UPDATE – Minecraft 1.7.10 – čtěte pokud máte starší(1.5)

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit

Pro majitele 1.5 serverů: Budete už prosím konečně aktualizovat?

Ano
28
50%
Nevím
10
18%
Ne (upřesněte prosím do komentářů proč)
18
32%
 
Celkem hlasů: 56

Message
Autor
Uživatelský avatar
vasikxl
Příspěvky: 713
Registrován: 04 bře 2013, 20:57
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#51 Příspěvekod vasikxl » 09 kvě 2014, 07:05

Ano, a to, že ti někdy skin nejde, se bohužel nestává jen tobě :)

vojtamaniak
Příspěvky: 3512
Věk: 25
Registrován: 18 úno 2012, 21:02
Reputation: 11

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#52 Příspěvekod vojtamaniak » 09 kvě 2014, 16:03

Pokud se skin váže na UUID, tak nejspíše (NEPOTVRZENO) nebude nikdo mít skin na offline mode serveru, protože co jsem zkoušel tak UUID na offline mode a na online mode serverech je rozdílné. Takže by mojang musel aplikovat skin i na offline mode uuid, jinak skin nebude mít nikdo.

Spoiler: zobrazit
Příklad: Moje UUID
Offline mode UUID: 288df28d-216b-301c-abf6-bdbd981b139a

Online mode UUID: 121f0313-b660-4fb6-8b28-11c080b1c8f3


Opakuji, že tyto informace nejsou nijak potvrzené, ale že jde jen o logické vyvození toho, jak se věci mají.

//EDIT: Taky záleží na tom, odkud bude minecraft získávat UUID. Jestli ze serveru, tak skiny nebudou na warez serverech. Jestli přímo z mojangu, tak dost možná budou. Uvidíme.

Uživatelský avatar
Rokol_XVII
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2013, 16:07
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#53 Příspěvekod Rokol_XVII » 10 kvě 2014, 17:50

Nevím jak vám, ale nám na serveru skiny nefungují a i hráči s originálním MC mají defaultní skin :/
Všechny gramatické chyby v textech dělám záměrně a prověřuji tím jen vaší pozornost. Správné znění textu si můžete u mě vyžádat za poplatek 50 Kč.

Weizen
Příspěvky: 1429
Registrován: 19 úno 2014, 19:56
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#54 Příspěvekod Weizen » 10 kvě 2014, 20:16

Jéžiš.. O tom je tu v tomto tématu řeč už docela dlouho :/ Zkus pokoukat na dřívější příspěvky :)

Uživatelský avatar
panChemicky
Příspěvky: 1737
Věk: 32
Registrován: 07 čer 2013, 12:32
Reputation: 1
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#55 Příspěvekod panChemicky » 10 kvě 2014, 21:47

BlackFire72: Ty mě chvílema děsně štveš. Buď napiš co víš a řešení a nebo sem nepiš, protože časem stejně znovu na podobný dotazy, co s tím dojde..
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
panChemicky
Příspěvky: 1737
Věk: 32
Registrován: 07 čer 2013, 12:32
Reputation: 1
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#56 Příspěvekod panChemicky » 11 kvě 2014, 19:49

Když budu chtít mít na serveru Whitelist, tak mám zapisovat to UUID? Protože na jméno už to nereaguje :)

BlackFire72: Tak s touhle odpovědí jdi do upřímě do hajzlu. Nejsem žádnej debil, informace o UUID jsem si samozřejmě hledal sám, ale tohle už je na mě prostě vysokej level a nerozumím tomu, proto jsem položil jasnou otázku )před několika dny sem do vlákna) a na tu bych rád dostal odpověď od lidí zde, kteří to pochopili a jsou schopni mi to vysvětlit. Pokud tomu rozumíš, ale potřebuješ se zase jen vytahovat, tak si to jdi psát jinam.
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#57 Příspěvekod nejento » 11 kvě 2014, 20:58

PermissionsEx wiki píše:When your server is run in offline mode, UUIDs are based on name alone. This means that by default if a user changes their name, even if the user would be able to authenticate with Mojang, their UUID will change. However, some proxy configurations have methods of circumventing this limitation.


Takže, jenom dodávám k tomu, co psal @vojtamaniak: UUID na offline serverech se získává jenom ze jména, takže při změně jména se změní i UUID.
UUID na online serverech se ověřuje podle Mojangu, takže tam se UUID získává podle toho, co řeknou Mojang servery a proto je možna změna jména. UUID se tedy při změně jména na online serveru nemění.

https://github.com/PEXPlugins/Permissio ... pport--top
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Uživatelský avatar
jan134
Příspěvky: 106
Registrován: 06 kvě 2013, 02:04
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#58 Příspěvekod jan134 » 13 kvě 2014, 16:52

Hele, tohle bude asi trochu debilní otázka... ale mám teda počítat že místo nicku teď bude VŠUDE UUID? Místo nicku u banu uuid, místo jmena v permiskach UUID, když budu chtít na web script tak nemužu pracovat s nickem ale budu msuet nějako převadět uuid na nick...??? :shock: Zkoušel jsem se přihlašovat s origo launcherem/warez launcherem na origo i warez server, a zjistil jsem že je fuk přes jaky launcher se přihlašuje, na origo serverech je normal UUID, na warez serverech je pozměněné a v chatu mě to vypisovalo jako nulljan134nul . Koukal jsem že už v novych permiskách to hází i do mysql UUUID místo nicku jako to bylo doteď.... fakt se toho docela bojím, hlavně toho weboveho rozhraní, nebo jestli to uuid pujde nějako jednoduše rozšifrovat zpět na nick?

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#59 Příspěvekod nejento » 13 kvě 2014, 17:13

Záleží na tom, jestli budeš mít server na online nebo offline modu.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Uživatelský avatar
jan134
Příspěvky: 106
Registrován: 06 kvě 2013, 02:04
Reputation: 0

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.7.9 - čtěte pokud máte starší(

#60 Příspěvekod jan134 » 13 kvě 2014, 17:38

Myslím že v česku cekem zbytečná otazka... :D Je mi jasný že online mod bude ok, ale to v ČR nema smysl. Mě třeba zajímá, proč pro warez se to uuid neignoruje... že by třeba v pluginech v configu byla možnost používat místo uuid nick... stejně to tam je krom skinu k ničemu.


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů