Proč máte server?

Pokec hlavně o tomto fóru - co tady chybí a co by mělo být jinak
Message
Autor
Uživatelský avatar
Cernokneznik
Příspěvky: 855
Věk: 26
Registrován: 17 črc 2012, 20:23
Reputation: 1
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Proč máte server?

#1 Příspěvekod Cernokneznik » 18 srp 2013, 14:04

Ahoj, chtěl bych udělat takový fórový průzkum. Rád bych zjistil, proč máte server, co vás vedlo k tomu, že jste šly na fakaheda.eu a koupily ho, případně, vaše zkušenosti, co jste za dobu co máte server získaly, a jestli jste rádi, že máte server...

Otázka do banku tedy je: Jak jste přišli k serveru, proč ho máte, co vám to dalo?
Prosím, vaše povídání posílejte v následujícím formátu:

Kód: Vybrat vše

[spoiler][i][size=85][color=#008040]

...Vaše vysilující slohová práce...

[/color][/size][/i][/spoiler]

Mimo spoiler pište pouze reakce ostatním, aby to nevypadalo, že reakce je součástí vašeho story, a nedošlo k omylům :)
PS: toto je pokec, a ne škola, na gramatické chyby nemusíte upozorňovat...
Díky.

Za každé smysluplné, a upřímné story si zasloužíte karmu :)

Moje story:
Spoiler: zobrazit
Já jsem si svůj první Minecraft server koupil zhruba před rokem, na začátku minulích prázdnin. Byl to nějáký podivný slovenský hosting, zaplatil jsem přes paypal, a domlouval se s majitelem hostingu přes skype. byl to asi 50ti slot, nebo tak. Nikdo na server nechodil, tak jsem pořídil webovky dreamine.eu, v tý době jsem ale sotva zvládal html, tak mi to k návštěvnosti moc nepomohlo. Každopádně, server byl fujky, tuším ale, že jsem tam už měl nějáký základní pluginy, jako automessage a podobně. No, pak mi na server vlez maník, já se s ním zakecal, a on mě odkázal na fakahedu. V tý době měla fakaheda ještě starý web, bez console, a fungovala služba ServerHunter, tak ten maník ze mě měl profit.Na Fh byly snad jen 3 tlačítka pro on/off/restart serveru. Tak různě jsem si hrál s pluginama, až jsem googlil, a narazil na Fórum. Tady jsem se naučil s PEX a podobně, a pak už to šlo samo... teď už asi od vánoc připravuji server, protože se chci vyrovnat velikánům jako českej pařan. Zatím jsem ani nezačal... :D

Můj první důvod pro koupi serveru byla vidina peněz. viděl jsem různě servery, VIP program, unbany a podobně, a napadlo mě, že bych si přes prázdniny vydělal.pak se to ale zvrhlo, začlo mě bavit server nastavovat, trollovat hráče, stavit spawn, a podobně.. serevr sotva vydělal sám na sebe z vip, ale i tak.. :D Obohatil jsem se o skvělou komunitu, kterou jsem potkal na fóru, a o zkušenosti, snahu tvořit web, a podobně, což bych bez toho, kdybych neměl server asi nezískal.

A jaký je váš příběh?
Naposledy upravil(a) Cernokneznik dne 19 srp 2013, 15:01, celkem upraveno 2 x.
Elkia.club - A gaming club with it's own vanilla survival Minecraft server!
Obrázek apply here

Uživatelský avatar
Shaggy84675
Příspěvky: 1239
Věk: 27
Registrován: 23 srp 2011, 12:53
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč máte server?

#2 Příspěvekod Shaggy84675 » 18 srp 2013, 19:08

U mě to začlo asi nějak takhle:

Spoiler: zobrazit

Začaly prázdniny a já s kamarádem jsme se nudili a nevěděli jsme co máme dělat. Říkali jsme si, že bysme si mohli zahrát nějakou multiplayerovou hru. Ukázal mi hru Minecraft, tak jsem si jí nainstaloval a tehdy mě to začalo hoodně bavit. Hráli jsme Multiplayer, kde on doma hostoval server přes Hamachi. Asi o pár týdnů později každý z nás už odjížděl na dovolené atd. prostě nebyli jsme v kontaktu a já strašně chtěl s někým hrát Minecraft. Věděl jsem, že na Tunngle byli taky servery, jelikož jsme je tam s tím kamarádem taky později hledali. Našel jsem tam nějaký server, kde bylo pár lidí a tak nějak jsme si na sebe dávali Skype kontakty. Pak jsem byl na prázdninách zase pryč, už přesně nevím jak to bylo, ale jeden z těch hráčů mi (nějak nevím jestli jsem mu dal telefonní číslo nebo jsem měl v mobilu skype) no každopádně mi říkal o svém serveru, který právě rozjel ještě s nějakým kámošem. Jakmile jsem přijel domů, tak jsem se na ten jejich server byl podívat a zároveň jsem tam i hrál. A právě na tom serveru jsem se dozvěděl o FakaHedě, měl ho tu totiž hostovaný. Jednoho dne, jsem chtěl hrát s kamarádem na vlastním serveru a jelikož jsem měl slabý počítač, tak jsem si řekl jedině hosting a věděl jsem jen o FakaHedě, tudíž tady vznikal můj první 5ti slotový server. Ano byl jsem jeden z těch, kteří po měsíci objevení Minecraftu zakládal server, kde nevěděl vůbec nic o serveru ani pluginech. Pak přijel ten kamarád, se kterým jsem hrál jako první Minecraft a já mu řekl, že už mám hosting atd. atd.. tak jsme si pak server udržovali a platili napůl,.. A tak vznikl můj první server s názvem Miniland. S pluginy mi pak trošku pomáhal ten kamarád co už hostovaný server měl a taky mi hodně pomohlo tohle fórum. Určitě mě zabijete za to, že na mém prvním serveru běžely Essentials, ale kdo nemá žádné zkušenosti neví co je to za hnus. Později jsem dostával čím dál více zkušeností a z mého serveru jsme udělali veřejný server. Hrálo tam sice pár hráčů, ale strašně dobrá komunita. Pak jsem si říkal, že by bylo dobré založit nějaké webové stránky. Moje první webové stránky běželi na Webnode a byli jen dočasné. Později jsem si u FH zažádal o WebHosting a tak jsem se učil instalovat redakční systém a hledat šablony atd. Můj první redakční systém byl samozřejmě WordPress jelikož byl krásně jednoduchý. Později jsem se pak začal učit HTML a PHP a zkoumal jsem různé scripty a napadalo mě spoustu nápadů co by se dalo na stránkách udělat. Asi o pár měsíců později jsem samozřejmě byl Administrátorem na svém serveru, ale také hrál na jiných serverech a jedním z nich byl právě Mine For Life, tou dobou to bylo o vánocích a byly tam vánoční questy, které mě strašně bavily. Později jsem se na Mine For Life stal Moderátorem a jelikož Sejsel plánoval i druhý server, nabídl jsem mu, že použiji svůj server a bude na něm běžet IndustrialCraft a BuildCraft. Tento server se pak dobře uchytil a až tak dobře, že později na Economy hrálo strašně málo lidí, což mě hodně mrzelo páč na Economy bylo tak dobře udělané. Nyní jsem u Glowing Mines a to jak vzniklo radši nebudu popisovat jelikož by to byl dvojnásobek psaní tohoto příběhu. Jen zdůrazním, že Minecraft hraji od verze 1.6 Beta. Hostovaný server jsem měl o měsíc a půl poznání Minecraftu.


Tak doufám, že tento menší článek bude trošku srozumitelný jelikož jsem ho skládal jako puzzle a podruhé se mi ho celý číst už nechtělo :D
Omluvte prosím moji nefunkčnost podpisu. Momentálně přesouvám podpis na svůj webserver.


Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů