Stránka 1 z 1

MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

Napsal: 17 srp 2017, 20:14
od LuxisProchy
Zdravím,
na mém MySQL bylo překročen maximální počet připojení a já nemám absolutní tušení, která tabulka (soubor) za to může.
Překráčí to procesy jako např. tohle: "fh22-27.cybersales.cz:55910".
Jak se dá zjistit, která tabulka (soubor) za to může?

Děkuji

Re: MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

Napsal: 18 srp 2017, 10:29
od LuxisProchy
Problém vyřešen!

Re: MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

Napsal: 18 srp 2017, 16:10
od izyy
Teraz by bolo pekné a logické uviesť aspoň v skratke riešenie tvojho problému tak, aby ostatný členovia fóra ktorý by mali podobný problém nemuseli zakladať novú tému a čakať na odpoveď :) O tom takéto fóra vlastne sú, ale väčšina sa ich snaží len využiť a nič im nepridá :roll:

Re: MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

Napsal: 18 srp 2017, 22:36
od LuxisProchy
Problém byl v pluginu AuthMe. MySQL jsem přeinstaloval a složky se nahrály kromě složek z AuthMe (MySQL připojení jsem vypnul). Nemám ponětí, proč to plogin dělal. Dělal spoustu připojení bezdůvodně. Později se pokusím plugin opět připojit. Kdyby to blblo zase, nahradím AuthMe jiným pluginem.

Re: MySQL: Překročení maximálního počtu připojení

Napsal: 19 srp 2017, 07:38
od Mike8748
stačí v konfigu authme omezit počet současně vytvářených spojení.

Authme (stejně jako většina pluginů využívající databázi) používá connection pool, což znamená že plugin si vytvoří určitý počet spojení na DB a ty průběžně používá. v authme k nastavení počtu slouží v konfigu hodnota poolSize pod DataSource. Pokud hodnota není v konfigu uvedena nebo je tam její výchozí hodnota (-1) tak plugin sám určí počet spojení, v případě AuthMe na trojnásobek počtu jader procesoru na kterém server běží, čímž se dostaneme na hodnotu 12 (co jsem viděl tak mc servery zde běží na 4jádrových cpu). A pokud Authme drží otevřeno 12 spojení na mysql server tak stačí 3-4 další pluginy využívající mysql a překročíš limit spojení na straně mysql serveru (30).

stačí tedy v konfigu omezit velikost poolSize na přiměřenou hodnotu (4-8), to samé udělat u dalších pluginů napojených na mysql a problém se vyřeší.