NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.13.2

Technická podpora k herním serverům Minecraft a Tekkit
Message
Autor
Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9465
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ UPDATE - Minecraft 1.13.2

#11 Příspěvekod nejento » 30 pro 2018, 18:36

Vzhledem k současnému stavu vydání Spigotu a jeho stavu vývoje a oprav chyb, došlo ke změně vlny stability Spigot serveru na Normální
Již přes měsíc je vydaný tzv. „recommended build“ Spigotu, tedy verze, kterou bylo možné použít i na produkčních serverech. Během této další doby však je možné bezpečně aktualizovat na novou verzi serveru 1.13.2.

Pokud přecházíte z předchozí verze 1.12.2:
  • Nezapomeňte, že mapa zasáhla do generování map (rozšířené oceány) a staré chunky tak nebudou automaticky dogenerovány novým obsahem.
  • Nově generované části map (chunky), i přes stejný seed, nemusí generovat navazující biomy. Nemělo by docházet k výrazným chunk errorům, tak jako bylo zvykem ve starých verzích, ale je možné, že biomy nebudou plynule přecházet z jednoho na druhý.
  • Je změnen formát ukládání map a tak při prvním spuštění a a dalším prozkoumávání map, může docházet k pomalejšímu načítání vzhledem k nutné optimalizaci na nový formát. Tomuto lze předejít ručním překonvertováním mapy (mapu stáhněte, lokálně spusťte Spigot server s parametrem, který je uveden v prvním příspěvku a mapu po úspěšné konverzi nahrajte zpět na server). Pokud optimalizujete Spigot / Bukkit / Paper mapu, nesmíte optimalizovat na Vanilla serveru. Viz 1. příspěvek
  • Ve většině případů je nutné aktualizovat pluginy. Především pluginy pracující s protokolem Minecraftu (ProtocolLib, Featherboard, apod.) a pluginy pracující s ochranou světa (Residence, WorldGuard, apod.)
  • Minecraft se nově zbavil číselných ID veškerých předmětů a bloků a tak je nutné aktualizovat i pluginy, ktéré na těchto číselných ID zavisí. Pluginy jako WorldEdit mají dostupný update.

Pokud přecházíte z verze starší jak 1.12.2:
Buďte nadmíru opatrní s konverzí map! Vzhledem k tomu, že přecházíte z verze, která neprošla novějšími updaty, hrozí větší poškození map a v takových případech není od věci začít s kompletně novou mapou.Tak jako vždy, nezapomeňte aktualizovat pluginy a v případě problémů s načítáním pluginů, využijte možnosti vytvožit téma zde na fóru a zeptat se supportů a lidí, kteří mohou již nějakou zkušenost mít. Pokud preferujete okamžitý chat, přidejte se ke komunitě zákazníků na našem FakaHeda.eu Discordu: https://discord.me/fakaheda


Zpět na „Minecraft, Tekkit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti