UPDATE – Minecraft 1.7.10 – čtěte pokud máte starší(1.5)

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit

Pro majitele 1.5 serverů: Budete už prosím konečně aktualizovat?

Ano
28
50%
Nevím
10
18%
Ne (upřesněte prosím do komentářů proč)
18
32%

Celkem hlasů: 56

LpBahos
Věk: 19
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#41 Příspěvekod LpBahos » 15 dub 2014, 06:56

Sprominutím: MINECRAFT JDE DO SRAČEK Mi se ani 1.7.2 moc nelíbí

vasikxl

#42 Příspěvekod vasikxl » 15 dub 2014, 10:10

Zaujímavý názor, ale sdílím ho tebou... Ale asi bych to nenapsal tak nevhodně... :D

Sejsel
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvekod Sejsel » 15 dub 2014, 15:53

Cernokneznik píše:O warezaky mi vubec nejde, do kose s nima... Ale proč sakra musí vymejšlet takovýdle ptákoviny... Takže odteď je nick pouze neco jako zkrášlení? Vlastně stejně jako na steamu... Všechny pluginy teď místo nicku budou používat uid a nick jen aby se neřeklo.... To možná zkomplikuje VIP smsky... Uzivatel nebude moct napsat jen svůj nick, ale uid, aby nedošlo k tomu, ze si jmeno mezitím změní, a vip nedojde někomu jinymu... Ajajaj... Jen všem pridělávají práci, nezbednici.

Proč by nemohl použít nick? Stačí přidat varování, že to půjde aktuálnímu uživateli jména..
01101110011101010110001001110111

panChemicky
Věk: 27
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvekod panChemicky » 17 dub 2014, 17:59

Chci se optat, zda už je bezpečný jít na 1.7.8 a nebo radši ještě počkat? Koukám, že dost serverů už na té verzy je, ale já mám strach. kvůli funkčním pluginům
ObrázekObrázek

Weizen
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvekod Weizen » 17 dub 2014, 19:09

řeknu ti to takhle.. Pokud ti na ten server chodí lidi.. tak na té verzi zůstaň, protože mě se ta 1.7.8/1.7.9 zdá fakt na ******************************

Pgsa

#46 Příspěvekod Pgsa » 21 dub 2014, 16:00

Tiež sa chcem znovu spýtať či už je bezpečné prejsť na verziu 1.7.9 či už je to stabilné a či sú pluginy kompatibilné.
Obrázek
Obrázek

Weizen
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvekod Weizen » 21 dub 2014, 16:36

Ano už je to bezpečné ale pořád problém se skinama (nefungují)

Arcas
Věk: 20

#48 Příspěvekod Arcas » 28 dub 2014, 07:39

Zbytečná panika, jediné co na warez serveru nebude fungovat je změna nicku :-) V offline mode by se mělo UUID generovat z jména hráče. Tudíž změna nicku bude mít stejné následky jako teď ;) A na řešení problémů s chováním stačí používat /ipban a /tempipban a je klid :-) A co se týče skinů - warez lidé NEBUDOU mít skin člověka, jehož jméno právě mají :-)
Čeština a jiné jazyky jsou Freeware, ale ne Opensource!!! To znamená, že s nimi můžete nakládat jak chcete, ale nesmíte je upravovat...

// no comment

Uranus-Portal.com
Obrázek

Iwitrag
Věk: 25

#49 Příspěvekod Iwitrag » 05 kvě 2014, 13:46

Tak pokud si nebudete/nechcete aktualizovat na nejnovější verzi a zároveň máte offline mód (pro warez), tak když si uživatel změní nick přes minecraft.net, tak bude považován za úplně nového uživatele - tzn. nebude zaregistrovaný přes Authme, nebude mít resky, parcely, skyblock, atd...

Takže osobně si myslím, že lidi, kteří na takových serverech hrají, se sami vyhnou změnám nicku... a pokud ne, tak mají smůlu, protože např. já jako server-owner vždy čekám na aktualizované a stabilní pluginy - jinak neaktualizuji. Pokud si někdo změní nick, má smůlu a ať si klidně hraje odznova...

Sranda však bude u Authme pokud máte na serveru nastavené např. 3 účty na jednu IP - někdo po změně nicku se nebude moct někdy ani zaregistrovat, další důvod, proč si nick neměnit.

UUID dostávájí všichni - i warez hráči a generuje se podle nějakého jejich klíče + nicku toho uživatele + ještě nějakého identifikátoru (asi hesla, u warez je to NULL).

Problém nastává ve chvíli, kdy máte část pluginů aktualizovanou na UUID a část ne - když si pak někdo změní nick, nastává zmatek, protože něco se mu převede a něco ne.

Ale osobně si myslím, že čas tuto změnu zacelí :)

Co mně osobně však zajímá je, jak se bude nakládat s hlavami (např. plugin na drop hlav) - asi když ta hlava spadne z mrtvého hráče, přiřadí se k ní UUID skinu a nick podle toho hráče - takže pak může vzniknout situace, že máte 2 hlavy úplně stejného hráče a jedna bude se skinem, a druhá bez. (podle UUID přiřazeného k té hlavě)
Zajímavé bude ale jestli se skin objeví, když hlavu spawnete přes příkaz - např u essentials /i head:3 1 player:GoGoManTV - bude mít skin nebo ne? Toť otázka.

Pravý důvod této aktualizace podle mě je, že Mojang chce přinutit warez hráče koupit si MC - warez hráči už nebudou mít skin toho, od koho mají nick - takže MC skin search má smůlu celkem a asi už nebude tak navštěvovaný :D
Vývojář, streetař a hráč pokeru

panChemicky
Věk: 27
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvekod panChemicky » 05 kvě 2014, 13:52

Iwitrag: já tohle prostě budu řešit tak, že pokud si někdo změní nick, tak je to pouze na jeho vlastní nebezpečí.
ObrázekObrázek

Zpět na „Minecraft, Tekkit“