Věčný boj: Origo vs Warez

Pokec o čemkoliv ostatním
Message
Autor
Uživatelský avatar
Iwitrag
Příspěvky: 72
Věk: 30
Registrován: 06 bře 2013, 15:02
Reputation: 1
Bydliště: Brno

Věčný boj: Origo vs Warez

#1 Příspěvekod Iwitrag » 18 čer 2016, 15:06

Minecraft

Ahoj lidi,

jaké jsou podle Vás klady a zápory vedení origo serveru a warez serveru? Ptám se na rozdíly, co je podle Vás lepší a proč... jak z pohledu admina, tak z pohledu hráče.
Co preferujete?

Rád bych na toto téma rozvedl diskuzi. Jestli má vůbec smysl snažit se CZ/SK komunitu donutit si za to MC zaplatit... třeba tím, že všechny kvalitní servery budou offline-mode: false...

Co myslíte?
Naposledy upravil(a) Iwitrag dne 18 čer 2016, 18:19, celkem upraveno 1 x.
Vývojář, streetař a hráč pokeru

Uživatelský avatar
variodriver
Příspěvky: 1160
Věk: 13
Registrován: 08 lis 2015, 00:04
Reputation: 25
Bydliště: localhost
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#2 Příspěvekod variodriver » 18 čer 2016, 15:32

Online je lepší minimálně v tom, že je legální a že servery s offline se mohou snadno dostat na blacklist.
Obrázek
ObrázekObrázek

Smexhy
Příspěvky: 5602
Věk: 24
Registrován: 31 říj 2012, 15:50
Reputation: 20
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#3 Příspěvekod Smexhy » 18 čer 2016, 15:38

Nemá to nič s technickou podporou, tudíž presúvam do offtopicu.

Uživatelský avatar
Iwitrag
Příspěvky: 72
Věk: 30
Registrován: 06 bře 2013, 15:02
Reputation: 1
Bydliště: Brno

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#4 Příspěvekod Iwitrag » 18 čer 2016, 18:11

variodriver píše:Online je lepší minimálně v tom, že je legální a že servery s offline se mohou snadno dostat na blacklist.

Aha, já myslel, že black-list souvisí s porušováním EULA (zdroj)... a že offline režim je taky legální (zdroj), vždyť ho Mojang sám implementoval...

BlackFire72 píše:Kdyby drtivá většina hráču minecraftu měla koupený minecraft, používat offline mode by byl nesmysl.
S tímto v mysli, je jasné, že si uděláš server pro warez jesli tam nechces hrát sám.
Co se tyče vyhod, já vídím jen ty hezké hlavy v tabu a to že se nemusíš trápit s registracemi.
UUID je mi ukradené.

Tak on offline režim měl své specifické využití, samozřejmě to ostatní začali ihned zneužívat a vytvořili cracked launchery... takhle vznikl kdysi vlastně warez. Offline režim sloužil původně pokud vím k testování serverů, které se nepřipojovaly vůbec na Mojang databázi... sloužilo to i k tomu, když zrovna Mojang server nešel, tak aby se šlo připojit, hodil se dočasně offline režim. Ale to bylo v dobách, kdy byl MC v plenkách... teď už to samozřejmě kvůli UUID není možné.

Co si myslíš o tomto:
Provozovat online server se vyplatí, protože ten server:
- Nečelí útokům botů
- Má lepší komunitu, hráčům záleží na tom, aby nedostali ban na svůj účet za 650,-

?? Podle mě jsou tohle dva zásadní důvody, proč by se to mohlo vyplatit... samozřejmě se tam kvůli tomu nedostane každý hráč, mohou nastávat situace, kdy se třeba 2 kámoši domluví, že budou hrát spolu - a jeden má origo, druhý ne... a hledají server - a vyberou warez, aby mohli hrát spolu. NEBO ten jeden přemluví druhého, aby si origo koupil (vzácně).
Vývojář, streetař a hráč pokeru

NEZNAMY
Příspěvky: 717
Věk: 25
Registrován: 31 kvě 2013, 20:00
Reputation: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#5 Příspěvekod NEZNAMY » 18 čer 2016, 18:22

Iwitrag píše:- Nečelí útokům botů


Spambot je aj na online servery, a aj na offline existujú veľmi dobré antibot pluginy ako napr. môj.

Uživatelský avatar
pitilon@seznam.cz
Příspěvky: 3999
Registrován: 16 lis 2014, 06:32
Reputation: 57
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#6 Příspěvekod pitilon@seznam.cz » 18 čer 2016, 18:26

NEZNAMY má pravdu, jsou i na online mod boti třeba na mineplexu občas jsou jak spamují reklamu..
Obrázek
Ať už si lidé myslí cokoli cokoli dělají nebo říkají neberte osobně. Názory druhých odpovídají tomu čemu tito lidé věří a proto ať si o vás myslí cokoli ve skutečnosti se vás to netýká. Vždy to vypovídá jen a jen o nich.
Není hanba být zabit cheaterem, ale cheatovat a být zabit.
Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy.

Obrázek
FH Discord: http://discord.fakaheda.eu/

Uživatelský avatar
Iwitrag
Příspěvky: 72
Věk: 30
Registrován: 06 bře 2013, 15:02
Reputation: 1
Bydliště: Brno

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#7 Příspěvekod Iwitrag » 18 čer 2016, 18:32

NEZNAMY píše:Spambot je aj na online servery, a aj na offline existujú veľmi dobré antibot pluginy ako napr. môj.
pitilon@seznam.cz píše:NEZNAMY má pravdu, jsou i na online mod boti třeba na mineplexu občas jsou jak spamují reklamu..


Když mluvím o botech, nemyslím tím nějakého človíčka, co si zapne makro na spam chatu... Ten dostane ban a je po problému... to není opravdu žádná hrozba... a taková reklama nevýjde levně. Jeden účet = přes 20 euro.
Myslím tím útok, kdy se tisíce "hráčů" začnou v jednu chvíli logovat na server, pokud možno s unikátním (nesmyslným) jménem - a pěkně zahlcovat databázi (zvlášť u Essentials to dělá pěkné věci :D )...

Ještě jsem se nesetkal s anti-bot pluginem, který by nepostihl i normální hráče a přitom se postaral o 100% botů. Je to trošičku podobný princip jako DDOS útok, který se řeší buďto nějakou filtrací, nebo přesměrováním... vedl jsem tři roky celkem navštěvovaný server - a tyhle problémy jsme řešili dost často. Sotva jsme dali novou ochranu, už se ji někdo snažil obejít.

A problém s hackery - ten je neustálý. Ale prý se teď vyvíjí nový anti-hack, který bude používat pokročilých heuristik na základě neuronových sítí, na to jsem osobně dost zvědavý :) (zdroj)
Vývojář, streetař a hráč pokeru

NEZNAMY
Příspěvky: 717
Věk: 25
Registrován: 31 kvě 2013, 20:00
Reputation: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#8 Příspěvekod NEZNAMY » 18 čer 2016, 18:44

Veď áno, pripájajú sa, tak 30 botov/sec a lagujú server. Mám na to plugin ktorý postihuje 100% botov a hráča ešte žiadneho.

Uživatelský avatar
Iwitrag
Příspěvky: 72
Věk: 30
Registrován: 06 bře 2013, 15:02
Reputation: 1
Bydliště: Brno

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#9 Příspěvekod Iwitrag » 18 čer 2016, 20:37

NEZNAMY píše:Veď áno, pripájajú sa, tak 30 botov/sec a lagujú server. Mám na to plugin ktorý postihuje 100% botov a hráča ešte žiadneho.

Můžeš uvést nějaký zdroj, topic, nebo odkaz? Rád bych viděl, jak funguje bot attack na origo servery...
30 botů / sec = 650*30 / sec = 19500,- / sec

Not bad
Vývojář, streetař a hráč pokeru

NEZNAMY
Příspěvky: 717
Věk: 25
Registrován: 31 kvě 2013, 20:00
Reputation: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#10 Příspěvekod NEZNAMY » 18 čer 2016, 20:47

Na origo tak, že v súbore máš mená a heslá z ktorých to potom ťahá. A odkaz/zdroj na čo konkrétne ?


Zpět na „Off topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů