VIP CS:GO

Technická podpora k herním serverům Counter-Strike: Global Offensive
Message
Autor
DeamonPro
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2017, 00:26
Reputation: 0

VIP CS:GO

#1 Příspěvekod DeamonPro » 14 led 2017, 00:29

nemám

Zdravím,

uvažuji o koupě serverů, ale vrtá mi hlavou jedna věc.. Nechci servery platit prostě každý měsíc ze svého a ještě se o to starat neustále, rád bych třeba aby se zaplatily samy z VIP..

Moje otázka zní, jestli prodávání VIP výhod (podpora serveru) je v rozporu s Valve licencí a jestli je to legální když na to budu mít živnost? Díky.

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: VIP CS:GO

#2 Příspěvekod Mysteria » 14 led 2017, 00:46

Není to v rozporu, ostatně kdyby bylo, tak by to skoro žádný server nebyl. Jediná podmínka je, že nesmíš mít na serveru nic, co ti umožní mít věci, které jsou standardně dostupné jenom placené (tzn. například nemůžeš mít na serveru plugin, co ti umožní změnit si vzhled nože na nějaký, který je možný zakoupit v marketu a podobně).

Co se týká danění, tak vzhledem k tomu, že je to příjem jako každý jiný, tak by se to asi danit mělo, ale to už je lepší konzultovat s někým, kdo dělá daně, ten to bude vědět stoprocentně, jaké jsou limit a podobně.

DeamonPro
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2017, 00:26
Reputation: 0

Re: VIP CS:GO

#3 Příspěvekod DeamonPro » 14 led 2017, 00:50

Danit se to musí určitě..

A je to takové to "jedna paní povídala" nebo jste s někama čerpal?

To si právě nemyslím, taky pravda může být taková, že to v rozporu je, ale oni to neřeší.

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: VIP CS:GO

#4 Příspěvekod Mysteria » 14 led 2017, 12:25

Tak pro 100% správné informace si stačí přečíst přímo ty licenční podmínky a je to přímo od zdroje. :)
Co se týká zákazu věcí, které lze normálně získat pouze koupením tak tady: https://www.mail-archive.com/csgo_serve ... 11235.html
Nicméně stačí projít několik serverů a lze zjistit, že ani tohle se moc nedodržuje, protože právě za tohle většina hráčů je ochotná platit peníze.

DeamonPro
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2017, 00:26
Reputation: 0

Re: VIP CS:GO

#5 Příspěvekod DeamonPro » 14 led 2017, 13:40

Jasně, ty zákazy chápu.. To dává smysl.

Ohledně té jejich licence, nenašel jsem to tam.. Kdybych to tam našel tak bych se neptal na vašem fórum, tudíž mohl bych vás poprosit když už víte kde to přesně najít, aby jste mi to zkopíroval úsek spolu s tím kde je to napsané? Díky moc. :)

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: VIP CS:GO

#6 Příspěvekod Mysteria » 14 led 2017, 18:12

Já jejich licenci nečetl, takže nevím, jestli se tam něco takového zmiňuje. Jediné o čem vím, je ten zákaz používání věcí, které jsou dostupné za peníze, viz ten odkaz. Co se týká výkladu licence, tak to je otázka spíš pro právníka, než tady na fórum.

DeamonPro
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2017, 00:26
Reputation: 0

Re: VIP CS:GO

#7 Příspěvekod DeamonPro » 14 led 2017, 18:23

Vždyť já ty zakázané věci ani tak neřeším, využívat je nebudu.

"Není to v rozporu", ale tak tady jste mi jako takový zástupce "fakaheda fórum" napsal tohle a to jste jako vařil z vody když jste nečetl licenční podmínky nebo jak tomu mám rozumět? Já jsem chtěl nějakou odpověď která bude ověřená, zkrátka a dobře šáhněme si na srdíčko, neověřené informace jsou bláboly, než li informace.

"Já jejich licenci nečetl, takže nevím," tady zase píšete že nevíte, tak já jsem z toho jelen jestli teda to co jste napsal na začátku platí nebo ne. :D Neberte si to osobně ani nic podobného, ale jsem z toho zmaten.

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: VIP CS:GO

#8 Příspěvekod Mysteria » 14 led 2017, 19:41

Neberu si to osobně, svoje tvrzení licencí podložené nemám (protože jsem to nikdy neřešil), vycházím ze své zkušenosti a ze zkušeností jiných serverů (VIP mají a stále existují, takže to buď není proti licenčním podmínkám nebo to nikdo nekontroluje).

Pokud vám to nestačí a chcete to mít 100% ověřené, tak nebude jiná možnost, než se znovu začíst do podmínek a případně kontaktovat někoho, kdo rozumí právu pro jejich výklad, pokud nejsou jasné. Nicméně s tím už nepomůžu.

DeamonPro
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2017, 00:26
Reputation: 0

Re: VIP CS:GO

#9 Příspěvekod DeamonPro » 14 led 2017, 20:38

Oky, děkuju. :)


Zpět na „Counter-Strike: Global Offensive“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů