MariaDB (MySQL) na VPS

Message
Autor
UnknownACC
Příspěvky: 21
Registrován: 14 úno 2018, 19:02
Reputation: 0

MariaDB (MySQL) na VPS

#1 Příspěvekod UnknownACC » 26 úno 2018, 22:56

Dobrý deň vytvoril som si MariaDB alebo MySQL databazu na VPS servery ale neviem prečo nejde sa mi do nej pripojiť a neviem kde som spravil chybu robil som to podla tohoto návodu:
https://forum.hicoria.com/index.php?thr ... anie.9513/ akurat som vynechal tuto čast na nainštalovanie webu
apt-get install apache2 php7.0-common libapache2-mod-php7.0 php7.0-cli intal som všetko spravil ako bolo natom návode ale furt mi to nejde a ja neviem prečo mohly by sme mi niekto poradiť ono ani neviem či som ju správne vytvoril a či funguje ako má a ani neviem či ten návod je dobrý alebo je špatný, mohol by mi niekto technicky zdatný a vyzna sa v tejto oblasti pomocť mi stým

Uživatelský avatar
Homi74
Příspěvky: 123
Věk: 49
Registrován: 04 led 2017, 11:09
Reputation: 15

Re: MariaDB (MySQL) na VPS

#2 Příspěvekod Homi74 » 27 úno 2018, 02:13

Nejde připojit znamená co? Vyhodí to nějakou chybu? Nainstalovalo se to vůbec?

Uživatelský avatar
Kierwin1987
Příspěvky: 174
Věk: 29
Registrován: 27 bře 2016, 04:12
Reputation: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: MariaDB (MySQL) na VPS

#3 Příspěvekod Kierwin1987 » 27 úno 2018, 02:50

Screen hláčky, případně okopírování hlášky by velice pomohlo, jak psal Homi74.
Fakaheda Discord server: http://discord.fakaheda.eu/

UnknownACC
Příspěvky: 21
Registrován: 14 úno 2018, 19:02
Reputation: 0

Re: MariaDB (MySQL) na VPS

#4 Příspěvekod UnknownACC » 27 úno 2018, 13:54

či sa správne nainštalovala databaza tak to neviem nemám stým moc skusenosť ale nehodilo to žiadne errori pri inštalacii a taktiež všetky kroky podla toho návodu mi vyšly správne ale z nejakeho dvovodu sa mi neda pripojiť natu databazu všetky udaje som dal správne a nepísal mi to že nebol plugin pripojeny k databaze a neviem si stým rady

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MariaDB (MySQL) na VPS

#5 Příspěvekod Mysteria » 27 úno 2018, 16:04

Proč si kupuješ VPS, když s tím nemáš zkušenosti?

Jinak pokud ti projde příkaz mysql -uroot -pheslo, tzn. dostaneš se do konzole databáze, tak to máš nainstalovaný správně. Pokud ti to napíše nějakou chybu, tak bez přesný chyby ti stejně nikdo nemůže poradit.

Uživatelský avatar
Homi74
Příspěvky: 123
Věk: 49
Registrován: 04 led 2017, 11:09
Reputation: 15

Re: MariaDB (MySQL) na VPS

#6 Příspěvekod Homi74 » 27 úno 2018, 20:46

Jestli připojuješ plugin který je na jiném serveru, budeš muset nakonfigurovat mysql tak, aby příjmal spojení i z externích zařízení, defaultně je povoleno jen z localhost ;)

UnknownACC
Příspěvky: 21
Registrován: 14 úno 2018, 19:02
Reputation: 0

Re: MariaDB (MySQL) na VPS

#7 Příspěvekod UnknownACC » 27 úno 2018, 23:11

Mysteria a ako sa mám naučiť z VPSkom než si zriadiť testovacie VPS ktoré teraz mám a práve preto že nemám skusenosť z VPS tak tak sa to učim a preto že niečo neviem tak som napísal ticket na forum ak by bol niekto ochotny , vysvetliť mi a poradiť jako čo z MySQL tak by som bol rád a moc by som mu Ďakoval a skusim to overiť či mám správne nainštalovanu MySQL a taktiež tam povoliť vzdialený pristup

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: MariaDB (MySQL) na VPS

#8 Příspěvekod Mysteria » 28 úno 2018, 00:05

Otázkou je, co chceš dělat. Pokud chceš "jenom" mít MC servery, tak je podle mě blbost si kupovat VPS a mít s tím další starosti.
Pokud se chceš naopak naučit pracovat s VPS jako takovou (tzn. naučit se základy Linuxu), tak je to určitě dobrá volba, ale stojí to poměrně dost času na naučení. No a jak se to naučit? Jednoduše Google. Najít tutoriál na zprovoznění dané věci. Pokud nepůjde, tak vzít nějakou chybovou hlášku, kterou to píše a hledat na ní řešení a podobně. Na 99.99% tvůj problém už někdo řešil.

UnknownACC
Příspěvky: 21
Registrován: 14 úno 2018, 19:02
Reputation: 0

Re: MariaDB (MySQL) na VPS

#9 Příspěvekod UnknownACC » 28 úno 2018, 01:17

No nemám v plane na VPSku mať MC servery prevažne teraz toto VPSko mám len na testy a na naučenie ale postupom času si chcem založiť portal a mať TSKO MC servery web ts3 botov na VPSku ale teraz to nechcem ešte robiť lebo ako možeš vydieť z VPSkom lepšie povedane z linuxom moc neviem ale chcem sa všetko postupne učiť a ide sa mi prihlasiť do MySQL takže je dobre nainštalovana ale ako spominal kolega čo písal po tebe že MySQL ma nastavene len pristup z localhostu tak to može byť problém lebo keď som mal MC server na Fakahede a mal tam vytvorenu MySQL tak z ineho serveru som nemohol napojiť plugin k MySQL len zo serveru čo som mal u fakahedy takže teraz si ešte zistim ako povoliť pripojenie aj zo vzdialeneho zariadenia a dúfam že to pojde keby niečo tak napíšem. a Ďakujem za každu radu

UnknownACC
Příspěvky: 21
Registrován: 14 úno 2018, 19:02
Reputation: 0

Re: MariaDB (MySQL) na VPS

#10 Příspěvekod UnknownACC » 02 bře 2018, 22:11

Error čo mi hodil LuckPerms pri načitany a druhy po načitani serveru
https://pastebin.com/vpzK3gne

https://pastebin.com/JN0vDMbw


Zpět na „VPS (Virtual private Server)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů