VIP SMS

Dotazy k ostatním službám poskytovaným k herním serverům zdarma jako je např. Psychostats nebo amxbans
Message
Autor
Pchalo
Příspěvky: 99
Registrován: 14 čer 2011, 12:32
Reputation: 3

VIP SMS

#1 Příspěvekod Pchalo » 28 čer 2012, 14:14

//Aktualizováno 5.12.2014
Zdravím,
hodně lidí píše ohledně VIP sms, jak je mají posílat atp. Proto jsem se rozhodl vypsat některé časté otázky, které snad obsáhnou vše potřebné a důležité.

Upozornění!!! : Pro ty, co si dávájí informace o VIP na web. Při využití VIP SMS u FakaHedy se zavazujete plnit naše podmínky a to hlavně tento "Při propagaci libovolné z variant SMS plateb na Vašich webových stránkách a jinde je vždy nutné uvést správnou cenu včetně informace o provozovateli (například pro CZ SMS v hodnotě 99 Kč: Cena SMS je 99 Kč vč. DPH. Provozovatel služby je FakaHeda.eu. Technicky zajišťuje Airtoy, a.s Infolinka 602 777 555. http://www.platmobilem.cz)."
!! V případě nedodržení podmínek se vystavujete riziku zrušení uživatelského účtu a vypnutí předplacených služeb bez nároku na vrácení peněz. !!



Důležité odkazy:
(1)Přehled VIP na webu FakaHeda.eu: http://www.fakaheda.eu/sms-platba
(2)Control Panel na FakaHeda.eu: http://www.fakaheda.eu/control_panel


Často kladené otázky:
1) Musím si VIP sms nějak aktivovat?
- Ne, VIP SMS lze využívat ihned po vytvoření serveru.

2) Hráč poslal VIP sms za 99Kč a mně se přičetlo jen 49 kreditů, chci všech 99.
- Bohužel, jak je uvedeno v odkazu(1), FakaHedě přichází pouze část z ceny VIP SMS uvedená v kolonce Získaný kredit a ten je přičten k serveru.

3) Chci vidět přijaté VIP sms,kde je najdu?
- Přehled najdete v Control Panelu, odkaz(2), v levém menu řádek Platby.

4) Chci si zaplatit server z kreditů, kde to provedu?
- V Control Panelu hreního serveru v Přehledu u pronájmu je ikonka Dollaru. Podle kreidtů na Vašem účtu si vyberete na jak dlouho chcete server pronajmout a potvrdíte zaplacení kliknutím na Ano ve vyskakovacím okně a serveru bude prodloužen pronájem vzhledem k ceně měsíčního pronájmu.

5) Hráč poslal VIP sms a já ji v přehledu VIP SMS nevidím, jak to mám řešit?
- Zjistěte, ze kterého telefoního čísla SMS posílal a jaké číslo v závorce mu přišlo v odpovědní SMS od FakaHedy. Tyto informace spolu s Vaším portem herního serveru a zprávou, že VIP SMS nedošla, zašlete na mail sales@fakaheda.eu nebo do ticketu.

6) Mohu si poslat kredity na svůj účet v bance?
- Ne, kredity získané prostřednictvím FakaHeda VIP SMS lze využít pouze na služby poskytované FakaHedou. A to zaplacení svého serveru(prodloužení pronájmu) nebo zaplacení jiného svého serveru(Ať už herního nebo voice serveru).

7) Chci vědět, kdy mi přišla VIP SMS. Kde si nastavím upozornění zprávou na email?
- V Control panelu, odkaz(2), v záložce SMS VIP nastavení . Zde si nastavíte definici a přiřadíte k ním určitou akci na zaslání zprávy na email(Lze také zaslat příkaz na server nebo zavolat URL pro zpracování SMS.)

8) Stejná otázka, jak otázka č.7) s tím rozdílem,že chceme odesílat upozornění na mobil SMS zprávu.

- Prvně si u svého operátora aktivujte službu SMS E-mail(Vodafone), Postm@n(T-Mobile), O2 nevím :). Díky této službě, která je zdarma, si můžete nechat přeposílat emailové zprávy jako SMS na Váš mobil. Vyplníte správný email podle postupu v otázce č.7) a je hotovo.

9) Mám skript na zpracování příchozích VIP SMS, jak jej aktivuji?
- Stejná cesta v Control Panelu jako u otázky č.7). V SMS VIP nastavení vyberete akci Zavolat při příchodu SMS platby URL a vyplníte URL na Váš skript.


Jak napsat VIP SMS? Na to je asi nejlepší příklad:
Představte si, že hraju na serveru, kde jsem se dozvěděl tvar FAKAHEDA R19674 99 nick a můj nick ve hře je Lopata.
Chci VIP a na stránkách serveru(od majitele serveru, z reklamy na serveru) vím, že potřebuju poslat VIP SMS v hodnotě 99Kč. Zobrazím si stránku, uvedenou v odkazu(1), a najdu si příslušný tvar VIP SMS. Tvary jsou "FAKAHEDA UID CENA DODATECNY_TEXT" na číslo 90333 pro ČR nebo "FAKAHEDA UID CENA DODATECNZ_TEXT" na 8866 pro SK. Nakonec SMS bude ve tvaru(!bez uvozovek!) "FAKAHEDA R19674 99 LOPATA" na číslo 90333 pro ČR nebo "FAKAHEDA R19674 4 LOPATA" na 8866 pro SK.


Chci Vás upozornit, že VIP SMSky se mohou lišit server od serveru, přečtěte si dobře jejich tvar. Některé mohou mít ještě před nickem například SVIP(FHVIP 27000 SVIP LOPATA), pro odlišení různých typů VIP výhod na serveru.


Pokud máte nějaký dotaz ohledně VIP, nebo Vám tu něco chybí, nebojte se napsat komentář.
http://www.FakaHeda.eu
- Nezapomeň ohodnotit karmou ty, kteří ti pomohli!

Pchalo
Příspěvky: 99
Registrován: 14 čer 2011, 12:32
Reputation: 3

Re: VIP SMS

#2 Příspěvekod Pchalo » 14 zář 2012, 15:30

// Aktualizovano 5.12.2014

Dané informace již nepaltí, proto se na nás obraťte přes ticket nebo email. http://www.fakaheda.eu/casto-kladene-dotazy
Spoiler: zobrazit

Kód: Vybrat vše

Vzhledem k narůstajícím žádostím k přesunu kreditů ze serveru na server a konzultaci s kolegy jsem se rozhodl sepsat pár informací, kterými se budeme řídit.

[size=150][color=#008000]Převod kreditů mezi různými majiteli [/color][b][color=#BF0040]nelze[/color][/b].[/size]
-   Hromadí se nám tu stížnosti, že jeden nechal poslat druhém kredity za to, aby mu nastavil server, druhý to samozřejmě nenastavil a první chce kredity zpátky. Nebo se tzv."hacker" dostane do Vašeho emailu a napíše o přesun kreditů, my přesun provedeme, a Vy se nám pak ozvete, že jste to nechtěl a chcete kredity zpět atp. Ikdyby druhý majitel byl Váš nejlepší kamarád, brácha nebo by to byl Váš druhý účet, přesun kreditů[b][color=#800000] nelze[/color][/b].

[size=150][color=#008000]Tzv. Finance serveru, hodnota serveru atp.[/color][/size]
 -   Jako první bych chtěl napsat, že kredity jsou vázané na majitele né na server a samostaný prostor, který si u nás pro server pronajímáte, máte pronajat na určitou dobu. Nelze poté říct, že chcete odebrat ze serveru 5 dní pronájmu a finance získáné z těchto dní přesunout na něco, nebo někoho jiného, protože tyto finance prostě neexistují. Platíte si u nás určitou službu na určitou dobu.
    Vyjímku tvoří změny typů her, kdy si měníte hry, které běží v různých datacentrech(Jako například změna Minecraftu(Hlučín) na CS(Praha) atp.), tak se tyto "finance serveru" berou v potaz, protože se musí vytvořit nová objednávka a ty "finance" na tuto objednávku přenést.

[size=200][color=#FF0000]Na novém webu už toto možné nebude tzn. že žádné přesouvání kreditů už nepůjde. Tento systém platí do 22:00 4.11.2012. [/color][/size]

[size=150][color=#008000]Přesouvání kreditů z jednoho [b]svého[/b] serveru na druhý [b]svůj[/b] server.[/color][/size]
-   Po konzultaci s kolegy jsme se rozhodli povolit přesun kreditů("financí") mezi svými servery.
Ale za těchto podmínek:
            [b][color=#BF0000]1)[/color]   Oba servery musí být Vaše (Stejný majitel).[/b]
            [b][color=#BF0000]2)[/color]   Server, ze kterého se finance přesouvají, bude zrušen.[/b]
            [b][color=#BF0000]3)[/color]   Počet přesouvaných kreditů musí být více než 100.[/b]
            [b][color=#BF0000]4)[/color]   Za přesun strháváme 50 kreditů.[/b]
[i]-- Pozn: Pro upřesnění, tyto podmínky se nevztahují na placení svých serverů kredity přes Control panel, jedná se pouze o přesun financí z jednoho serveru na druhý[/i]

[b]Závěrem bych chtěl dodat, že na novém webu nebude možné kredity přesouvat ani mezi svými servery.[/b]

//EDIT: 19.9.2012

[size=150][color=#408040]Z důvodu bezpečnosti taktéž[/color] [color=#BF0040]neprovádíme[/color] [color=#408040]změnu majitelů serverů,čili převod serveru z jednoho majitele na druhého.[/color][/size]
http://www.FakaHeda.eu
- Nezapomeň ohodnotit karmou ty, kteří ti pomohli!

Uživatelský avatar
Amazon_SK
Příspěvky: 22
Věk: 27
Registrován: 14 říj 2012, 11:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: VIP SMS

#3 Příspěvekod Amazon_SK » 28 bře 2013, 18:11

Nazdar,
mám dotaz. Mám porobené SMS platby na mojom serveri cez FakaHedu. A robím info na web (no mám ho, len to teraz prerábam). A ty tu píšeš: "Provozovatel služby je FakaHeda.eu. Technicky zajišťuje Airtoy, a.s Infolinka 602 777 555. http://www.platmobilem.cz)." Zatiaľ čo v nastaveniach VIP platieb je "Službu PlatbaMobilom.sk technicky zabezpečuje společnost ELET, s.r.o. (www.PlatbaMobilom.sk)." A ja teraz naozaj neviem, čo mám uviesť do informácií k SMS platbám na mojom webe. Veľmi nerád by som porušoval nejaké pravidlá.

Ďakujem za odpoveď.
Nalož karmu! ;)
Obrázek
GoldenCraft
93.91.240.148:37986
http://www.golden-craft.eu

Uživatelský avatar
Qefik
Příspěvky: 5714
Registrován: 26 pro 2009, 11:26
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: VIP SMS

#4 Příspěvekod Qefik » 28 bře 2013, 18:16

U slovenských SMS jsou psané jiné firmy, uveď tedy u nich to, co je psané v CP. U českých zase českou variantu. Ale nejdůležitější je, aby si uváděl správnou cenu, kterou zaplatí uživatel za SMS.
Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Mark Twain

Uživatelský avatar
Amazon_SK
Příspěvky: 22
Věk: 27
Registrován: 14 říj 2012, 11:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: VIP SMS

#5 Příspěvekod Amazon_SK » 28 bře 2013, 18:32

A fakt. To, že je to u SR a CR iné som si nevšimol. A tá cena je samozrejmosť :) . Určite by som svojich hráčov/zákazníkov neklamal.
Nalož karmu! ;)
Obrázek
GoldenCraft
93.91.240.148:37986
http://www.golden-craft.eu


Zpět na „Ostatní služby k herním serverům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů