Práva na vysílání

Technická podpora k herním serverům TS3 Music Bot
Message
Autor
DavomutCZ
Příspěvky: 7
Registrován: 02 úno 2016, 12:07
Reputation: 0

Práva na vysílání

#1 Příspěvekod DavomutCZ » 07 lis 2017, 20:19

Ahoj. Zkouším googlit jak je to s právy a vysíláním na TS3 a nikde nic nenacházím...? Pokud jde třeba o youtube, tak to logicky nejspíš můžu pouštět kdekoliv veřejně ale co třeba rádia a TV zvuk?

Smexhy
Příspěvky: 5602
Věk: 24
Registrován: 31 říj 2012, 15:50
Reputation: 20
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Práva na vysílání

#2 Příspěvekod Smexhy » 08 lis 2017, 09:49

Verím v to, že na vysielanie rádia, ktoré je aj tak všetkým verejné, by nemal byť problém. Vezmi si napríklad obchody, kde hrá po celom obchode konkrétne rádio, napr.

DavomutCZ
Příspěvky: 7
Registrován: 02 úno 2016, 12:07
Reputation: 0

Re: Práva na vysílání

#3 Příspěvekod DavomutCZ » 08 lis 2017, 17:47

Právě, že by to problém být mohl. Pokud vím, tak právě obchody a např restaurace musí platit poplatky za veřejné pouštění TV, nebo rádia. Stejně tak každej občan (dospělý) musí platit rádiové a TV poplatky (až na výjimky). Ani žádný DJ nesmí pouštět hudbu bez práv, pokud to není jeho vlastní hudba. Opravte mě, pokud něco není pravda :-) Proto mě zajímá, jestli se to vztahuje i na TS3 a jestli to má nějak FH "ošéfovaný". Po případě nejen FH, MB si může nainstalovat každý na TS doma v PC.

Smexhy
Příspěvky: 5602
Věk: 24
Registrován: 31 říj 2012, 15:50
Reputation: 20
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Práva na vysílání

#4 Příspěvekod Smexhy » 08 lis 2017, 18:17

Tak som si o tom niečo viac prečítal, a ohľadom podnikov síce pravdu máš, ale pokiaľ budeš púšťať rádiový prenos cez TeamSpeak, tak zo strany Fakahedy žiaden postih, alebo porušenie nehrozí, keďže sami nabádame a dávame k dispozícií streamy rádií na známosť. V skratke teda, ak si myšlíš, že má Fakaheda hosting akékoľvek výhrady voči používaniu verejných či súkromných rádií za pomoci TS3 bota, ktorého ponúkame, tak sa nemusíš báť.

Našiel som článok ako napr. tento - https://www.finance.sk/spravy/finance/1 ... ni-hovoru/ http://www.uspesne-podnikanie.sk/hra-vo ... t-poplatky (týka sa najmä podnikateľov) kde sa hovorí o fyzických predajniach, súkromných miestach atp., ale čo sa týka púšťania ich rádia online niekde mimo ich vlastný web, také info som zatiaľ nenašiel. Možno by bolo dobré spomenúť konkrétne rádio, poprípade pozrieť si jeho podmienky používania. Taktiež sa nič nestane, keď napíšeš priamo im.

Inak s tým YTube to tiež nie je len tak, mrkni link vyššie.
_______________
Môj názor na toto celé je, že pokiaľ nemáš firmu/nepodnikáš, a púšťaš si rádio len medzi "kamarátmi", alebo skupine s ktorou hráš online, nie je to nelegálne ani nijak v rozpore s podmienkami používania.

DavomutCZ
Příspěvky: 7
Registrován: 02 úno 2016, 12:07
Reputation: 0

Re: Práva na vysílání

#5 Příspěvekod DavomutCZ » 08 lis 2017, 18:35

Odkaz je nefunkční ale článek sem dohledal. Mě je tak nějak jasný, že ze strany Fakahedy postih nebude, ona tě nenutí to pouštět :-) je už tvůj/můj problém, že to někde pouštím. Třeba je to blbost co tu řeším, jen se raději zeptám a pogooglim, než bych měl nějaký problémy a zatím to vypadá, že sem asi první, co to řeší :-D

DavomutCZ
Příspěvky: 7
Registrován: 02 úno 2016, 12:07
Reputation: 0

Re: Práva na vysílání

#6 Příspěvekod DavomutCZ » 09 lis 2017, 00:15

Tak asi nejsmysluplnější odpověď jsem dostal, že si můžeš pouštět co chceš v botech ale nesmí být nikde veřejně záznam, je to stejně jako ve streamech třeba na twitchi, kde ti tu hudbu vystříhnou u záznamů.

Smexhy
Příspěvky: 5602
Věk: 24
Registrován: 31 říj 2012, 15:50
Reputation: 20
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Práva na vysílání

#7 Příspěvekod Smexhy » 09 lis 2017, 00:27

Linky som dal omylom do jedného (zabudol som medzeru), už som ich opravil.

Je pravda, že ako jeden z mála riešiš takýto typ problému, zatiaľ čo ďalších X ľudí tu porušuje minimálne 3 iné práva a nerobí im to problémy :D

Ohľadom problémov, nemyslím, že by ti v prípade púšťanis tohoto rádia o deň zaklopal ma dvere policajt, ale je dobré, že sa snažíš byť obozretný a poriadny voči veciam a zákonu :D


Zpět na „TS3 Music Bot“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti