PODVODY V MINECRAFTU - Na co si dávat pozor

Pokec o čemkoliv ostatním
Message
Autor
cairuss
Příspěvky: 45
Registrován: 22 pro 2018, 11:27
Reputation: -7

PODVODY V MINECRAFTU - Na co si dávat pozor

#1 Příspěvekod cairuss » 14 úno 2019, 15:18

Dobrý den, chtěl bych jen upozornit než příspěvek přečtěte, že slouží jen pro informaci a k obraně a ne k páchání zločinů.

Abych začal, jsem zkušený zákazník fakahedy už velmi moc let. Setkal jsem se s hezkými i škaredými vzpomínkami. Teď vám napíšu pouze ty škaredé.

1.
Asi všichni znáte velký server survival-games, tam jsem chodil abych získal inspiraci k mému serveru. Jednou jsem hrál jednu minihru, kde jedna osoba psala zprávu, ať jdu na jeho server, že mne dá admina a kdo ví co ještě. Poznal jsem, že je to nějaká finta. V tu dobu jsem byl ještě velmi mladý a nic jsem si neuvědomoval. Připojil jsem se na jeho server, poté jsem při registraci zadal stejné heslo jako na serveru survival-games, kde jsem měl koupené VIP. Dotyčný člověk heslo zjistil, změnil mi na survival-games heslo, a už se mi nikdy neukázal.

Po pár měsících jsem vše pochopil... Přes chatcontrol zapnul log konzole a ukládání příkazu /login* a /register*.
Z toho plyne ponaučení nikdy nedávejte stejná hesla na více serverů (Hlavně těch malých).

2.
Poté co jsem roky vlastnil server jsem se setkal s boty, spammery a dalšími nehezkými věcmi s kterými jsem se vypořádal a nainstaloval pluginy, které mě před nimi chránily.
Jednoho dne, jsem se však setkal s netradiční věcí. Server se každou chvíli vypínal. Přetížil se na 100% a poté spadl. Nemohl jsem dlouho přijít na příčinu, ale poté jsem zjistil, že než server spadl byl tam připojený stejný hráč. Toho hráče jsem okamžitě zabanoval a až po nějaké době jsem zjistil, že používal hack "JigSaw" který toto dokáže.

Z toho plyne ponaučení na každém serveru si mezi první pluginy nainstalujte plugin antijigsaw.

3.
Když jsem měl server, dal jsem skoro každému kdo se připojil /OP, admina, buildera, to co chtěl. Pak se mi to krutě vymstilo, když mě zabanovali. Od té doby buď za admina platili smskou, nebo jsem s nimi volal na ts, měl s nimi kontakt atd... Už se mi to nikdy nestalo, možná tak jednou.
Tato věc se snad na začátcích stala každému :D

Toť vše. Doufám, že jsem některým poradil.
Pokud máte také nějaké zážitky při vytváření serveru, můžete se podělit :)
S pozdravem
cairuss
Krádež neexistuje, za všechno se platí.
______________________________________

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVODY V MINECRAFTU - Na co si dávat pozor

#2 Příspěvekod Hanakocz » 14 úno 2019, 16:14

Já popíšu taky nějakou zkušenost.

1) poprvé jsem se stal správcem serveru po asi 2 letech hraní na našem ICBC serveru, a to když předchozí správce to chtěl zabalit. V tý době jsem o MC už něco dokonce věděl, tudíž vše fungovalo jak má. Tenkrát to byla verze 1.5.2 a dostat lidi na server byl často technický oříšek - instalace modů byla prostě naprostým utrpením. Navíc, spousta lidí měla warez a tak byla instalace desetinásobným utrpením. Většinu času jsem strávil tím, že jsem lidem spravoval instalace, učil je, že existuje něco jako 64bit, a že fakt 1GB RAM nestačí. To pak všechno pokračovalo na 1.6.4, kde ale začaly věci fungovat líp. Technic launcher! Nicméně i v té době to bylo na nervy. Ještě k tomu mcpc+ , aby člověk mohl mít pluginy a mody zároveň, nestabilní, neoficiální, později dokonce poměrně slušně vymazané z internetu poocí DMCA na bukkit...prostě naprostá zábava.

A pak přišla éra 1.7.10 a udělali jsme si anketu, kdo je warez a kdo ne, a vyšlo nám, že 95% našich hráčů má MC koupené, a ti zbylí to plánují. Zrušili jsme všechny pluginy a zavedli online=true. Od té doby jsme na serveru (za asi 3 roky) museli dát jeden ban za kradení věcí, nikdy jsme se nesetkali s žádnými boty, nikdy jsme tam neměli scammery, a přítomnost na serveru nepotřebovala žádný /login, takže ani nikdo nemohl o věci na našem serveru přijít.

Technic launcher dostal pekelně dost upgradů, Forge dostal konečně pořádnou strukturu, stejně tak mody. Takže od té doby je instalace modů záležitost jednoho kliknutí, a nemusím se tím zabývat už vůbec (kromě občas nějakého odstraňování chyb), ale ti lidi, co neměli mozkovou kapacitu se o to vůbec začít pokoušet tenkrát, tak na to stále nepomysleli, a tudíž náš server je stále v bezpečí, díky trojité ochraně - online=true, modů, a actually nastavení serveru, které se s hráči nemazlí. I když někdo projde skrz první dvě, tak pak je na serveru odrazen tím, že nedostane žádné OP, nedostane nic do začátku, noci jsou temné a kruté, a zombíci dávají pekelně velké rány. A hlad dokonce zabíjí a lidi potřebujou použít postele! No prostě neexistuje prudič, který by na našem serveru zůstal a chtěl škodit, nebo dokonce se na něj vrátit. To by musel začít hrát a nejdřív byť jen získat suroviny na nástroje, aby mohl začít škodit. Brnění, aby se probojoval skrz svět k základnám ostatních. Jak nemyslitelné, trávit spoustu času progresem ve hře, jen aby mohl škodit na tomhle serveru? Když všude okolo jsou stovky serverů, které grieferské nástroje buď prodávají za pár kaček, nebo dokonce rozdávají?

Nikdy jsme nikomu nedali OP, nikdy nikdo nedostal ani GM=1, pokud to nepotřeboval k prospěchu serveru. Nikdy jsme neměli cheatery ani hackery, ani griefery.



Možná to byl jen sen, nebo možná jen všichni měli respekt k unikátnosti serveru a jeho autorům. Možná jen anti-hloupostní bariéra skutečně zafungovala....možná jsme hráli úplně jinou hru....kdo ví. Každopádně posílám díky všem autorům serverů, kteří každému dali OP, adminy, to co chtěli. Srdečné díky, neboť takovíto lidi neměli pak touhu přijít a ničit u nás, protože už dostali šanci prudit stovky hráčů a zničit veřejné renomé Minecraftu v CZ, na jejich serverech.
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)


Zpět na „Off topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů