NÁVOD: Vlastní hudba na TMNF serveru

Message
Autor
komarsz
Příspěvky: 135
Věk: 48
Registrován: 13 led 2010, 00:12
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

NÁVOD: Vlastní hudba na TMNF serveru

#1 Příspěvekod komarsz » 13 led 2010, 01:05

Jelikož jsem na tohle neviděl návod ani na foru trackmanie, ale s několika radama od kamarádů jsem to zprovoznil, tak pro případ, že by o to měl někdo zájem tak Vám to hodím sem. ( třeba budu oceněn :D )

Je to návod pro xaseco a nevím, jestli v asecu to jde stejně.

Nejprve si připravíme songy, které budem chtít mít na serveru. Plugin, pomocí kterého to hraje umí přehrávat pouze mp3 a mux. Vzhledem k autorským právům doporučuji hudbu převést do mux a nikdo na vás nemůže.
Převod do mux umí pouze a výhradně trackmania. Jedinná nevýhoda je, to lze do mux převádět pouze z ogg nikoliv třeba z mp3 nebo wav. Takže pro ty kdo mají své skladby v mp3 je to vlastně dvojí práce. Nejdříve do ogg a pak do mux, ale tak strašná práce to není a konvertor mp3 do ogg si každej vyberte podle své libosti.
Další malá nevýhoda je, že to trackmania umí převádět pouze po jednom songu, ale čas převodu je relativně krátký, takže ani to nezabere moc času.

Přejdeme k převodu ogg do mux.
Zapneme trackmanii a v luncheru klikneme na nápověda. Tam už každej uvidí převod hudby a po jednom songu tedy převedeme vše co potřebujeme. Převedenou hudbu najdeme ve složce Dokumenty\TrackMania\ChallengeMusics

Připojíme se pomocí FTP ke svýmu serveru a do počítače si stáhneme plugins.xml a musicserver.xml.

V plugins najdeme položku <plugin>plugin.musicserver.php</plugin> Před i za v tom řádku jsou nějaký pomlčky a šipečky. Ty odmažeme tak aby nám zůstalo jen <plugin>plugin.musicserver.php</plugin>
Tím jsme si zaktivovali možnost použití tohoto pluginu.
Uložíme a pomocí FTP nahrajeme zpět na původní místo. Samozřejmě se nás to zeptá, jestli chceme přepsat původní soubor tímto a dáme ano.

Nyní otevřeme musicserver.xml. Mělo by to být přednastaveno na několik songů z důvodů nápovědy. Alespon já jsem to tak měl. Takže najdeme si toto. Zkopíruju sem část z mého musicserveru.

Kód: Vybrat vše

   <song_files>
<song>Apocaliptyca - The Unforgiven.mux</song>
<song>Harlej - Lasko ma ja stunu.mux</song>
<song>Helloween - a tale that wasnt right.mux</song>
<song>Helloween - I want out.mux</song>
<song>Helloween - Keeper Of The Seven Keys.mux</song>
<song>Helloween - Walls Of Jericho_Ride The Sky.mux</song>
<song>Helloween -Judas.mux</song>
<song_files>


Takto si doplníme své songy. Mám dojem, že to může být neomezený počet.
Dejte si pozor na velká a malá písmena a doporučuji smazat
Abych nechyboval v názvech tak jsem to dělal stylem. Klik na song, přejmenovat, kopírovat a to jsem pak vložil do musicserver.xml.
Až budeme mít nakopírovány všechny odkazy na hudbu. Uložíme a nahrajeme přes FTP soubor zpátky a zase dáme samozřejmě přepsat.

Ještě musím podotknout, že tu hudbu v mux musíme nakopírovat na nějakej hosting. Většina free hostingů je sice pomalejší, ale ve hře se hudba spouští stejně vždy až po načtení nové mapy, takže by to měli stíhat i ty pomalejší hostingy.
Ted už jen vlezem na server a příkazem /admin shotdown restartujem xasexo a můžem vesele jezdit s hudbou.

Ještě dodatek, který měl být dřív, ale vzpoměl jsem si až ted.
Takže ještě v music serveru najdeme toto

Kód: Vybrat vše

<!-- full http link to directory holding the song files    -->
   <!-- http server must allow direct download of those files -->
   <music_server>http://hiv-klan.nitex.cz/music/</music_server>

Ten poslední řádek je adresa toho hostingu, kam jsme si nakopírovali svou hudbu.
Ted už je to opravdu vše. Přeji příjemnou jízdu s rachotem hudby.

Uživatelský avatar
TATA
Příspěvky: 36
Věk: 56
Registrován: 24 bře 2010, 10:39
Reputation: 0
Bydliště: Domamil
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD: Vlastní hudba na TMNF serveru

#2 Příspěvekod TATA » 06 dub 2010, 04:17

<song_files>
<song>01.mux</song>
<song>02.mux</song>
<song>03.mux</song>
<song>04.mux</song>
<song>05.mux</song>
<song>06.mux</song>

takhle by to taky šlo v tom musicserver.xml napsat ale na webu kde jsou ty sladby umístěny tak je třeba je přemenovat na 01.mux 02.mux 03mux ............

aspoň já to tak mám, protože mi to jinak nefungovalo
TमTम» www.outragezone.tym.cz « server 〄乙»〄utrage乙one« TMNF/TMUF

komarsz
Příspěvky: 135
Věk: 48
Registrován: 13 led 2010, 00:12
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD: Vlastní hudba na TMNF serveru

#3 Příspěvekod komarsz » 06 dub 2010, 10:11

Já to mám normálně podle názvů, ale dělal jsem to stylem přejmemovat - kopírovat, aby se mi nestalo, že třeba zaměním písmeno a nebo zaměním velký a malý na začátku.

Uživatelský avatar
TATA
Příspěvky: 36
Věk: 56
Registrován: 24 bře 2010, 10:39
Reputation: 0
Bydliště: Domamil
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD: Vlastní hudba na TMNF serveru

#4 Příspěvekod TATA » 06 dub 2010, 14:30

komarsz píše:Já to mám normálně podle názvů, ale dělal jsem to stylem přejmemovat - kopírovat, aby se mi nestalo, že třeba zaměním písmeno a nebo zaměním velký a malý na začátku.

jo to jo já to taky tak udělal, ale prostě to nejelo tak jsem to přejmenoval tímto způsobem a najelo to, možná že některé weby to tak dělají, že se to z nich nenačte a je to třeba pak tímto způsobem přejmenovat
TमTम» www.outragezone.tym.cz « server 〄乙»〄utrage乙one« TMNF/TMUF

Uživatelský avatar
TATA
Příspěvky: 36
Věk: 56
Registrován: 24 bře 2010, 10:39
Reputation: 0
Bydliště: Domamil
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD: Vlastní hudba na TMNF serveru

#5 Příspěvekod TATA » 13 čer 2010, 09:37

pro případný převod formátu do ogg můžete použít tento prográmek http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... t-factory/ je v češtině jednoduchý a :!: docela dost vám soubory zmenší což je výhoda v tom, že se vám na web pak vleze více hudby,rychleji se načítají na servr a pak co se týče počtu stažených dat z webu, tak je to o hodně méně ;)
TमTम» www.outragezone.tym.cz « server 〄乙»〄utrage乙one« TMNF/TMUF


Zpět na „Návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti