Reklama

Pokec o čemkoliv ostatním
Message
Autor
Jo_Do
Příspěvky: 258
Registrován: 24 čer 2016, 20:57
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama

#21 Příspěvekod Jo_Do » 29 pro 2016, 02:12

Troufnu si reagovat na Hanako.

citace:
"Žádné české server listy ti hráče nezískají. Proč? čeští hráči na ně totiž dlabou."

Nesouhlasím, když jsem sháněl dobrý survival, šel jsem automaticky na http://minecraft-server-list.cz/ a hledal jsem tam.
Samozřejmě že jsou i větší server listy, ale tam se hlasuje a najít požadovaný server mezi těmi stovkami, je nemožné.

citace:
"vybírají si cíleně servery, na kterých můžou buzerovat"

Tohle je bohužel pravda, onehdy jsem se ptal jednoho hráče, kterého jsem přistihl s cheaty, co bylo tím impulsem, který ho posunul na náš server a čekal jsem, že mi začne chválit příběh, nápad, atd. Ale on mi místo toho upřímně napsal, že hledal server se "shitovým anticheatem," aby tam mohl "blbnout". Měl mimochodem Wurst, tak jsem ho rovnou využil, požádal jsem ho, aby si zkusil dát force OP, ale psal, že mu to nejde.

citace:
"A pak je tu sorta lidí, co chtějí hrát v klidu a chtějí opravdu dobrý server. Ti na české server listy nezavítají NIKDY."

Tohle je jen zbožné přání, ve skutečnosti není jiné volby, než jít na server list, pokud člověk chce něco vybrat. Kde jinde by se o tom dověděl?

citace:
" A anglicky dneska každý umí."

Opět jen zbožné přání. Navíc jsem už na pár anglicky mluvících serverech byl a žádný zázrak to taky nebyl. Hejno flyhackerů poletujících po spawnu, na serveru strašlivé lagy, atd.

citace:
"Mnohem cennější je mít 5 lidí, co server mají rádi, kteří tam chodí měsíce, nebo roky, co s tebou spolupracují na zlepšování serveru....než 50 hráčů, co si tě přečtou na listu, přijdou a odejdou za dva dny. "

To by bylo ideální. O tohle jsem se (naprosto marně) pokoušel na svém skyblocku. Maličký server pro pár dobrých přátel.
Potíž je v tom, že sebevěrnějšího hráče, to na serveru po čase přestane bavit.
Já jsem předtím na jednom serveru "vydržel" rok, byl jsem mu věrný, ale po čase jsem se přistihl, že tam už jen afkuju na spawnu a vykašlal jsem se na to.
Z hráčů, se kterými jsem tam začínal před rokem, tam zbylo jen pár jednotlivců. Prostě fluktuace na serverech je obrovská a nic se s tím nedá dělat.

Abych ale konečně napsal něco k tématu, které zní, "Jak dostat na server hráče".
První co jsem udělal bylo, že jsem šel na už zmiňovaný http://minecraft-server-list.cz/ a hodil tam prezentaci svého serveru.
Důvod? Je vždycky na prvním místě v google a je naprosto dokonale přehledný.

I když mě celkem naštvali, když můj server dočasně vyřadili kvůli stížnostem 3 kverulantů.
Je to moje blbost, chtěl jsem být absolutně poctivý a proto jsem nikdy hráčům nepsal, "běžte tam a napište mi tam nějakou příznivou recenzi," i když jsem klidně mohl.
Potíž je v tom, že neodbytnou touhu se vyjádřit recenzí na server, mají většinou nespokojenci, zatímco spokoieného hráče nenapadne někam jít a psát.

Uživatelský avatar
Teiichi
Příspěvky: 866
Věk: 24
Registrován: 29 lis 2014, 02:11
Reputation: 23
Bydliště: <?= $inhome ;?>
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama

#22 Příspěvekod Teiichi » 29 pro 2016, 02:49

** S PROMINUTÍM A BEZ URÁŽKY :D **

Celý tento příspěvek je naprostý sh*t již od příspěvku pana Hanaka a z jakého důvodu? Protože je to jediný člověk zde na fóru, který snad i doslova brečí nad vším, co jakkoli porušuje EULU, je to vyloženě člověk, který dodrží i pravidla takového kalibru jako je "neběhejte po chodbách".

Příspěvek skončil přibližně v půlce druhé stránky, protože od té části je tu již a pouze kladen důraz na pana ANTI-EULA autistu p. Hanaka. Tímto komentářem bych chtěl ukončit debatu o EULE, zahraničí etc, a vrátil bych se k hlavnímu tématu.

<!----- TÉMA ----->
Jedna z nejlepších reklam pro Minecraft je především Google, pokud vlastníš web, který nemá žádné velké chyby, které by znemožnovali přidání a jednoduché vyhledávání v Google vyhledávači, tak stačí web ještě vyšperkovat, přidat pojmy a nahnat nějakou aktivitu na stránce.

Teď se dostáváme k tomu, jak tu stránku propagovat.
Jedna z nejlepších propagací co se týče Minecraftu jsou přátelé, každý z nás má nějakého kamaráda, který hraje kostičky a tak proč ho tam nepozvat, aby přitáhl další hráče? Samozřejmě serverlisty etc. jsou také užitečné, ale nejsou až tak funkční.

Server zabezpeč proti dětské demenci a ti správní hráči se již objeví.
Aktivitu zajisti tak, že budeš nutit hráče chodit na web, např. Hlasování = Odměna, Online obchod, Aktivace VIP, Soutěže etc.
<!----- END TÉMA ----->
Computer science education cannot make anybody an expert programmer any more than studying brushes and pigment can make somebody an expert painter.”
Příliš snahy škodí, když programátor použije CTRL+C a CTRL+V více jak jednou, má někde chybu v návrhu.”
In theory, theory and practice are the same. In practice, they’re not.”
Vždy pište kód tak, jako by ten chlapík, co ho po vás bude udržovat, měl být násilnický psychopat, který bude vědět, kde bydlíte.”

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama

#23 Příspěvekod Hanakocz » 29 pro 2016, 03:13

Problém Googlu je v tom, že každému vyhledává to, co ten samý člověk sám vyhledává. Pokud jsi párkrát vyhledal ten server list, tak se ti pak bude ukazovat v těch top vyhledáváních. Ale pro ostatní to tak být nemusí (zkus si vyhledat to samé třeba v anonymním oknu, nebo někde zcela jinde...)


K té aktivitě hráčů - docela se osvědčuje mít spíš hru propojenou přímo s nějakým webovým rozhraním, např. spojený chat s Discordem (neboť IRC dnes už moc lidí nepoužívá, a pak je další možnost třeba správně nastavená Dynmap a tím to končí), kde lidi nemusí mít zapnutou hru, ale mohou chatovat s hráči z prohlížeče - a to třeba i z telefonu atd. Pak se mnohem víc těší na server a jsou stále v centru dění. Tedy ti, co chtějí.
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

TheLastChaos
Příspěvky: 98
Registrován: 08 lis 2013, 20:46
Reputation: 1

Re: Reklama

#24 Příspěvekod TheLastChaos » 29 pro 2016, 03:16

Teiichi, nevím, jakou máš s Google zkušenost, ovšem dle mé sice hráče získá, ale v naprosto minimálním množství - dokonce i s placenou první pozicí - a to je obvykle několik korun za jediný proklik. Za stejnou částku lze na některých serverlistech získat mnohonásobek hráčů.
Ono bez placené reklamy jediným webem přebít v SERPU Googlu serverlist, je prakticky nemožné.

Pokud je tvá zkušenost lepší, budu rád pokud se o ní a její okolnosti podělíš.

Jo_Do, děkuju. Mám chuť se vyjádřit i k druhé části, ale na to musím daný případ dohledat a případně bych odpověděl soukromě.
S pozdravem,
TheLastChaos

Katalog serverů - http://minecraft-server-list.cz

Uživatelský avatar
DenOwq
Příspěvky: 2703
Věk: 27
Registrován: 06 bře 2014, 21:26
Reputation: 2

Re: Reklama

#25 Příspěvekod DenOwq » 29 pro 2016, 12:23

Dostáváte se někam kam nechcete, stačí že tento člověk napíše na fb:
"VÁNOČNÍ UPDATE 3.0 (HLAVNÍ UPDATE) | 1.8.6
Slouží především k minihrám a stabilitě (miniher).
první nejhlavnější update našeho nového serveru.
od updatu 5.0 bude server plně hotov.
tento update obsahuje:
- NOVA MINIHRY LOBBY !
- NOVE MINIHRY
- + 20 Fps (na minihry)
- Nový serverový procesor(CPU): Intel WhiteHite i17 12300 Hz
(Procesor created by SweetTeam. Vlastní výroba.)
- UPDATE LOBBY + /warp info
- Slevy 19%
- dárkové košíky
- nové Výhody k VIP a EVIP
(UPDATE uskutečněn 15.12.2016)"
Muhahha.

NEZNAMY
Příspěvky: 717
Věk: 25
Registrován: 31 kvě 2013, 20:00
Reputation: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama

#26 Příspěvekod NEZNAMY » 29 pro 2016, 12:42

@DenOwq a to som si myslel, že kidi si robia servery na inom nemenovanom hostingu a nie u FH

Uživatelský avatar
Teiichi
Příspěvky: 866
Věk: 24
Registrován: 29 lis 2014, 02:11
Reputation: 23
Bydliště: <?= $inhome ;?>
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama

#27 Příspěvekod Teiichi » 29 pro 2016, 15:09

Hanakocz píše:Problém Googlu je v tom, že každému vyhledává to, co ten samý člověk sám vyhledává. Pokud jsi párkrát vyhledal ten server list, tak se ti pak bude ukazovat v těch top vyhledáváních. Ale pro ostatní to tak být nemusí (zkus si vyhledat to samé třeba v anonymním oknu, nebo někde zcela jinde...)


V něčem pravdu máš, avšak né úplně.
Google vyhledávání a tzv. Page rank jsou dvě poměrně rozdílné věci.
Vezmeme nějaký příklad, např.
Uživatel který často vyhledává názvy Fakaheda.eu má automaticky v "hlavním" vyhledávání dotýčný odkaz.
Jenže člověk, který vyhledává na např. pouze Faka/Fakahead nebo jakýkoli podobný název, tak se to určuje dle ranku, pokud tvá stránka má měsíčně 20k návštěvnost a všechny ostatní jen 10k, tak samozřejmě nejpravděpodobnější výsledek bude Fakaheda.eu, protože má nějaký Pagerank a obsahuje vyhledáná slova.

Chaos, ano zkušenosti s tím mám a poměrně dostatečné.
Neříkám, že je možné předehnat serverlisty etc, jenže pokud má tvoje stránka nějaký pagerank a člověk zadá např. Minecraft serverlist a tvá doména/web/cfg to obsahuje tak budeš mezi prvními, případně po placené reklamě.

Je to těžké na vysvětlení takto po ránu, no kdyby jsi chtěl něco více vědět, tak napiš PM a já ti odepíšu až budu střízlivější :D
Computer science education cannot make anybody an expert programmer any more than studying brushes and pigment can make somebody an expert painter.”
Příliš snahy škodí, když programátor použije CTRL+C a CTRL+V více jak jednou, má někde chybu v návrhu.”
In theory, theory and practice are the same. In practice, they’re not.”
Vždy pište kód tak, jako by ten chlapík, co ho po vás bude udržovat, měl být násilnický psychopat, který bude vědět, kde bydlíte.”

Uživatelský avatar
vasikxl
Příspěvky: 713
Registrován: 04 bře 2013, 20:57
Reputation: 0

Re: Reklama

#28 Příspěvekod vasikxl » 29 pro 2016, 15:21

Nejsem Support, takže korektnost stranou. Je až srandovní, kolik jsi, TheLastChaos, ochotný říct blbostí jen abys získal pár chechtáků za reklamu. A jestli bys do svých placených pozic nechal dát i server, jehož majitel (jak tedy tvrdí Denowq) naprosto neví o čem mluví a taky říká úplný blbosti jen aby si sehnal nějaké hráče, tak hned vidíme, jakou kvalitu ten tvůj serverlist ve skutečnosti má... Hlavním úkolem serverlistu je hráčům jakýchkoliv preferencí pomoct najít co nejlepší server, ne si z toho dělat zlatý důl. To už jdi raději dělat na pokladnu do Kauflandu, vyděláš si víc a ještě nebudeš kazit ještě víc už tak zkaženou komunitu.

TheLastChaos
Příspěvky: 98
Registrován: 08 lis 2013, 20:46
Reputation: 1

Re: Reklama

#29 Příspěvekod TheLastChaos » 29 pro 2016, 16:21

Dovol mi ti, vasikxl, rozšířit obzor. Chápu, že někdo nedokáže některé principy pochopit sám a někdo jim je musí vysvětlit. Mým cílem není zde získat nové "zákazníky" (jak jsem se zmiňoval, reklamní pozice je u mě zamluvená na měsíce dopředu), spíše pomoci lidem si uvědomit, kam je zbytečné své peníze marně vkládat a proč. To je myslím z mých příspěvků jasné a pochopitelné. Bohužel jsi je asi nečetl. Účelem - filosofii stránek, shrnuje tato sekce - O portálu.
Také jsi asi - vzhledem k tomu, co píšeš v další části svého příspěvku - nenavštívil stránky, které tak osočuješ a nezajistil jsi tak potřebné informace. Serióznější způsob vedení automatické reklamy asi nikde mezi českými serverlisty nenajdeš. Já nenašel.
Nevím, proč si myslíš, že posunutí jediného serveru vpřed v seznamu způsobí, že na stránkách najednou nelze najít server, který hráč hledá. Dovol mi vysvětlit ti, proč tento způsob reklamy funguje (rád ti s tvým handicapem pomůžu a věci ti víc rozepíšu. Zjistíš, že ve skutečnosti odejdou všechny strany vždy spokojené):
Serverů existuje velké množství. Protože na vyhledávání serverů hráči využijí vyhledávač a ty nemají rádi duplicitní, či stránky s velice podobným obsahem, na prvních pozicích se tak zobrazí právě serverlisty, které daný obsah sdružují a zároveň nabízí možnost absence webových stránek serveru. Protože existují návštěvníci, co sice nový server hledají, ale hledat nechtějí, využijí často první příležitosti, kterou najdou. A zde nastupuje možnost prezentaci svého serveru zobrazit na první pozici v seznamu - ta totiž pozornost těchto návštěvníků zaujme jako první a server tak získá velké množství hráčů, kteří zpravidla na serverlist přijdou z vyhledávače s jednodušším typem dotazu jako "Minecraft servery", nebo "Minecraft servery survival". Nemají tedy konkrétní požadavek, jen chtějí rychle najít nějaký server. Všechny strany jsou tedy spokojeny - návštěvník (získá co hledal), server (získá co potřebuje) i serverlist (získá prostředky pro provoz). Tento typ reklamy nijak nebrání ostatním serverům v seznamu získat hráče, neboť druhá skupina návštěvníků hledá právě nějaký konkrétní server a poté, co ho v seznamu naleznou, na něj jdou spokojeně hrát a často se z nich stane stálý hráč.

Toto je popisný text přímo ze sekce, kde je možné si Sponzorovanou pozici zakoupit (kratším způsobem říká vše, co majitel serveru potřebuje vědět):
Sponzorovanou pozici nejlépe využijí servery, které mají ve své kategorii vysokou konkurenci, jsou umístěné spíše na prostředních pozicích a jsou obecnějšího zaměření - pozice přitahuje zejména návštěvníky, kteří z vyhledávačů přichází s obecnějšími dotazy (mají jednodušší požadavek na vyhledávač - „Minecraft servery“, „Minecraft servery survival“...) - nejsou plně rozhodnutí, jaký server hledají a nemají přísnější požadavky na jeho rysi.
Přemístěním na sponzorovanou pozici se prezentace Vašeho serveru začne zobrazovat na první pozici ve své kategorii a v kategorii všechny. S řazením dle návštěvnosti, zájmu návštěvníků i data.

Každý, kdo u mě na stránkách investuje své finance, ví a má možnost zjistit za co přesně je utrácí, může si být jist, že na rozdíl od konkurence jejich server bude propagován na předem jasně určené pozici. Návštěvník navíc vidí daný server pouze v kategoriích, do kterých skutečně patří. Garantuji vrácení utracených kreditů při nespokojenosti. Garantuji okamžitou směnu kreditů zpět na reálnou měnu. Garantuji propagaci samotnou. Žádné stránky o kterých vím, ti stejné podmínky nenabídnou/nenabízejí.
Naposledy upravil(a) TheLastChaos dne 29 pro 2016, 22:31, celkem upraveno 3 x.
S pozdravem,
TheLastChaos

Katalog serverů - http://minecraft-server-list.cz

Uživatelský avatar
vasikxl
Příspěvky: 713
Registrován: 04 bře 2013, 20:57
Reputation: 0

Re: Reklama

#30 Příspěvekod vasikxl » 29 pro 2016, 18:34

Jediný, co mě na tom vadí, že každý si tady z toho Minecraftu dělá takový špinavý byznys, servery, serverlisty a podobný kraviny. Nevadí mi lidi, co vytvoří kvalitní server a pak si na něm, za ty hodiny práce třeba nějakou tu korunu vydělají. Ale vadí mi pak, když někdo udělá server za 20 minut, nahází tam nějaké EULA porušující VIP a zaplatí si právě nějaké místo v serverlistu a už jen berou peníze z kapes rodičů těch hráčů. A přesně to ty tu podporuješ a ještě na tom vyděláváš, proto to tu vypadá jak to vypada... Nebylo by lepší udělat nějaký objektivní serverlist a místo placení pozic tam třeba dát jen reklamu, přičemž by se ti i s největší pravděpodobností zvýšila návštěvnost, jelikož takové server listy jsou v Česku (a Slovensku) spíše raritou? I dítě může být dobrý hráč...


Zpět na „Off topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů