Nastavení admina - Just AdminSystem filterscript

Message
Autor
Pchalo
Příspěvky: 99
Registrován: 14 čer 2011, 12:32
Reputation: 3

Nastavení admina - Just AdminSystem filterscript

#1 Příspěvekod Pchalo » 09 čer 2017, 15:26

Předem bych chtěl podekovat uživateli Ernst Remer za vytvoření Just AdminSystem FilterScriptu - zdroj

Pro začátek je nutné se umět připojit přes FTP k souborům Vašeho serveru, popřípadě znát Správce Souborů v Control Panelu Vašeho herního serveru.
Návod na FTP: http://forum.fakaheda.eu/viewtopic.php?f=14&t=4398

Pokud máte na serveru Reálnou Zemi, tak ta má svůj vlastní adminscript zabudovaný uvnitř módu, tudíž může kolidovat s Just AdminSystem filterscriptem.

V základu je přístupný script Jasystem, který Adminy a jejich příkazy spravuje. Je dohledatelný ve složce Filterscript na Vašem serveru a soubory si vytváří ve složce Scriptfiles/Datas/Saf taktéž na Vašem serveru.

Postup:

1) Připojím se do hry a napíšu příkaz(Zmáčknutím klávesy T) "/aregister [heslo]" bez uvozovek a za [heslo] doplníme námi vymyšlené heslo, přes které se budeme přihlašovat.

2) Jakmile toto provedete ve složce Scriptfiles/Datas/ se vytvoří config s Vaším Jménem. Pokud jste tedy při spouštění SAMP měli nastaven nick například Lopata a po připojení napsali příkaz "/aregister lopata1" bez uvozovek, tak po vypnutí hry a podíváním se do složky scriptfiles/Datas/ uvidíte konfigurační soubor Lopata.sav

3a) Majitelem, tedy adminem s nejvyšším levelem, se stanete pak zadáním příkazu "/asetowner", ostatním pak můžete pomocí příkazu "/asetlevel" nastavil level jaký chcete. Pro úpravu levelu v souboru se podívejte na bod 3b

3b) Otevřete si konfigurační soubor hráče, kterému chcete upravit level, v Scriptfiles/Datas/ pro editaci, ať do něj můžete zapisovat. Na řádku alevel=0 změňte level na 6 pokud chcete, aby dotyčný měl plnou moc na serveru jako nejvyšší administrátor. Administrátoři se dělí podle levelu. 0 je hráč s minimem možných příkazů a 6 je nejvyšší možný level pro administrátora s nejvíce možnostmi a příkazy. Samozřejmostí je, že nejvyšší celkový level je 7 pro majitele.

Pokud ve hře po přihlášení přes
"/alogin [heslo]" napíšete příkaz "/admin" a zjistíte jaký level Admina jste a jaké možnosti příkazů máte. Vždy ten s vyšším levelem má všechny příkazy toho pod ním(Admin lvl 2 má svoje příkazy a dále příkazy Admina lvl 1 a 0)


Návod čerpán z https://pawno.cz/topic/54233-just-adminsystem-dynamic-03 ,kde jsou i uvedeny příkazy
http://www.FakaHeda.eu
- Nezapomeň ohodnotit karmou ty, kteří ti pomohli!

Zpět na „Návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host