Věčný boj: Origo vs Warez

Pokec o čemkoliv ostatním
Message
Autor
Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#11 Příspěvekod Hanakocz » 18 čer 2016, 21:39

Nu, moje špetka do mlýna.
1) Online=false bys měl striktně používat tam, kde je to k tomu určené - tedy servery nepřipojené k netu, nebo třeba servery podřízené v Bungee (protože komunikaci zařizuje jeden hlavní server)
Všechno ostatní určené k tomu, aby se mohli připojit warez hráči, porušuje totiž ONE MAJOR RULE v EULE
ONE MAJOR RULE

The one major rule is that you must not distribute anything we've made unless we specifically agree to it. By "distribute anything we've made" what we mean is:

  • give copies of our Game to anyone else;
  • make commercial use of anything we've made;
  • try to make money from anything we've made; or
  • let other people get access to anything we've made in a way that is unfair or unreasonable;

Připadá mi, že umožnit hráčům, co si nezaplatili 20€ je nejen unreasonable, ale taky vůči platícím hráčům unfair. A nejspíš by to samozřejmě šlo argumentovat i jinými způsoby, že...

Samozřejmě z oficiální stránky věci se dá už jen online=false u veřejného serveru považovat za prohřešek umožňující server umístit na blacklist....

2) Samozřejmě bezpečnostní záležitost.
Nikdy nezvládneš online=false zabezpečit tak, jako online=true. Zejména administrátorský účet, nehledě na různé hacky atd. Jen si to porovnej. Online server - aby ses dostal na admin účet, musíš se nabourat přes Mojang login na účet hráče. Tři (nebo 5? nevím přesně) špatné pokusy a máš stopku na IP na 24 hodin. Nehledě na to, že neznáš nejen heslo, ale i login. Do MC se pak nepřihlásíš z té IP. Oproti tomu dostat se přes authme atp není vůbec těžké, znáš login, stačí trefit heslo, které si 99% lidí dává do authme jen z povinnosti, takže jednoduché uhodnutelné..... A pokud ti bude brute forcovat heslo někdo ve 3 ráno, ani se to nedozvíš, kdo se taky kouká do logů, když není problém?
A to nemluvím o tom, že Authme a podobné pluginy mají samy o sobě spoustu chyb a slabin.....stačí ti špatná verze a smůla...nehledě na to, že když se někdo dostane na server a jen rozdá OP na náhodný jména, ale nic neprovede, tak se ani to nedozvíš....dokud nepřijde útok.
Boti, boti, boti....že?

3) Technická záležitost
Mojang za tebe dělá spoustu věcí, řeší UUID, Skiny, hlavy, bezpečnost atd. Pokud dáš online=false, musíš na server naplácat XX dalších pluginů , které zase - musíš řešit, zda máš správnou verzi, zda to už je updatované, atd. Plus je to i technicky server výkonnostně zatěžující, a to často velmi výrazně......změnit jméno si hráč nemůže nebo je to jen další technická komplikace....který všechny pluginy si ukládají hráčovo UUID, hm? PEX, Authme, ekonomický pluginy, kity, samotný hráčský data, statistiky.....budeš to hráčovi předělávat všechno ručně? Nebo mu znemoníš něco jako změnu nicku, která je na normálních serverech samozřejmá?

Asi nemá smysl ani zmiňovat, že třeba Authme (a zejména některé verze) aktivně ničí funkcionalitu některých modů.....(protože fake players ne vždy fungují s authme)

4) Sociální záležitost
Je asi kadému na scéně jasné, že warez jsou zejména ti mladší. A že warez jsou ti, kdo se mnohem méně bojí cheatovat, dělat bordel, atd. Co jim hrozí? Zablokuje jim člověk jedno jméno, IP? Jméno, IP změní, ZADARMO a jedou dál. Případně změní server. Oproti origo hráčům, kteří si svého účtu za nemalé peníze přec jen asi budou docela vážit, že? Protože UUID si NIKDY nezmění. A to ani nemluvím o věcech tymu MCBANS, který takový ban na jednom serveru zvládne efektivně rozšířit na HODNĚ serverů.....
Z tohoto důvodu na online=false serveru mnohem horší komunita , mnohem toxičtější, atp. Stačí si zajít na skoro JAKÝKOLI český server....

