NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

Message
Autor
Uživatelský avatar
Austin
Site Admin
Příspěvky: 1251
Věk: 37
Registrován: 07 pro 2009, 23:58
Reputation: 4
Kontaktovat uživatele:

NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

#1 Příspěvekod Austin » 27 pro 2009, 16:51

Princip: Jak to celé funguje?
* Tento způsob ověřování AMX adminů je obsažen v základní instalaci AMXModuX a zprostředkovává ho plugin admin.amxx.
Pro správnou funkci je tedy třeba následující:
- složka cstrike/addons/amxmodx/plugins musí obsahovat soubor admin.amxx
- v souboru cstrike/addons/amxmodx/configs/plugins.ini musí být plugin povolen (na jednom z řádků musí být napsán název pluginu, čili admin.amxx a nesmí před ním být znak středníku ; ).
- složka cstrike/addons/amxmodx/configs musí obsahovat soubor users.ini , v tomto souboru bude obsažen seznam AMX adminů
* Admini jsou tedy načítáni ze souboru users.ini , kde každý admin je zapsán na novém řádku. Řádek nesmí začínat znakem ; ( středník ), takovýto řádek je brán jako komentář a plugin jej tedy vůbec nenačítá.

Formát zápisu ( údaje nejsou přeloženy doslovně pro lepší pochopení ):

<nick|ip|steamid> <heslo> <přístupové flagy> <ověřovací vlajky>

Co jednotlivé údaje znamenají?

<nick|ip|steamid> = Rourou ( znak | ) je myšleno programátorsky "NEBO", tzn. na toto místo zadáte buď NICK nebo IP ADRESU nebo STEAMID, podle tohoto údaje plugin kontroluje, zda má být hráč adminem

* HODNOTY - NICK: textový řetězec = nick nebo clantag ( například: "MiniMe", "Austin", "FakaHeda", "nEph", "NR", ... ). Zadaný řetězec musí být celý obsažen ve vašem jménu. Například při zadání "MiniMe" budou byhovovat následující jména: "fh' MiniMe", "MiniMe + mp3", "MiniMeM", "Lala MiniMe", atd.
* HODNOTY - IP: ip adresa ve formátu 0-255.0-255.0-255.0-255 ( například: "255.255.255.255", "217.18.250.13", "82.113.28.11", ... ), svou ip zjistíte například ZDE
* HODNOTY - STEAMID: prostě steamid ( například: "STEAM_0:1:276357", "STEAM_0:1:156839", ... )

<heslo> = Heslo, v případě, že jej nezadáte, je deaktivováno, pokud nastaveno je, musíte do konfiguračního souboru v adresáři své hry toto heslo zadat ( jak toto provést, bude objasněno níže )

* HODNOTY: textový řetězec... libovolné heslo ( například: "heslicko", "bla1547e23a8", "sD87:Ed48jkl", ... )

<přístupové flagy> = "funkce", ke kterým má mít admin oprávnění. Respektive co může na serveru provádět např. banovat, kickovat, měnit mapu, votovat, mít možnost připojit se na rezervovaný slot a jiné

* HODNOTY: textový řetězec obsahující písmena anglické abecedy "a-u" + písmeno "z" ( například: "abcdefghijklmnopqrstu", "abcd", "z", ... )
* VÝZNAM HODNOT:
a = imunita, admina, který má toto nastaveno není možné zabanovat, kicknout atd.
b = možnost připojit se na rezervovaný slot
c = možnost kicknout hráče
d = možnost zabanovat / odbanovat hráče
e = možnost zabít nebo plácnout hráče
f = možnost měnit mapy
g = možnost používat cvar příkazy
h = možnost používat konfigurační příkazy ( mp_freezetime apod )
i = možnost používat amx chat
j = možnost používat vote příkazy
k = možnost měnit heslo na server přes cvar příkaz
l = možnost používat rcon příkaz ( například: "amx_rcon changelevel de_dust" )
m = práva pro nadstandardní plugin level A
n = práva pro nadstandardní plugin level B
o = práva pro nadstandardní plugin level C
p = práva pro nadstandardní plugin level D
q = práva pro nadstandardní plugin level E
r = práva pro nadstandardní plugin level F
s = práva pro nadstandardní plugin level G
t = práva pro nadstandardní plugin level H
u = možnost používat menu ( amxmodmenu )
z = hráč není admin, pouze uživatel

<ověřovací vlajky> = tento údaj úzce souvisí s údajem <nick|ip|steamid> zadáváte zde totiž způsob ověřování ( jestli je první údaj NICK, IP nebo STEAMID ), navíc se zde specifikuje, zda se má kontrolovat heslo a jestli se má hráč kicknout v případě, že heslo nesouhlasí

* HODNOTY: textový řetězec obsahující písmena anglické abecedy "a-e" ( například: "de", "ba", ... )
* VÝZNAM HODNOT:
a = kicknout hráče, pokud souhlasí NICK, IP nebo STEAMID a heslo nesohlasí
b = první údaj je NICK
c = první údaj je STEAMID
d = první údaj je IP adresa
e = nekontrolovat heslo

Jak nastavit heslo v případě, že je zadáno?

Pokud do údaje <heslo> nějaké heslo zadáte a do <ověřovací vlajky> nezadáte písmeno "e", je třeba do konfiguračního souboru config.cfg na vašem počítači toto heslo zadat. Tento soubor naleznete ve složce cstrike na vašem počítači ( například: C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Half-Life\cstrike\config.cfg ). Pro vložení hesla musíte kdekoliv v souboru na nový řádek zapssat: setinfo "_pw" "vase_heslo" Někdy se může stát, že chcete mít práva na více serverech a používat rozdílná hesla. V takovém případě je možné na serveru změnit název parametru, pro kontrolu hesla. Učiníte tak v souboru amxx.cfg. Obsah vašeho configu by poté obsahoval například tyto řádky

Kód: Vybrat vše

    setinfo "_pw" "moje_heslo"
    setinfo "_pw2" "jine_heslo"


Konkrétní případ zadání hesla: ...řádek zapsaný v souboru users.ini
"MiniMe" "heslolala" "abcdefghijklmnopqrstu" "ba"

...obsah souboru config.cfg...

Kód: Vybrat vše

...DALŠÍ PARAMETRY...
topcolor "50"
viewsize "110"
voice_enable "0"
voice_forcemicrecord "1"
voice_modenable "0"
voice_scale "2"
volume ".3"
setinfo "_pw" "heslolala" //TADY JE ZADÁNO HESLO
setinfo "lang" "cz"
...DALŠÍ PARAMETRY...


Pro snazší pochopení uvedu několik příkladů použití:

1. Mám veřejnou IP ( tzn. nikdo jiný na světě takovou IP nemá ), můžu tedy práva nastavit na IP a nemusím zadávat heslo

Kód: Vybrat vše

"147.229.105.29" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "de"

"147.229.105.29" - IP adresa, kterou jsem si zjistil třeba ZDE
"" - heslo jsem nezadal
"abcdefghijklmopqrstu" - nastavil jsem si plná práva
"de" - písmeno d znamená, že první údaj je IP adresa, písmeno e znamená, že není kontrolováno heslo

2. Mám veřejnou nebo neveřejnou IP, ale hraji pouze s jedním jménem a nechci aby jej někdo jiný používal, použiji tedy heslo, a pokud se připojí někdo jiný se stejným jménem, server ho kickne

Kód: Vybrat vše

"MiniMe" "lalaheslola" "abcdefghijklmnopqrstu" "ba"

"MiniMe" - moje jméno nebo jeho část
"lalaheslola" - heslo jsem zadal
"abcdefghijklmopqrstu" - nastavil jsem si plná práva
"ba" - písmeno b znamená, že první údaj je nick nebo také clantag, písmeno e není zadáno a heslo se tedy kontroluje, písmeno a znamená, že pokud se někdo napojí a jeho jméno bude obsahovat text MiniMe, přitom nebude mít nastaveno správné heslo, tak ho server kickne

3. Mám neveřejnou IP a často měním nicky, práva na nick pro mě nejsou výhodná. Zadám tedy práva na IP adresu spolu s heslem.

Kód: Vybrat vše

"147.229.105.29" "lalaheslola" "abcdefghijklmnopqrstu" "d"

"147.229.105.29" - IP adresa, kterou jsem si zjistil třeba ZDE
"lalaheslola" - heslo jsem zadal
"abcdefghijklmopqrstu" - nastavil jsem si plná práva
"d" - písmeno d znamená, že první údaj je IP adresa, písmeno e není zadáno a heslo se tedy kontroluje, písmeno a nesmím zadat, jinak by server kickoval hráče se stejnou IP adresou, jako mám já

Nezapomeňte, že po každé úpravě konfiguračních souborů v amxx je třeba změnit mapu, aby se provedené změny načetly.
FakaHeda.eu - Administrátor, http://www.minecraft-hosting.cz, http://www.bf3-hosting.cz Pište nám tickety, ne PM.
Nezapomeňte dát karmu těm, kteří Vám pomohli s problémem

sampik
Příspěvky: 28
Registrován: 29 říj 2010, 18:55
Reputation: 0

Re: NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

#2 Příspěvekod sampik » 29 říj 2010, 19:52

posliste ja to nejak nepochopil nebylo by snadsi kdyby ste mi to vždy udělali?

Uživatelský avatar
Qefik
Příspěvky: 5714
Registrován: 26 pro 2009, 11:26
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

#3 Příspěvekod Qefik » 30 říj 2010, 13:27

no,ono neni tezketo tam dat, zkontroluj se podivat jestli nemas amxbans a potom si v sekci amxbans precti navod
Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Mark Twain

zlatan14
Příspěvky: 41
Registrován: 09 říj 2010, 23:52
Reputation: 0

Re: NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

#4 Příspěvekod zlatan14 » 25 pro 2010, 16:26

ahoj all at delam co delat tak pořad se nemužu dat za admina do user.ini sem vložil tohle

Kód: Vybrat vše

"zlatan14" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "e"
nemenim nick a nepotrebuju heslo ale stejne kdyz jdu na server tak nejsem admin pls poradte jak nato

Uživatelský avatar
Qefik
Příspěvky: 5714
Registrován: 26 pro 2009, 11:26
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

#5 Příspěvekod Qefik » 25 pro 2010, 19:38

protože si to špatně zadal :) když už bez hesla (což je podle mě hovadina) tak takto

Kód: Vybrat vše

"zlatan14" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "be"

protože
* HODNOTY: textový řetězec obsahující písmena anglické abecedy "a-e" ( například: "de", "ba", ... )
* VÝZNAM HODNOT:
a = kicknout hráče, pokud souhlasí NICK, IP nebo STEAMID a heslo nesohlasí
b = první údaj je NICK
c = první údaj je STEAMID
d = první údaj je IP adresa
e = nekontrolovat heslo
Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Mark Twain

zlatan14
Příspěvky: 41
Registrován: 09 říj 2010, 23:52
Reputation: 0

Re: NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

#6 Příspěvekod zlatan14 » 26 pro 2010, 11:46

tak to vyzkousim teda a jo aky bych tam chtel to heslo jenže nevim jak to udelat s tim heslem a pak bych nevedel jak dat i VIP pls poradis jak to udelat z heslem kde presne npsat setinfo _pw "aaaaaa" na kteri radek protoze sem z toho blbec dik moc

zlatan14
Příspěvky: 41
Registrován: 09 říj 2010, 23:52
Reputation: 0

Re: NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

#7 Příspěvekod zlatan14 » 26 pro 2010, 12:11

takze zase nefunguje zkopiroval jsem to stejne nick mam stejny jenze porad nemam prava

d@vid.rr
Příspěvky: 13
Registrován: 30 pro 2010, 15:20
Reputation: 0

Re: NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

#8 Příspěvekod d@vid.rr » 30 pro 2010, 23:53

ahoj takže taky mam problem z pravama přidavam ruzne prava a porad se nic nedeje pak sem hledal na youtube.com a našel sem tohle

Kód: Vybrat vše

amx_addadmin "YOUR NAME HERE" "abcdefghijklmnopqrstu"

tak sem to napsal do konzole mel sem práva a pouze na jednu mapu zmenil sem mapu a prisel sem o práva prosim nějaky navod jak byt adminem z nickem taky sme na youtube videl zepouze se to zapise do user.ini např v takove tvaru

Kód: Vybrat vše

"d@vid.rr" "12345" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"
ale nikde v zadnem videu sem nevidel ze bi se neco melo psa do cofigu proste pustit jen csko a nem napsat setinfo _pw 12345 nebo setinfo _pw "12345"
pokud se pletu tak prosim napište přesny postup jak nato vidim že i latam ma stejny problem dekuju jinak port 27061

Uživatelský avatar
Qefik
Příspěvky: 5714
Registrován: 26 pro 2009, 11:26
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

#9 Příspěvekod Qefik » 31 pro 2010, 10:00

Pane boze, v prvnim prisevku mas navod. a navody hledej na googlu, ne na youtube
Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Mark Twain

SpreyMannik
Příspěvky: 202
Registrován: 18 pro 2011, 20:56
Reputation: 0

Re: NÁVOD: AMXX admin - použití souboru users.ini

#10 Příspěvekod SpreyMannik » 19 pro 2011, 21:11

Qefik píše:no,ono neni tezketo tam dat, zkontroluj se podivat jestli nemas amxbans a potom si v sekci amxbans precti navod


nepises ze potrebuje nahodou amxbans ? ty si mi psal kdyz nemam amx tak ze presto si muzu dat admina
Obrázek


Obrázek


Zpět na „Návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů