Pokud Vám padá nebo laguje server

Technická podpora ke hře BattleField 3
Message
Autor
Uživatelský avatar
MiniMe
Site Admin
Příspěvky: 2188
Věk: 37
Registrován: 08 pro 2009, 19:31
Reputation: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokud Vám padá nebo laguje server

#111 Příspěvekod MiniMe » 17 pro 2011, 18:07

Vám padá server nejčastěji, protože jej máte hojně navštěvovaný. DICE prý momentálně analyzuje crashdumpy a nové nepotřebuje. Na mailing listu psali provideři, že mají nejčastější pády na mapách Gulf of Oman a Wake Island. Tak možná zkuste tyto mapy vyřadit do doby než výjde opravná verze serveru.

Reinstalaci máte dostupnou v control panelu.
FakaHeda admin
Nezapomeňte ohodnotit karmou ty, kteří Vám pomohli.

Barney77
Příspěvky: 13
Registrován: 02 pro 2011, 11:08
Reputation: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokud Vám padá nebo laguje server

#112 Příspěvekod Barney77 » 17 pro 2011, 20:21

ok, díky za info.

Spiker
Příspěvky: 126
Registrován: 28 říj 2010, 12:34
Reputation: 0

Re: Pokud Vám padá nebo laguje server

#113 Příspěvekod Spiker » 18 pro 2011, 04:12

takže aby bylo jasno... nehodlám se tady montovat do Vás jako providerů Fakahada, at za ni stojí jakákoliv grupa,kde drží prapor Austin a Mininime alespon co se týče řešení problému....

pánové nemám nic proti,ale tohle není možný dál akceptovat!!! možná bude na místě aby jste si udělali pořádek Vy s EA jakožto poskytovatelem služeb,které zprostředkujete dále vašim zákazníkům!

dlouhodobě se nedá prostě tolerovat jakým způsobem, je zde devalvován provoz servrů u klientů. to prostě neni možný! za sebe jsem ochoten připustit nějaké ty nedostatky,ale tohle je něco co já nejsem schopen akceptovat! momentálně jsme došli do fáze,kdy na servru nastavujeme co se dá a přesto hráči,kteří na server chodili na něj zvysoka serou, "PROTOŽE ZARUKU KVALITY NEJDE KOUPIT ZE DNE NA DEN, TA SE MUSI VYBUDOVAT!" a tahle snaha z BC2, kdy si budejeme jméno skončí v nejhorší jímce co je v Práglu k nalezení....FAIL a FAIL jako kráva...a jak myslíte,že to dopadne?" jste blbci vy a potažmo my,že vůbec tuhle službu čili pronájem provozujem u vás...a argumenty,že do ted nebyl žádný problém nikoho nezajámají! tenhle horkej brambor je na nás, protože my se musíme vypořádat s tím,že ty naše tísíce jsou vylitý do hajzlu,kde každou chvilku přijde idiot z EA a splachuje jak o život. jak nám tyhle trable budete kompenzovat? máte z EA vyšprechtěný jak odšokdonovat tímhle marazmem poškozený klienty? nebo si snad myslíte,že tady po novém roce uděláme stojku vysypem ze sebe další tísíce a budem se plácat okolo ramen jak pomáháme EA v optimalizaci hry?

ty co mají od vás servery v rámci sponzoringu tohle řešit nemusí,protože když pojede?tak pojede! když ne ták co se děje nám z našeho krev neteče! to je jako normálka nebo standard?

jak k tomu příjdeme my kteří to platí jak mourovatí a jediný sdělení co se jim dostan je je to,že pády jsou způsobený tím,že jsme hojně navštěvováný! tohle je bonbonek co si si řiká o zápis o nejhloupější žvást co se dá na netu vyčíst....

tímhle nad aktivitou okolo BF3 lámu hůl a neexistuje nic co by mě mělo dostat zpátky k tomu, aby mě kdy vůbec napadlo provozovat sever v takových podmínkách a za takového stavu podpory ze strany vydavatele...

Uživatelský avatar
MiniMe
Site Admin
Příspěvky: 2188
Věk: 37
Registrován: 08 pro 2009, 19:31
Reputation: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokud Vám padá nebo laguje server

#114 Příspěvekod MiniMe » 18 pro 2011, 14:03

Chápu Vaše rozhořčení. Nevím ale, co je nepochopitelného na tom, že hojně navštěvovaný server je náchylnější k pádům. Je snad všem jasné, že prázdný server padat nebude, protože tam nemá kdo danou chybu na serveru způsobit. Asi se budu opakovat, ale situace je všude na světě stejná. Neudělá s tím nic gameservers.com stejně tak multiplay a ani velitel vesmíru.

S nastavením serveru si podle mě hrát nemusíte. Jediné co by mohlo mít nějaký účinek je podle mě snížení ticketů nebo počtu slotů.

My tento problémový chod nehodláme vynahrazovat nijak. Nabízíme, to co dostáváme a je to to samé, co nabízí všichni ostatní RSP. Chyba není na naší straně. V rámci dobrých vztahů jsme pochopitelně ochotni server pozastavit a opětovně spustit, jakmile bude situace lepší nebo server zrušit a Vám vrátit peníze za zbývající dobu pronájmu.

EDIT: A co na to EA? Ti nám na to předpokládám můžou hodit bobek. Oni se snaží... Největší problém totiž je, že ta hra respektive server měl být ještě půl roku ve vývoji a ladění. Tím, že ji vydali v takovém stavu, si sypou popel na hlavu. Potenciál, který hra měla, je v hajzlu.
FakaHeda admin
Nezapomeňte ohodnotit karmou ty, kteří Vám pomohli.

Uživatelský avatar
NaxCz
Příspěvky: 20
Registrován: 24 říj 2011, 16:23
Reputation: 0

Re: Pokud Vám padá nebo laguje server

#115 Příspěvekod NaxCz » 18 pro 2011, 18:37

To Spiker:


Mohu se zeptat jak vám server padá? (Já mám uptime serveru 1d 1hod 30 min).

Od R15 se sice občas server odpojí od BackEndu, ale není to nic hrozného.

Co se serveru týče, podle mě narážíte na náš sponzoring, (za nás platí PLAYzone.cz...takže to není, že bychom servery měli zdarma.) To že nevyvádíme je druhá věc, jelikož se o server starám s Klodym a máme přístup k různým zdrojákům/návodům a podobně, které se na netu volně neválí, tak víme, že poskytovatel za tyto chyby nemůže a tak nerageujeme, tak jak píše Mini, Servery se odladí, ale ještě to chvíli bude trvat...s BF2kou to bylo to samé...


BOBICI: Byl kdysi dobrý server a snad se i zase jednou dobrým serverem stane..., ale bude to chtít o5 velké úsilí...věř mi, že můj team serveru věnujeme hodně času...ať už propagaci BF3 mezi komunitu a taky v nastavení serveru a ladění...tvorbu DB a tak podobně... No snad na BF3 nezanevřete a budete chodit hrát.


GL.
Naposledy upravil(a) NaxCz dne 18 pro 2011, 21:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Austin
Site Admin
Příspěvky: 1251
Věk: 37
Registrován: 07 pro 2009, 23:58
Reputation: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokud Vám padá nebo laguje server

#116 Příspěvekod Austin » 18 pro 2011, 19:04

Nejake nove info ohledne padani z dnesniho mailing listu: Dneska prohlizeli logy od jednoho vetsiho RSP, podarilo se jim odstranit jednu chybu zpusobujici 75% padu serveru (meli vzorek zrejme z nekolika set crashdumpu).
Toto bude opraveno v R16 (vyjde kazdou chvili).


Dalsich 23% padu serveru zpusobila chyba, kterou detekovali, zjistili jeji pricinu, ale zatim nedokazali opravit (je to nejak asi vazane s klientem).
Zbytek, tedy 2% priciny padu serveru se jim nepodarilo zatim identifikovat.
FakaHeda.eu - Administrátor, http://www.minecraft-hosting.cz, http://www.bf3-hosting.cz Pište nám tickety, ne PM.
Nezapomeňte dát karmu těm, kteří Vám pomohli s problémem

Uživatelský avatar
MiniMe
Site Admin
Příspěvky: 2188
Věk: 37
Registrován: 08 pro 2009, 19:31
Reputation: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokud Vám padá nebo laguje server

#117 Příspěvekod MiniMe » 18 pro 2011, 19:05

R16 nam uz dorazila, hazu vam to na server.
FakaHeda admin
Nezapomeňte ohodnotit karmou ty, kteří Vám pomohli.

Barney77
Příspěvky: 13
Registrován: 02 pro 2011, 11:08
Reputation: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokud Vám padá nebo laguje server

#118 Příspěvekod Barney77 » 19 pro 2011, 00:31

Dle Vašich doporučení jsme vyházeli z rotace Oman a Wake mapy, pokud pominu pád cca v 18 hodin, který připisuji zřejmě updatu na R16, se to zdá být zatím vcelku stabilní, nicméně v rotaci máme pouze 4 mapy. Rozšířím maplist (stále ale bez Oman a Wake map) a uvidíme zítra.

Uživatelský avatar
Austin
Site Admin
Příspěvky: 1251
Věk: 37
Registrován: 07 pro 2009, 23:58
Reputation: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokud Vám padá nebo laguje server

#119 Příspěvekod Austin » 19 pro 2011, 00:36

No, ty mapy uz tam asi muzete dat vsechny. To co zpusobovalo nejvic padu prave na techto 2 mapach uz je v R16 opraveno.
FakaHeda.eu - Administrátor, http://www.minecraft-hosting.cz, http://www.bf3-hosting.cz Pište nám tickety, ne PM.
Nezapomeňte dát karmu těm, kteří Vám pomohli s problémem

Barney77
Příspěvky: 13
Registrován: 02 pro 2011, 11:08
Reputation: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokud Vám padá nebo laguje server

#120 Příspěvekod Barney77 » 19 pro 2011, 01:01

ok, zítra to nastavím a večer uvidíme.
Díky.


Zpět na „BattleField 3“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů