MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jinak

Pokec hlavně o tomto fóru - co tady chybí a co by mělo být jinak
Message
Autor
Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jina

#201 Příspěvekod Mysteria » 24 zář 2015, 00:09

Téma číslo 1: Proč mám sakra svůj privátní server zobrazen veřejně v MinecraftServerList.cz? Okamžitě ho smaž.
To je úplně jednoduché, máte ho tam zobrazen, protože jste to sám chtěl. V Control Panelu je (někde) v nastavení serveru zatržítko, zda chcete mít server zobrazen veřejně. Pokud je zatrhnuté, tak je automaticky zobrazen na http://www.minecraft-hosting.cz/minecraft-servery (jednoduchý serverlist přímo od Fakahedy). Ano přesně tak. Tuhle volbu plně respektuji, tzn. že server zobrazený tam je zobrazený i na MinecraftServerList.cz. Takže ne, nemám nějaký extra přístup ke všem serverů od Fakahedy, pouze zobrazuji servery, u kterých to majitelé sami chtějí.
Takže jaké je řešení? Zrušit to zatržítko. Na výše zmíněném serverlistu od Fakahedy zmizí nejspíš okamžitě (nevím jak přesně to tam funguje). Na mém zmizí za tři měsíce, protože tři měsíce nedostupné servery jsou automaticky kompletně mazány. Pokud By Vám to nevyhovovalo, tak klidně napište do soukromé zprávy a já ho smažu bez problému ihned na počkání.

Téma číslo 2: Proč mám sakra u svého serveru zobrazeny nově i všechny pluginy? Teď mi je všichni zkopírují. Okamžitě to smaž.
To je úplně jednoduché, máte je tam zobrazeny, protože jste to (kupodivu) sám chtěl. Když pomineme ten fakt, že všichni jsou celý žhaví zkopírovat všechny vaše pluginy, tak opět nemám žádný extra přístup k serverům, takže zobrazuji veřejně dostupné informace. Co všechno Váš server veřejně poskytuje naleznete naleznete (například) zde: http://api.fhrnet.eu/mc/93.91.250.123/27114/info (zadejte si samozřejmě svoji vlastní IP adresu a svůj vlastní port). Pokud tam vidíte sekci plugin, tak Váš server automaticky veřejně poskytuje všem pluginy. A ano, ty jsou u mne i zobrazené. Pokud tam danou sekci nevidíte, tak se na mé stránce zobrazuje informace, že server buď nemá žádné pluginy nebo jsou pluginy nedostupné.
Takže jaké je řešení? Nastavte si server tak, aby pluginy nezobrazoval. Poté platí to co výše, další tři měsíce tam zůstanou zobrazené, poté se automaticky smažou. Pokud By Vám to nevyhovovalo, tak klidně napište do soukromé zprávy a já je smažu bez problému ihned na počkání.

Téma číslo 3: Co z tohohle všeho plyne?
Plyne z toho zejména to, že MinecraftServerList.cz nemá žádný extra propojení s Fakahedou ve smyslu, že by dokázal ze serveru vyčíst něco, co není veřejné. To tedy znamená to, že úplně všechno, co se na něm zobrazuje (samozřejmě kromě hlasů a komentářů, to je vcelku logické), poskytuje Váš server veřejně a já to prostě dále zpracovávám jako v ČR desítky a na světě tisíce jiných podobných projektů. Takže pokud se Vám něco na MinecraftServerList.cz nelíbí (kromě komentářů), tak v 99,99% je problém na Vaší straně, že mi danou informaci umožňuje získávat. Nelíbí se Vám, že zobrazuji seznam hráčů? Žádný problém. Přestaňte jej veřejně poskytovat a napište mi soukromou zprávu pro jeho okamžité smazání (pokud nechcete čekat tři měsíce). Výjimkou jsou komentáře, pokud se máte pod serverem nějaký silně negativní či urážlivý komentář, který chcete smazat (pokud si jej všimnu, tak jej mažu sám), tak napište soukromou zprávu a bez problémů jej smažu.

SHRNUTÍ
Nechci mít server zobrazen veřejně na MinecraftServerList.cz => Zrušte jeho veřejné publikování => Požádejte mne o jeho okamžité smazání (nebude vyhověno v případě, že nebude zrušeno veřejné publikování)
Nechci mít u serveru zobrazen veřejně seznam pluginů => Zrušte jejich veřejné poskytování serverem => Požádejte mne o jejich okamžité smazání (nebude vyhověno v případě, že nebude zrušeno veřejné publikování pluginů serverem)
Nechci mít u serveru zobrazen veřejně seznam hráčů => Zrušte jejich veřejné poskytování serverem => Požádejte mne o jejich okamžité smazání (nebude vyhověno v případě, že nebude zrušeno veřejné publikování hráčů serverem)

Tak to je asi všechno, kdyby bylo i nadále cokoliv nejasné, tak se klidně ptejte. :)

PS: V další verzi bude podobný text zobrazen i přímo na webu...

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jina

#202 Příspěvekod Mysteria » 27 zář 2015, 12:42

V noci mezi 30. září a 1. říjnem 2015 dojde k nahrazení stávající verze 1.3.0-beta9 novou 2.0-beta4.
Stávající verze bude poté ještě zhruba týden zakonzervována (tzn. bez aktualizací dat) a dostupná na adrese http://minecraftserverlist.cz/v1-old. Poté bude nenávratně spolu se všemi daty smazána.
Stará verze již byla nenávratně smazána.

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jina

#203 Příspěvekod Mysteria » 02 říj 2015, 00:21

Vydána nová verze: MinecraftServerList.cz 2.0-beta5

Dnešní verze přináší zejména bugfixy spojené s nahrazením staré verze novou a přidává kontaktní formulář, takže pro zasílání dotazů a připomínek již není nutné mít účet zde na fóru a psát mi PMka.

Kompletní changelog (dostupný i ZDE):
  • Komentáře serveru
    • Opraven překlep v chybové hlášce informující o nenalezeném komentáři v případě použití filtrů
  • Komentáře hráče
    • Opraven překlep v chybové hlášce informující o nenalezeném komentáři v případě použití filtrů
  • Statistiky projektu
    • Přidán graf rozdělení četnosti serverů dle názvů jejich map
    • Zvětšeno odsazení u grafu zobrazujícího počty bodů tak, aby vešly i popisky větší než deset milionů

  • Poslední návštěvníci
    • Opraveny odkazy vedoucí na nyní již neexistující servery a hráče z předešlé verze MinecraftServerList.cz
    • Opraveno nesprávné zobrazování státní vlajky Bosny a Hercegoviny
  • Filtrační a řadící formulář
    • Opravena chyba, která po odeslání formuláře bez počtu údajů na stránce způsobila pád aplikace
    • Opravena chyba, která způsobovala nezobrazování chybových hlášek formuláře při odeslání formuláře standardní (neAJAXovou) cestou
  • Další
    • Přidána podsekce Kontakty do sekce O projektu
    • Přidána chybová hláška zobrazující upozornění pro uživatele s vypnutou podporou JavaScriptu
    • Opraven překlep aktulizace správným aktualizace na celkem osmnácti místech

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jina

#204 Příspěvekod Mysteria » 04 říj 2015, 21:00

Zajímalo Vás někdy, co se vlastně přesně stane, když při návštěvě nějaké stránky projektu uvidíte chybovou hlášku 500 - Internal Server Error nebo při AJAXovém reqestu obdržíte hlášku, že nastala neočekávaná chyba, která zabránila dokončení požadavku?
A jak se vůbec celkově prokousat velkým množství logů, jejichž množství jde nyní po změně tvaru některých URL adres až do desítek MB denně? :?

S Nette Frameworkem poměrně jednoduše, protože všechny tyto vzniklé chyby automaticky loguje. Problém ale je, že jejich procházení v souboru, který má denně 50MB a více než 200 000 řádků (ne, tolik chyb tam není, to jenom vyhledávače snaží přistupovat na staré adresy a takto ve velkém spamují) není extra příjemné. Navíc ke každému řádku je ještě nutné dohledat podrobný log se všema potřebnýma informacema. Výhodou je, že z toho množství jich je prakticky jenom zanedbatelné množství relevantní. :)

Takže jak na to? Jednoduše, nejdříve je nutné odfiltrovat chybové hlášky způsobené vyhledávacíma BOTama. To odfiltruje více méně 99% chybových hlášek. Zbudou tedy chybové hlášky způsobené reálnými uživateli. Pokud by jich ještě bylo moc, lze na základě HTTP hlavičky referer zjistit, jestli náhodou nepřichází taktéž z vyhledávače, který má zaindexovanou starou stránku, tudíž taková chyba již taky není relevantní. Tím se odfiltruje celkem 99.99% chybových hlášek a zbudou již jenom ty, které nás opravdu zajímají. A těch je opravdu jenom pár, od spuštění druhé verze MinecraftServerList.cz jich bylo celkem jenom pět.

Fajn, takže to byl teoretický postup, ale jak tohle všechno zpracovat? S Tracy pro Nette Framework velice snadno. Při každém mém přístupu na stránku MinecraftServerList.cz se provede automatické zpracování všech chybových hlášení podle výše zmíněného návodu a výsledek je přehledně zobrazen ve formě tabulky jako jeden z panelů pro Tracy. Výsledkem zhruba dvou hodin mé práce je tedy obrovská úspora času při vyhodnocování chybových hlášení (nejen) pro MinecraftServerList.cz, protože dané řešení (pokud bude někdy zveřejněné jako open source) je možné nasadit na jakýkoliv projekt napsaný pod Nette Frameworkem. :)

A co tedy já vlastně vidím jako výsledek po přístupu na stránku a maximalizaci daného panelu Tracy?
Spoiler: zobrazit
Obrázek

Ponaučení na závěr: To, že nevidíte na webu žádné změny nemusí nutně znamenat, že na se projektu MinecraftServerList.cz nepracuje.

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jina

#205 Příspěvekod nejento » 05 říj 2015, 16:21

Z těch Chromů se mi chce zvracet. :D
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jina

#206 Příspěvekod Mysteria » 05 říj 2015, 19:44

To je nejspíš taky nějakej BOT, protože ho tam mám zhruba 50x denně a pochybuju, že by někdo 50x denně hledal pomocí serveru minecraft server list a chodil na můj MSL.cz. ;)

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jina

#207 Příspěvekod Mysteria » 18 říj 2015, 22:40

Vydána nová verze: MinecraftServerList.cz 2.0-beta6

Dnešní verze přináší pouze drobné bugfixy a kosmetické změny.

Kompletní changelog (dostupný i ZDE):
  • Layout aplikace
    • Odkaz na projekt v patiččce webu nyní míří na stránku se seznamem změn
  • Poslední návštěvníci
    • Odstraněn sloupec s celkovým počtem shlédnutých stránek na jednu návštěvu
  • Routování
    • Opravena chyba znemožňující vytvoření odkazů u názvů tvořených pouze nestandardními znaky
  • Další
    • Přidán chybějící soubor browserconfig.xml

Co se týká budoucnosti projektu, tak jsem rád, že je projekt v takové fázi v jaké je. Tzn. všechno běží relativně perfektně, zásadní chyby se neobjevují, drobné kosmetické změny občas opravuji. Teď už zbývají pouze ty nové funkce, které jsem zmiňoval už někdy na začátku, když jsem oznamoval tuto novou verzi. Nicméně koncem září mi zase začala škola, která je relativně dosti náročná (jestli vám říkají něco pojmy jako numerická matematika, teoretická informatika, diskrétní metody optimalizace, tak jistě víte...) a do toho jsem si zase zvolil akčního vedoucího diplomky, který na to spěchá, tak když se ještě přičte práce na částečný úvazek, tak prostě není tolik času jako o prázdninách se věnovat vývoji. Proto jsem rád, že jsem to stihl dotáhnout do smysluplného a bezúdržbového provozu, kdy se můžu spolehnout, že i bez mého zásahu je schopen projekt běžet X měsíců bezchybně. Co se týká slibovaných dalších super funkcí, tak ty určitě budou, ale nebude to hned teď. Škola a práce je samozřejmě prioritou a kromě tohoto projektu ve volném čase dělám i další věci, takže ano, všechno bude, ale bude to prostě větší chvilku trvat. :)

Jinak ještě bych chtěl poděkovat anonymním pisatelům vyjadřujícím podporu mému projektu prostřednictvím kontaktního formuláře na webu. Budu se i nadále snažit všem odpovídat dle svých časových možností. :)

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jina

#208 Příspěvekod Mysteria » 10 pro 2015, 23:48

Vydána nová verze: MinecraftServerList.cz 2.0-beta7

Dnešní verze přináší kromě drobných bugfixů zejména změnu délky uchovávání historie o serverech a hráčích a to na jeden měníc z důvodu velké datové náročnosti (přecejenom databáze o velikosti 10GB a více už není nic moc).

Kompletní changelog (dostupný i ZDE):
  • Aktualizační skript databáze
    • Opravena chyba, díky které zůstávali některé offline servery označené jako online
  • Grafy serveru
    • Odstraněn čtvrtletní graf
  • Grafy hráče
    • Odstraněn čtvrtletní graf
  • Poslední návštěvníci
    • Přidán chybějící překlad kontaktního formuláře jakožto navštívené stránky
    • Opraveno nesprávné zobrazování státní vlajky Vietnamu
  • Další
    • Zkrácena doba uchovávání historie ze tří měsíců na jeden z důvodu příliš vysokých nároků
    • Přidán chybějící soubor robots.txt

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jina

#209 Příspěvekod Mysteria » 15 kvě 2016, 19:53

Po půl roce přináším ochutnávku z plánované letní aktualizace, která přinese spoustu dalších detailních informací o jednotlivých serverech a hráčích:
Spoiler: zobrazit
Obrázek

A ještě ochutnávka stručné historie:
Spoiler: zobrazit
Obrázek

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MinecraftServerList.cz aneb databáze serverů trochu jina

#210 Příspěvekod Mysteria » 29 kvě 2016, 18:49

Hodně vylepšení se bude samozřejmě také týkat zobrazování informací o hráčích, kteří na daných serverech hrají:
Spoiler: zobrazit
Obrázek
Podobně jako historie bude rozdělena na stručnou a detailní část. Stručná část více méně odpovídá stávajícímu přehledu hráčů na serveru, která teď bude vylepšení o praktický graf a přibyly palce i k datům prvního a posledního připojení. Při najetí na každý z palců se zobrazí vlastní nápověda s dalšími informacemi (tzn. co ten konkrétní palec znamená). A nově se taky po najetí na ikonku hlavy hráče u jeho přezdívky zobrazí 3D render celé postavy.


Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů