Nastavení rolí v CP-aneb nikdy nikomu nedávejte údaje od CP!

Message
Autor
Uživatelský avatar
SPiRIT
Příspěvky: 921
Věk: 29
Registrován: 02 led 2010, 17:38
Reputation: 2
Kontaktovat uživatele:

Nastavení rolí v CP-aneb nikdy nikomu nedávejte údaje od CP!

#1 Příspěvekod SPiRIT » 01 úno 2013, 15:40

Nový web je tu už jistou dobu a stále se najdou jedinci, kteří mi cpou údaje od Control Panelu a pojem vytvoření role v CP jim nic neřekne.

Již na starém webu byla možnost někomu povolit přístup k určitým funkcím serveru aniž by dotyčný byl přímo vlastník serveru, ačkoliv na starém webu tato možnost byla prakticky nekonfigurovatelná , tak s příchodem nového webu se to stalo velice silným nástrojem.

Funkce se jmenuje Role a najdete ji zde:
1.png
Role
1.png (62.23 KiB) Zobrazeno 6906 x


K čemu slouží? A jak to bude pro Vás přínosem?

Role využijete tehdy, pokud máte třeba společníka, který Vám spravuje server nebo potřebujete jednorázově po někom neznámém něco nastavit, v obou případech jsou role velmi užitečné a jediné co je potřeba aby byli oba uživatelé registrováni na webu Fakahedy.
Důvod proč používání rolí je velmi komfortní je v tom, že Vy jako majitel serveru neztratíte nad serverem žádnou kontrolu a případného podvodníka, můžete rychle a bez problémů odpojit a ovládání serveru mu přestane fungovat, přičemž stále nemusíte nikomu vyzrazovat své heslo, s kterým bych se na rovinu u některých jedinců v klidu nalogoval i na mail.
Určité výhody tu jsou i pro ty co Vám chtějí s něčím pomoct a už nějaký server vlastní, nemusí se přelogovat na Váš účet, ale mají všechny servery k dispozici z jednoho účtu.
Používání rolí je výhodou pro obě strany.
Jak si role nadefinuju?
Jak je na obrázku vidět, kliknutím na Přidat předdefinované role, si aktivujete 3 základní role (Hlavní admin, Administrátor,Spolumajitel), které lze tužkou na právém boku dále upravovat podle sebe.
Další možnost je vytvoření zcela vlastních rolí, to provedete kliknutím na Přidat vlastní roli.
2.png
Pouzivani
2.png (22.91 KiB) Zobrazeno 6906 x


Jak přidat vlastní roli?

Kliknutím na Přidat vlastní roli se dostanete do tohoto formuláře:
3.png
3.png (14.21 KiB) Zobrazeno 6906 x

Popis je dobrovolný, pomůže Vám v tom aby jste se v již vytvořených rolích lépe orientovali.
Po uložení Vám v seznamu role přibude, teď je potřeba této roli nadefinovat práva, to provede kliknutím na tužku na pravé straně.
4.png
4.png (30.31 KiB) Zobrazeno 6906 x

Tady už je jen na Vás co dotyčnému chcete povolit, ale pozor, aby práva na server vůbec fungovaly musí být povoleno vždy následující :
5.png
5.png (12.92 KiB) Zobrazeno 6906 x

Pokud to nezaškrtnete, nebude mít uživatel práva na to zobrazit vůbec server.
Po uložení je Role hotová, nyní již zbývá jen vybrat server, a přiřadit jemu administrátora a administrátorovi přiřadit Vaši vytvořenou roli, viz screen
6.png
6.png (43 KiB) Zobrazeno 6906 x

(ad 1. Server který sami vlastníte je ten bez ikonky na pravé straně, ostatní servery s ikonkou jsou servery kde Vám někdo přiřadil Administrátora)
Po kliknutí na Přidat Administrátora, je zde jen jedno textové pole s našeptávačem. Po vybrání správného nicku na webu dáte uložit.
Uživatele už vybraného máme..ale v této fázi nemá žádná práva/roli, nyní provedeme následující:
7.png
7.png (13.24 KiB) Zobrazeno 6906 x

A zatrhneme roli kterou jsme vytvořili a uložíme.. tímto by daný uživatel měl mít k Vašemu serveru přístup pouze k funkcím, které jste mu nadefinovali
8.png
8.png (20.42 KiB) Zobrazeno 6906 x


Doufám, že aspoň tohle povede trošku k rozšíření používání téhle funkce a už mi nebudete jako první servírovat přihlašovací údaje k CP.

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 6
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení rolí v CP-aneb nikdy nikomu nedávejte údaje od

#2 Příspěvekod Mysteria » 01 úno 2013, 16:13

Good job. Ale tak, když je servírují nám, tak to není tak hrozný, my s tím nic neuděláme, ale horší ale když to servírují jiným.


Zpět na „Oznámení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti