Stránka 1 z 2
Nové Dproto
Napsal: 19 led 2010, 17:39
od Dwandy
Zdravím, zjistil jsem, že hráči na serverech mají vysoký choke, většinou 100 (pingy jsou v normálu) Takto vysoké choke vidím jako problém, nicméně ještě větší problém je, že server neustále padá (při změně mapy, ale občas i v půlce hry) většinou jednou za hodinu. V logu ani nikde jsem žádnou chybu nenašel.
Po několika denním testováním všeho jsem zjiastil, že po nahrání starší verze Dproto je Choke 0 a server nespadne .... Kdyby nové dproto nenabízelo tolik výhod (viditelnost favorites, generování steam id atp.) tak bych nahrál starou verzi, nicméně k vůli výhodám bych rád zůstal u nové verze. Nevíte, jak nastavit nové dproto tak, aby choke byl 0 a server nepadal? Díky
Re: Nové Dproto
Napsal: 19 led 2010, 19:01
od Austin
o kterych verzich presne se tu bavime ? nove dproto, ktere taky uz hodne dlouho instalujeme na servery je 0.3.7 (novejsi neni, tohle je uz nekolik mesicu stare snad..), nevim ze by s tim byl nejaky masivni problem. Evidentne potom maji problem pouze ti s nejakou pofiderni verzi crackleho klienta, pak je to ale hlavne jejich problem sehnat si novejsi verzi, a ne problem dprota.
Re: Nové Dproto
Napsal: 19 led 2010, 19:12
od Dwandy
Servery mám u vás cca 5 dní ... vím že máte na serverech nejnovější dproto, proto jsem taky založil tento topic. Nic cracklé nemám, sám hraju na steamu a choke pod 100 nejde, stejně tak ostatním hráčům.
Jakmile nahodím starší verzi dprota (tu předchozí) vše je v pořádku.
Jinak je všeobecně známo, že nejnovější dproto rapidně zvedá choke na serveru, což není takový problém jako že server padá. Bohužel nevím v čem je přesně problém ale nerad bych se vracel ke staré verzi, proto budu rád za nápady ....
Re: Nové Dproto
Napsal: 20 led 2010, 02:04
od Austin
hmm, divny, ja ted zkousel jeden ten server a vpohode. Dela ti to uplne na vsech ? jak mas nastavene raty ? od kolika lidi na serveru to dela ?
muzes hodit screen z net graphu ? nejlip asi z net_graph 1 (nebo ktery je ten nejpodrobnejsi)
Re: Nové Dproto
Napsal: 20 led 2010, 02:22
od Birkof
To choke nebude dprotom, doporučujem nastaviť si rate.
Re: Nové Dproto
Napsal: 20 led 2010, 16:06
od Dwandy
Nepatřím zrovna k začátečníkům a lidem, co cs, nebo servrům nerozumí. to co jsem napsal jsem napsal na základě testů, později jsem se o tom i dočetl na counterserver, kde se mi to jen potvrdilo. Dělá mi to na všech serverech s novým dprotem. zjistil jsem ale, že lidé co si nastaví ve steamu connectivity na tu nejrychlejší, tedy fibernet, mají choke 0 - což je dost zvláštní.
Nahodím starou verzi, také k vůli výpadkům které jak doufám zmiznou. Dám vědět za 24 hodin
Re: Nové Dproto
Napsal: 21 led 2010, 14:03
od MiniMe
S Austinem jsme testovali nastaveni ratu a zvedli jsme je uz i v zakladni instalaci, takze s novym dprotem doporucujeme raty nastavit cca na
sv_minrate 70000
sv_maxrate 90000
Co se tyce padani uz tady nekdo zkousel nastavovat esteamation (generovani steam_id podle hw a byly s tim problemy).
Re: Nové Dproto
Napsal: 21 led 2010, 14:49
od Austin
no zatim to vypada opravdu slibne, asi to fakt pomohlo, nastavil jsem ti to zatim testovne na jednom serveru (27020) a vypada to ok.
Re: Nové Dproto
Napsal: 21 led 2010, 17:26
od Dwandy
MiniMe píše:S Austinem jsme testovali nastaveni ratu a zvedli jsme je uz i v zakladni instalaci, takze s novym dprotem doporucujeme raty nastavit cca na
sv_minrate 70000
sv_maxrate 90000
Co se tyce padani uz tady nekdo zkousel nastavovat esteamation (generovani steam_id podle hw a byly s tim problemy).
Dobře trochu to zmonitoruju.
Steam id negeneruju podle HW, ale podle IP adresy, což by problémy dělat nemělo.
Re: Nové Dproto
Napsal: 21 led 2010, 21:42
od Qefik
sv_maxupdaterate to se ma nastavit?

a samozdrejme i min.