Já třeba bych nešel hrát na server, kde se lidi neumí chovat. Prostě herní kultura, klid na hraní, atd je taky důležitá hodnota. Podobně jako já jistě smýšlí spousta lidí...kam chodí? Nu kam asi, na online servery....
Že je premium hráčů málo ? NENÍ. Sakra snad na každým zahraničním serveru, kde normálně bylo online=true, jsem potkal partu čechů....náhodně...na hypixelu vidíš desítky českých jmen,....Na Majnuj, když byl whitelist, tak na něm měli tisíce hráčů. Atd Atd.


Nevýhoda online=true serveru v CZ prostředí je jinde. České server listy jsou zpravidla přehlídkou těch nejhorších serverů, těch, které nabídnou levnější OP za sms, atd.....NIKDE není přehled "pořádných" serverů. Proto tě tu ani ti hráči nenajdou, pokud si o tom neřeknou mezi sebou. Zato zahraniční server? Vlezeš do jakýhokoli server listu a stačí náhodně vybrat a máš online=true server. Vždy. Takový, co stojí za to. Tak proč hledat nějaký český, který ani není na listech a pokud ano, je doslova zadupán do prachu těmi humus servery, kterým se chceš vyhnout.... Takže tak.....
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

Uživatelský avatar
Iwitrag
Příspěvky: 72
Věk: 30
Registrován: 06 bře 2013, 15:02
Reputation: 1
Bydliště: Brno

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#12 Příspěvekod Iwitrag » 19 čer 2016, 02:53

Hanakocz píše:porušuje totiž ONE MAJOR RULE v EULE

Tak já zrovna nejsem bůhvíjaký zastánce dodržování pravidel EULY, ale podle mě se to tohoto netýká.
Když používáš offline-mode=true, tak využíváš toho, co Mojang vytvořil. To není tvá chyba, že nějací hráči používají cracklý launcher... Pokud ho tedy daný server neposkytuje na svých webových stránkách.
Samotným offline-mode=true nic neporušuješ. Je to plně legální (zdroj)

Hanakocz píše:Nikdy nezvládneš online=false zabezpečit tak, jako online=true.

Zkušený admin si poradí i s tímto (samozřejmě nikdy ne 100%), ale plně souhlasím... ta bezpečnost je pro mě jeden z pádných důvodů, kvůli kterým uvažuji o online serveru.

Hanakocz píše:3) Technická záležitost

Co se týče té změny nicku, ono to samozřejmě v offline režimu není možné z toho důvodu, že i kdyby admin měl všechny pluginy podporující UUID, tak to nebude fungovat, protože se to v offline režimu ukládá jinak... jen podle nicku samotného (nick je seed).

Osobně s tím UUID dodnes nesouhlasím - byla to jedna z nejhorších změn vůbec. Ale na to se dívám hlavně z pohledu administratora a beginner developera.

Hanakocz píše:4) Sociální záležitost

Krásné sepsáno, víceméně souhlas. Ale beru to i jako nevýhodu z pohledu návštěvnosti. Mnohem méně hráčů.
Ony i bany se dají řešit, ale je to běh na dlouhou trať. Rozsahy IP, opakované bany, apod...
Ale bohužel no, to už je chyba komunity, že se na warez serverech lidi chovají jak se chovají. Nemám k tomu moc co říct, je to prostě smutný fakt.

A ano, premium hráčů je opravdu málo. Cca tak 15% z komplet komunity.
A - přesně jak si řekl - premium hráči si mohou vybírat, takže o to je menší šance, že se objeví zrovna na tvém serveru... takže další nevýhoda.

To, jak se liší kvalita zahraničních serverů oproti těm českým - mě někdy taky dost udivuje. Podle mě to dělá věk většiny "adminů" na serverech a úroveň české komunity všeobecně. V zahraničí se MC tolik nepovažuje jako "hra pro kluky z družiny", ale jako kreativní zábava.

Napadlo mě třeba toto - co warez server, na kterém by byl white-list, dotazník na vyplnění před připojením, jako bývalo kdysi na netfire... a hrála tam spousta dobrých hráčů. Kdysi jsem tam dělal [OP]... než tam byla ta hádka. A vedli to víceméně dospělí lidé... i to mělo svůj podíl na jejich úspěchu (samozřejmě i plno dalších věcí, třeba FarmCrafting, tehdy byla YT scéna mladá).


Moc díky za Tvé argumenty
Vývojář, streetař a hráč pokeru

Uživatelský avatar
pitilon@seznam.cz
Příspěvky: 3999
Registrován: 16 lis 2014, 06:32
Reputation: 57
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#13 Příspěvekod pitilon@seznam.cz » 19 čer 2016, 07:58

warez + whitelist by se ti mohli připojovat i hráči jen by si dali jejich jména..
Obrázek
Ať už si lidé myslí cokoli cokoli dělají nebo říkají neberte osobně. Názory druhých odpovídají tomu čemu tito lidé věří a proto ať si o vás myslí cokoli ve skutečnosti se vás to netýká. Vždy to vypovídá jen a jen o nich.
Není hanba být zabit cheaterem, ale cheatovat a být zabit.
Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy.

Obrázek
FH Discord: http://discord.fakaheda.eu/

Uživatelský avatar
variodriver
Příspěvky: 1160
Věk: 13
Registrován: 08 lis 2015, 00:04
Reputation: 25
Bydliště: localhost
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#14 Příspěvekod variodriver » 19 čer 2016, 09:35

online-mode je pokud to chápu na testování. Majitel si vytvoří na svém PC server, pošle tam WAREZ (Smůlu mají lidi jako já, kterým na PC warez nejde :( ) a testuje. POtom otestovaný plugin hodí na svůj hlavní online server.
Obrázek
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#15 Příspěvekod Hanakocz » 19 čer 2016, 12:38

Ono s tou kvalitou....
I v zahraničí najdeš warez servery. Ale jsou zastrčené v koutě, nejsou na server listech, prostě to je underground. A rak by to mělo být, potichu trpěná záležitost . Tu to je naopak, a v tom je celý problém.
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

Uživatelský avatar
Iwitrag
Příspěvky: 72
Věk: 30
Registrován: 06 bře 2013, 15:02
Reputation: 1
Bydliště: Brno

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#16 Příspěvekod Iwitrag » 19 čer 2016, 15:22

Jojo, je to tak.

Otázka zní - PROČ to tak je?

Odpověď? Hráči nechtějí utrácet za něco, co lze mít i zdarma... komunita je mladší, země není tak bohatá a lidi prostě nechtějí jen tak dát 650,- za "nějaký skin" - jak jsem již hodněkrát slyšel.
Vývojář, streetař a hráč pokeru

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#17 Příspěvekod Hanakocz » 19 čer 2016, 15:42

Nebo prostě chtějí dělat bordel a nechtějí utrácet za něco, kde by hned dostali ban ;) On to není jen skin, ono je to i výrazně po technické stránce důležité.

A tak celkově....je to dost psychologické. Oni nepoznali nikdy kvalitní servery a myslí si, že české jsou nej, nejsou. Youtubeři do nich valí, že korupce (VIP á la CZ) je v pořádku, když i Misha založil server, tka to byla absolutní spodina, tak co by měli chtít....

BTW . S těma 15% premium hráčů nelze souhlasit, já bych to klidně viděl na 50%. Ale jak jsem již výše uvedl, je problém ty hráče najít, protože oni ti prostě nejdou naproti, oni jdou za kvalitou a nebudou se proto přehraovat v CZ hnoji, zda tam není někde jedna perla zapomenutá....
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#18 Příspěvekod Hanakocz » 21 čer 2016, 22:50

Zatím malý vzorek....
Obrázek
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

Uživatelský avatar
DenOwq
Příspěvky: 2703
Věk: 27
Registrován: 06 bře 2014, 21:26
Reputation: 2

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#19 Příspěvekod DenOwq » 21 čer 2016, 23:21

Já jsem MC dostal od kamaráda a sám bych si ho nikdy nekoupil :P
Muhahha.

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Věčný boj: Origo vs Warez

#20 Příspěvekod Hanakocz » 22 čer 2016, 00:38

Jen bych chtěl vyvrátit ty bludy, které si tu lidi myslí, že origo hráčů je málo. :)
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)


Zpět na „Off topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů