můžete dělat v rámci těchto směrnic.

RUČNÍ VÝROBKY

...tato část se moc serverů netýká, přeskočím ji...

VIDEA a STREAMY

I...taky se netýká serverů, ale všeobecně je třeba dodržet Základní požadavky a nevybírat za přístup k videím peníze, nicméně reklamy a sponzoři jsou OK...

EXTENDED FUNCTIONALITY AND "MODS"

Pokud dodržujete a následujete Základní požadavky a Pravidla pojmenovávání, pak MŮŽETE distribuovat nebo tvořit dostupnými pluginy a jiná díla nabízející rozšířené možnosti atp., které tvoříte (všeobecně "mody") zdarma a bez žádných poplatků. Termínem "mody" myslíme něco originálního, co jste vytvořil, co neobsahuje podstatnou část našeho chráněného kódu nebo obsahu. Taktéž máme finální slovo, co představuje "mod" a co ne. Pokud kombinujete "mod" s Minecraft softwarem, budeme to nazývat kombinací "modovaná verze" naší hry. NEMŮŽETE distribuovat jakoukoli modovanou verzi naší hry nebo softwaru, nicméně můžete distribuovat mody. Můžete z modů vydělávat peníze, jak je popsáno v následující kapitole.


//poznámka: Modem myslí jakýkoli Plugin, Mod, přidaný příkaz, cokoliv.


SERVERS AND HOSTING

Hostováním serverů chceme umožnit komunitě vydělávat peníze tvorbou, hostováním a údržbou serverů pro Minecraft, takže toto můžete dělat v souladu s těmito pokyny. Mohli jste vidět píspěvky na blogu k peněžení serverů https://mojang.com/2014/06/lets-talk-se ... etisation/ a https://mojang.com/2014/06/lets-talk-se ... llow-up-qa .
Tato sekce je trochu více přiblíží. "Serverem" se myslí jednotlivá připojovací adresa nebo IP.

pozn: VIZ TOPIC O TOM FAQ: viewtopic.php?f=67&t=20876

Pokud dodržujete a následujete Brand and Asset Usage Guidelines a Pravidla pojmenovávání uvedená výše, pak MŮŽETE:
 • Vybírat peníze za vstup na server, včetně serveru hostícího vaše Mody, ale POUZE POKUD:
  • Vybíráte jeden poplatek za osobu, který je stejný pro každého
  • každému umožníte přístup ke všem Modům, které jste se rozhodli na serveru mít (kromě jasných adminských nástrojů, které by měly zůstat vyhrazeny adminům)
  • dáte přístup na server jen uživatelům, kteří mají ověřeně zakoupenou verzi hry
  • vlastníte nebo kontrolujete server a budete vlastnit nebo kontrolovat server po celou dobu, kdy z něj budete vybírat poplatky - tedy pokud server prodáte, musíte se ujistit, že kupující osoba je seznámena s tím, že musí taktéž dodržovat tato pravidla. Nelze obejít pravidla nastavením serveru a následným prodáním.
  • celkově přístupové poplatky musí být zaměřeny na pokrytí nákladů na běh serveru.
 • žádat dobrovolné příspěvky POKUD nenabízíte jednotlivým dárcům cokoliv výměnou, co by jen on mohl používat. Můžete nabízet celoserverové odměny za dosažení celkově vybrané částky.
 • Prodávat kosmetické předměty, (kromě kápí), POKUD prodaný předmět nedává uživateli nefér herní výhodu vůči komukoli jinému na serveru - prostě zde nesmí být žádné "pay2win".
 • Prodávat pozitivní efekty nebo zlepšení (kromě kápí), POKUD každý na serveru je pozitivně ovlivněn zcela stejně, jako každý jiný.
 • Umožnit třetím stranám reklamní příležitosti, sponzorství nebo nabídky produktů ve hře, POKUD nesníží hodnotu nebo nezasahují do hry, nebo pokud neposkytnou jakémukoli hráči nefér herní výhodu vůči komukoli jinému na serveru.
 • Použít herní měny, POKUD 1) jsou tyto měny "soft", tedy měny získatelné a utratitelné pouze skrz herní mechaniky, které nemají žádnou hodnotu v reálném světě, které nemohou být vyplaceny v reálných penězích, nemohou být použity napříč bezplatnými a placenými servery, nebo být konvertovány v "kredity", a 2) nenastane zde dojem, že to je nějak spojené s Mojangem.

//poznámka: Rozhodně není v pořádku prodávat kity, itemy, větší rezidence jen VIPčkům, přístupy k příkazům nebo částem serveru

Ve všech těchto případech je NUTNÉ splnit:

 • Všechny servery, předměty a reklamy jsou vhodné pro cílové uživatele (jako např žádný hazard, pornografie, atp.) a nepoškozují Značku.
 • Nepředstírat, že jste my (Mojang), nebo že s námi jste nějak propojeni
 • Jasně uvedete, koho a kde kontaktovat jako správce serveru, kdo je operátor serveru a že to NENÍ Mojang, NENÍ to nijak s Mojangem spojené ani podporované.
 • Mojang nemá žádnou odpovědnost za cokoliv na serveru nebo co se na něm stane, včetně reklamy, nákupů nebo dobrovolných příspěvků
 • Zajistíte všem uživatelům, kteří vám jakkoliv dají peníze, online historii jejich plateb kdykoliv k nahlédnutí
 • Otevřeně informujete uživatele o všech obsazích a cenách týkajících se serveru předtím, než se osoba připojí, zaregistruje nebo zaloguje
 • Nehostujete nebo nedistribuujete malware, spyware, nebo nejste zapojeni v nelegálních aktivitách s vaším serverem
 • dodržujete všechny ostatní zákony a legální požadavky
 • dodržujete všechny další požadavky navíc příslušející těmto směrnicím


//poznámka: dejte si pozor speciálně na to, že je třeba uvádět ceny a prodávané předměty aniž by bylo potřeba jakékoliv přihlášení (jak na server, tak na webu), musí to být dostupné všem, stejně tak historie plateb pro každého je docela zásadní, kterou málokdo poskytuje (každému minimálně zobrazit jen jejich platby, pokud nejde o veřejné donations)

DOMAIN NAMES AND WEB SITES //Názvy domén a webů

Pokud dodržujete a následujete Základní požadavky a Pravidla pojmenovávání, můžete:
 • nastavit, spustit a používat vlastní web pro zajištění informací týkajících se Minecraftu, spustit a používat související forum, pokud dodržujete tato pravidla
 • taktéž si registrovat a používat vhodné doménové jméno, které obsahuje jedno z naších Jmen nebo Značek pro tento účel, pokud:
  • nebudeme považovat doménu vámi registrovanou , že se zdá být oficiální a nepoužíváte doménové jméno způsobem, který by se zdál oficiální - a že se nestane něčím, co by se zdálo být oficiální
  • web je související striktně pouze k Minecraftu a nikoliv k žádné jiné hře třetích stran
  • reklamy třetích stran nepoškozují naši Značku
  • neděláte tak pro "cybersquatting" (obsazení domény pro prodej) nebo principiálně pro vydělávání peněz, včetně spolčených služeb


v základu, MŮŽETE:
Dělat věci, které jsou speciálně pokryté "fair dealing" nebo "fair trade" výjimkami z autorského zákona.
NEMŮŽETE:
Dělat věci, které nejsou specificky povolené těmito směrnicemi nebo povolené souvisejícími zákony.

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Minecraft EULA - co vše musí server splňovat

#2 Příspěvekod Hanakocz » 11 kvě 2016, 03:44

Informace o Blacklistu Mojangu:
 • Blacklist je tvořen v rámci knihoven potřených k běhu Minecraftu, tyto knihovny stahuje/aktualizuje klient při spuštění MC.
 • Je funkční pro všechny verze 1.7.X, 1.8.X, 1.9.X a určitě i budoucí verze. U starších verzí nebylo zavedení ověřeno, ale i tam platí všechna pravidla.
 • Klienty s FORGE taktéž aplikují novou knihovnu.
 • Aktuálně blokované servery lze najít například zde: https://blocklist.tcpr.ca/ nebo přímo zahashované zde: https://sessionserver.mojang.com/blockedservers
 • jen dnes během psaní těchto příspěvků na blacklist přibylo cca 25 serverů
 • prozatím byly blokovány hlavně velké servery, ale do budoucna to nic neznamená.
 • Klient vezme IP serveru a zkontroluje, zda je IP na blacklistu, pokud tak je, zakáže jakékoliv spojení se serverem. Server se v Multiplayer menu zobrazí jako OFFLINE a při pokusu o připojení to vyhodí chybu, že server je nedostupný
 • proces je nezávislý na tom, zda server pracuje v online=true, nebo false, celé to probíhá PŘED připojením na server.
 • u IP není rozlišován port serveru, může být zablokovaná i celá doména. Toto může znamenat vážný problém, pokud bude zablokovaný server používající původní číselnou IP, protože na dané IP jsou i jiné servery.
 • není zcela jasné, jak Mojang vnímá online=false servery. Můj osobní odhad je ten, že takové servery budou blokovány za podporu pirátství a i přes splnění všech ostatních podmínek.
 • Mojang by měl s majitelem serveru nejdříve komunikovat, říká se, že posílá e-maily s třeba týdenní lhůtou na nápravu. Všimněte si, že pokud nemáte na webu serveru uvedený kontakt, taktéž porušujete výše uvedená pravidla a můžete být zablokováni.
 • Po napravení prohřešků vůči výše uvedeným pravidlům je v rámci komunikace s Mojangem možné server z blacklistu opět odstranit. Momentálně tak je známo již 7 serverů z blacklistu smazaných.


Doufám, že nám žádné servery nezablokují. Neberte to na lehkou váhu!!!

Jak se tomu vyhnout? Dodržujte pravidla. Ujistěte se, že Váš server splňuje všechna pravidla výše uvedená i platné české zákony. V případě dotazů týkající se této záležitosti používejte primárně toto vlákno nebo vlákno spojené s FAQ euly. Všechny nevhodné příspěvky mimo téma budou mazány.

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#3 Příspěvekod nejento » 11 kvě 2016, 14:05

Mají nějaké servery výjimku z EULA?
Ne. Platí pro všechny servery a hráče stejně.

Mají provozovatelé serverů nějaký čas na změnu svých serverů?
Ano. Všechny servery musí splňovat EULA do 1. srpna 2014.

Můžu vybírat poplatek za vstup na můj server?
Ano. Je na vás, jak se hráči dostanou na server. Jednorázové vstupní poplatky nebo předplatné jsou povolené.

Jak často můžu vybírat poplatek za vstup na můj server?
Můžete vybírat peníze jak často chcete. Můžete dokonce vybírat poplatky za časově omezený vstup, pokud si myslíte, že je to nejlepší způsob jak zpeněžit váš server.

Co se počítá jako server? Jsou proxy jeden velký server, nebo více menších?
Server je něco, co uživatel spojuje se svým klientem. Uživatel je na jiném serveru, když se odpojí z toho na který je napojen a manuálně se připojí k jinému (v multiplayerovém okně). Virtuální servery a proxy v tom nedělají rozdíl, pro klienta je to stejný server.

Můžu vybírat poplatek za přístup na specifickou část mého serveru, jako například na minihru nebo svět?
Ne, nemůžete vybírat poplatek za žádnou část serveru, kromě počátečního přístupu. Jakmile jsou hráči na serveru, musí mít stejné herní podmínky. Můžete udělat jiný server, který bude obsahovat "prémiové" části a vybírat za přístup na něj poplatky, ale výhody z něj se nesmí přenášet na jiné servery.

Můžu vybírat poplatek za moje minihry nebo mody?
Ano, pokud mají všichni hráči přístup k jejich prvkům.

Můžu nabízet omezenou zkušební dobu pro všechny hráče?
Ano. Pokud mají zkušební i platící hráčů přístup ke stejným herním prvkům během zkušebního období, tak je to v pořádku.

Můžu dát platícím hráčům přednostní přístup na můj server?
Ano, ale nesmíte omezit herní prvky konkrétním hráčům.

Platí EULA pro přístup k uživatelsky vytvořeným modům?
Ano. Nezáleží na tom, kdo mod vytvořil nebo jak byl implantován na váš server. Všechny mody vyžadují, aby byl spuštěný Minecraft a vy nesmíte vybírat poplatky za herní prvky Minecraftu, které ovlivňují hratelnost.

Co myslíte pojmy "tvrdá měna" a "měkká měna"?
Tvrdá měna jsou reálné peníze nebo cokoliv, co může být převedeno do reálných peněz, včetně Bitcoinu. Měkká měna je dostupná pouze ve hře a nemá žádnou reálnou hodnotu. Omezení v EULA se vztahují pouze na tvrdou měnu. S měkkou měnou si můžete odemknout cokoliv.

Můžu prodávat balíčky za reálné peníze, když poskytnu vyváženou alternativu pro neplatící hráče?
Jestli balíčku obsahují něco co ovlivní hratelnost, tak nejsou povoleny. Vyváženost hry není pro EULA relevantní. Pokud jsou věci v balíčky čistě kosmetické, tak je můžete prodávat za reálné peníze.

Můj server obsahuje měnu, kterou si můžete vydělat ve hře, ale kterou si můžete zároveň koupit za reálné peníze. Je to v pořádku?
Herní měny, které můžete získat výhradně ve hře jsou v pořádku, ale nemůžete prodávat herní menu za reálné peníze. Hybridní/duální měny nejsou povoleny.

Můžu prodávat urychlovače, které poskytnou rychlejší získávání zlata, XP, nebo dalších herních zdrojů, za reálné peníze?
Ne, urychlovače, generátory věcí a další věci, které ovlivňují hratelnost nejsou povolené.

Jak si mám vydělat peníze z kosmetických věcí?
Můžete prodávat kosmetické věci za reálné peníze nebo nechat hráče financovat účet, specifický vašemu serveru. Je na provozovateli, jak se to rozhodne vyřešit. Pamatujte, že kápě (capes) jsou výjimkou tomuto pravidlu. Nemáte povoleno je rozdávat nebo prodávat.

Můžu na svém serveru prodávat hodnosti?
Ano. Hodnosti jsou povoleny, pokud jsou získané výhody kosmetické. Barevná jména, prefixy, speciální čepice, atd. jsou v pořádku.

Můžou hráči koupit něco, co ovlivní celý server, jako třeba dočasné zvýšení XP?
Ano, ale každý kdo má přístup na server musí mít možnost toho využít, nehledě na to, jestli to zakoupil on, nebo ne.

Můžu všechny hráče odměnit herním prvkem, pokud jsem dosáhl nějaké určené výše příspěvků za určitý čas?
Ano, pokud všichni hráči obdrží odměnu, nezávisle na tom, jestli přispěli, nebo ne, tak je to v pořádku.

Můžu vybírat příspěvky za přístup k serverovým příkazům?
Ano, pokud jsou jejich účinky čistě kosmetické. Příkazy, které ovlivní hratelnost, jako například létání, nemůžou být prodávány za reálné peníze.

Pokud budou mít všichni hráči přístup k hernímu prvku, jako například pozemku, můžu prodávat více pozemků za reálné peníze?
Ne, to by byla změna, ovlivňující hratelnost, takže to není povolené. Všichni hráči s přístupem na váš server musí mít stejné herní podmínky. To samé platí pro věci, jako třeba lektvary.

Jak by se měl server vypořádat s hráči, kteří už utratili reálné peníze za prvky, které ovlivňují hratelnost?
Hráči si můžou nechat výhody za které zaplatili, pokud stejné výhody budou poskytnuty i ostatním hráčům na serveru (přímo nebo zakoupitelné za herní měnu). Je na provozovateli serveru, jak vykompenzuje hráčům jejich předchozí transakce.

Foxtrot_CZ, FAQ - Mojang o monetizaci serverů. In: Craftuj.cz [online]. 2014 [cit. 2014-06-19]. Dostupné z: http://www.craftuj.cz/clanek-488/faq-mo ... i-serveru/
HILL, Owan. Let’s talk server monetisation – the follow-up Q+A. In: Mojang: Makers of Minecraft [online]. 2014 [cit. 2014-06-19]. Dostupné z: https://mojang.com/2014/06/lets-talk-se ... low-up-qa/
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#4 Příspěvekod nejento » 11 kvě 2016, 15:24

-- Pokud se Vám nechce číst, to co hanako nahoře sepsal --
(což se ani nedivím)


Je zde krátká sumarizace toho, u čeho byste měli zpozornět při provozování serveruObrázek Prodáváte VIP?
 • Věci, které nabízíte ve VIP balíčcích by neměly obsahovat cokoli, co zvýhodňuje hráče oproti ostatním hráčům
 • Můžete prodávat kosmetické doplňky, nebo jakékoli buffy, boostery, nebo eventy, které ovlivní všechny hráče na serveru
 • Nemůžete prodávat věci, které by posunuly jednotlivce ve vývoji dopředu (třeba nemůžete prodávat herní měnu za normální peníze)
 • Můžete omezit přístup na server za peníze, ale tím pádem všichni, kteří chtějí na serveru hrát, musí zaplatit

Jednoduše všechny fičury navíc by měly být pro všechny a ne jen pro smetánku, která si to zaplatí.


Obrázek Máte web?
 • Jestliže máte web, zkontrolujte si, jestli na něm máte uvedeny případné kontakty na vás (E-mailová adresa)Obrázek Co se tedy děje?
 • Mojang Blocklist funguje pro všechny servery 1.9.x – ~1.6.x
 • Je jedno, jestli server je v online nebo offline modu.

Zatím se na blocklistu objevily pouze servery s dedikovanými adresami a i jejich vlastními doménami. Nevíme, jak funguje komunikace, odebírání z blocklistu a následná komunikace.Máte-li normální dotazy, nebo jenom čiré spekulace, tak je prosím pište sem!
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Port2
Příspěvky: 502
Registrován: 08 pro 2015, 22:52
Reputation: 18
Bydliště: Pod mostem :/

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#5 Příspěvekod Port2 » 12 kvě 2016, 13:43

Takže Eula platí pro servery i pod 1.6.x nebo ne?

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#6 Příspěvekod Hanakocz » 12 kvě 2016, 15:19

Platí. Platí pro jakékoli použití Minecraftu. Jen (pravděpodobně) ZATÍM blacklist pro verze 1.6.4 a starší nefunguje.
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

Port2
Příspěvky: 502
Registrován: 08 pro 2015, 22:52
Reputation: 18
Bydliště: Pod mostem :/

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#7 Příspěvekod Port2 » 12 kvě 2016, 16:03

Ahá, jen že eula v 1.5.2 se nepotvrzuje.

Uživatelský avatar
variodriver
Příspěvky: 1160
Věk: 13
Registrován: 08 lis 2015, 00:04
Reputation: 25
Bydliště: localhost
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#8 Příspěvekod variodriver » 12 kvě 2016, 16:09

Tak kdy jí nepotrvdí, a nepotvrdil jsi to tím že jsi MC koupil (Takže musíš mít WAREZ), tak asi pro tebe neplatí.
To je jen můj odhad, nevím jestli je to pravda.
Obrázek
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#9 Příspěvekod Hanakocz » 12 kvě 2016, 16:14

Tak to nefunguje. Použitím toho programu souhlasíš s jeho podmínkami.
Proto jsem to sem dal celé. Ono to tam je.
POKUD si koupíš, stáhneš, použiješ či pustíš jakoukoliv z našich her, také musíš dodržet naši smlouvu s koncovým uživatelem (tzv. EULA) dané hry.


A nejedná se jen o server, jedná se i o klienty a cokoliv s tím spojeného. A funguje to tak u všech programů, které mají nějakou licenci.
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

Uživatelský avatar
variodriver
Příspěvky: 1160
Věk: 13
Registrován: 08 lis 2015, 00:04
Reputation: 25
Bydliště: localhost
Kontaktovat uživatele:

Re: EULA, Mojang Blacklist a jak se mu vyhnout

#10 Příspěvekod variodriver » 12 kvě 2016, 20:45

A platí EULA i pro warez?
Obrázek
ObrázekObrázek


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 111 hostů