CSProMod NoNsteam! Server i Client

Technická podpora ke modu CSPromod
Message
Autor
Uživatelský avatar
SPiRIT
Příspěvky: 921
Věk: 33
Registrován: 02 led 2010, 17:38
Reputation: 2
Kontaktovat uživatele:

CSProMod NoNsteam! Server i Client

#1 Příspěvekod SPiRIT » 01 úno 2010, 20:35

Pro ty co chtějí vyzkoušet tuto modifikaci CS, která běží na Source enginu mám návod jak udělat NonSteam Clienta a NonSteam server.

Návod platí pro verzi Beta 1.04


Jinak kdo má ve steamu hru CounterStrike Source může hru hrát na Steam serverech, pozor, i tady funguje VAC!
Instalace na steam je jednoduchá, po staženi CSPro modu, po jeho rozbalení zkopírujete složku

Kód: Vybrat vše

cspromod
do :

Kód: Vybrat vše

C:\Program Files\Steam\steamapps\SourceMods


Upozornění: Toto řešení jsem zkusil a otestoval pouze z toho důvodu, protože vím, že tato hra běží prakticky na stejných knihovnách jako normální CS:Source a protože se od CS:Source moc neliší, v žádném případě nezaručuji stabilitu takto vytvořeného clienta ani serveru, nejsem reverzní inženýr takže nevím jestli se mohou oběvit náhodné pády serveru nebo clienta, ale po dobu mého testování na localhostu vše fungovalo jak má, tím nechci říct, že to musí fungovat všem!

Vytvoření NonSteam serveru

Návod předpokládá nějaké znalosti vytváření CS:Source serverů, například jak vytvořit server pro Linux se dočtete tedy.

Budu vycházet z toho, že server máte stažený v PC, server jsem testoval pouze na Windows, ovšem na linuxech by vše mělo pracovat stejně.

Nyní tedy, když máte základní server stažený můžeme stáhnout CSProMod.
Po rozbalení CSProModu se dostaneme do složky kde vidíte následující soubory a složky:

Kód: Vybrat vše

bin
cfg
maps
materials
models
resource
scripts
...
...
...

Nyní si do staženého serveru najedeme do složky kde vidíme tytéž soubory jako v CSProModu(ve složce cstrike) a překopírujeme je a které soubory je potřeba tak ty necháme přepsat. Nyní můžete server spustit se standartními parametry:
Linux

Kód: Vybrat vše

./srcds_run -game cstrike +port 27015 +maxplayers 20 +map csp_dust2

Windows

Kód: Vybrat vše

-game cstrike +port 27015 +maxplayers 20 +map csp_dust2


a měl by běžet, server můžete cracknout, třeba tímto patchem, který je mimo jiné v příloze, server jsem netestoval s VUP+Esteamation, ale šance ,že to bude fungovat je dost velká. Důležité je mít čistou instalaci serveru! Pokud ji nemáte server může i padat z různých důvodů, protože na CSProMod není oficiální podpora žádného ze serveru pluginu(SourceMod,EventScript,Mani admin plugin atp.), netvdím ovšem, že tyto pluginy nebudou fungovat, některé fungovat mohou ovšem může se stát, že některé jejich funkce nebudou korektní ba co víc můžou schazovat server.
Server by se možná dal řešit i jiným způsobem, ne přímo přepisováním souborů serveru, ale jiný způsob mi není v tuto chvíli znám, pokud znáte můžete využít vlákno k diskuzi ;) .

Pozor: Na takto vytvořený server se nelze dostat se Steamovou verzi! Pouze s NonSteamovou na kterou je navod nize!


Vytvoření NonSteam clienta

Tady potřebujete verzi od DigitalZone s patchem 18, doporučuji, čistou instalaci!
Opět stáhnete CSProMod, odkaz je v článku o vytvoření serveru a stejným způsobem nakopírujete jako u serveru, pak spustíte standartní .exe Counter Strike Source a měl by se místo něj spustit CSProMod.
Přílohy
rev_patch.rar
(30.11 KiB) Staženo 1100 x

Uživatelský avatar
DarkNight
Příspěvky: 16
Věk: 34
Registrován: 27 pro 2009, 14:11
Reputation: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CSProMod NoNsteam! Server i Client

#2 Příspěvekod DarkNight » 24 úno 2010, 23:59

Nesouhlasim s timhle tématem. CS, které má v názvu již zkratku pro, tak nechci někoho naštvat, ale podporovat crack na novou hru, která má být v uvozovkách na lepší úrovni, je mi nesympatický.

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: CSProMod NoNsteam! Server i Client

#3 Příspěvekod Mysteria » 25 úno 2010, 20:28

Existuje už nějaký NS server? Já jestli to má cenu to zkoušet (jenom clienta), abych si měl kde zahrát...

Uživatelský avatar
max_007
Příspěvky: 510
Věk: 35
Registrován: 03 led 2010, 21:19
Reputation: 0

Re: CSProMod NoNsteam! Server i Client

#4 Příspěvekod max_007 » 27 úno 2010, 15:45

DarkNight píše:Nesouhlasim s timhle tématem. CS, které má v názvu již zkratku pro, tak nechci někoho naštvat, ale podporovat crack na novou hru, která má být v uvozovkách na lepší úrovni, je mi nesympatický.


to nieje hra ale mod do css

Uživatelský avatar
SPiRIT
Příspěvky: 921
Věk: 33
Registrován: 02 led 2010, 17:38
Reputation: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: CSProMod NoNsteam! Server i Client

#5 Příspěvekod SPiRIT » 28 úno 2010, 12:13

max_007 píše:to nieje hra ale mod do css

Jo presne tak mas pravdu, tohle je counter strike source prevleceny do trochu jineho kabatku, s nejakymi upravami fyziky a grafickych prvku hry, samozrejme taky s mapami delamymi podle konceptu cs 1.6, v zadnem pripade se nejedna o novou hru.

vejbuch2
Příspěvky: 4
Registrován: 18 úno 2011, 16:11
Reputation: 0

Re: CSProMod NoNsteam! Server i Client

#6 Příspěvekod vejbuch2 » 18 úno 2011, 16:12

prosim o reupload


Zpět na „Návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti