Rozdělené platby

Obecné řešení problémů s herními servery nevztahujícími se na žádnou konkrétní hru
Message
Autor
Uživatelský avatar
DavisCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2012, 20:56
Reputation: 0

Rozdělené platby

#1 Příspěvekod DavisCZ » 03 led 2012, 20:58

Dobrý den,
zkoušel jsem si přidat na skype vaši podporu na chatu - bohužel jsem ale neměl štěstí na odpověď. Zkouším tedy jinou možnost a to fórum. Mám dotaz ohledně platby BF3 serveru. Vlastním klan CUET a chtěli bychom si pořídit vlastní 16p server. Platby serveru by jsme si chtěli rozdělit na principu DONATE systému. Či-li (pouze pokud je to možné) bych si rád objednal BF3 server, ale s tím, že by na kontě nemuselo hned přibýt 390 Kč (mám dojem, že tolik stojí měsíčně 16ti-slot), ale že by hráči postupně zasílali finanční částky na vaše konto a pokaždé, jakmile by se navršilo 390 Kč, spustili by jste nám na měsíc server. V případě že by to násobně převýšilo měsíční poplatek (například by se na vašem účtě objevilo 780 Kč), aktivovali by jste nám server na dva měsíce - podle násobku převýšení. A zase naopak - v případě, že by se na jeden měsíc aktivoval server a na další by tam zatím nebyli peníze, server by jste dočasně odstavili, dokud by na účtě nebylo požadovaných 390 Kč. Píši toto, abych zjistil, zda je tento způsob možný, protože bych nechtěl aby došlo k nějaké situaci, kdy by bylo potřeba platit nějaké penále. Dále mám ještě jeden dotaz - zajímalo by mě, k čemu použijete údaje jako jsou Ulice + číslo popisné, Město, Země a PSČ.
Předem děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
Sejsel
Příspěvky: 4131
Registrován: 19 čer 2011, 09:43
Reputation: 0
Bydliště: /home/sejsel/
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělené platby

#2 Příspěvekod Sejsel » 03 led 2012, 21:04

K první otázce - když zaplatíte část peněz, přepočte se to rovnou na dny - tj. nemusíte čekat, než se navrší měsíc. Hned s první platbou se vám server může spustit, i když na malou dobu...
01101110011101010110001001110111

Uživatelský avatar
DavisCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2012, 20:56
Reputation: 0

Re: Rozdělené platby

#3 Příspěvekod DavisCZ » 03 led 2012, 21:08

No, ale na jak dlouho pak mám vybrat dobu provozu? Protože když vyberu 10 měsíců nebo 1 měsíc, tak to vyjde úplně na stejno, akorát s rozdílem že za 10 měsíců dostanu další 2 zdarma. Nebo jako opravdu když pošlu 13 Kč, tak dostanu na den server? Nechápu pak na co jsou ty volby toho období, když se vše převádí rovnou na dny.

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělené platby

#4 Příspěvekod Mysteria » 03 led 2012, 21:59

Ta volba měsíců je dobrá zejména při platbě účtem. Prostě se pošle rovnou ta částka. Jenže s příchodem SMS plateb, kdy jsou částky pevně stanovené (a nejde poslat přesně částku, aby to u všech serverů vyšlo na 1, 2 ... 12 měsíců), tak se to muselo začít přepočítávat na dny. Většina lidí samozřejmě, když si koupí server na 1 měsíc a platí přes SMS, tak pošlou víc a mají to třeba na 1 měsíc a 3 dny. Asi je blbost, objednávat si server na 12 měsíců a zaplatit jenom na 1.

Jinak co se týče toho způsobu platby - nebylo by lepší nejdřív vybrat nějaké peníze do zásoby a z těch pak pokrývat tu dobu, kdy lidé nepřispěli dost peněz? Přecejenom mít server způsobem, že měsíc půjde, pak chvíli ne, pak měsíc zase půjde a tak dokola není zrovna nejlepší varianta.

MonsteRKnode
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2012, 21:17
Reputation: 0

Re: Rozdělené platby

#5 Příspěvekod MonsteRKnode » 03 led 2012, 22:38

Tam jde o to, ze to ma byt klanovy server a bude ho platit vice hracu (clenu). Takze si to mame poslat nejdriv na nas nejaky jeden ucet a pak tu castku v urovni 12 mesicu poslat naraz an ucet fakahedy? Nebo jak docilime toho abychom si mohli koupit 12 mesicu i se vsemi temi vyhodami(mesice zdarma)???

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělené platby

#6 Příspěvekod Mysteria » 03 led 2012, 23:32

No v případě, že to nebude přes SMS se musí celá částka samozřejmě zaplatit najednou.

Uživatelský avatar
DavisCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2012, 20:56
Reputation: 0

Re: Rozdělené platby

#7 Příspěvekod DavisCZ » 04 led 2012, 15:29

A v případě, že by jsme si server objednali na měsíc a přicházeli by různé částky (přes platbu účtem) + částka 390 Kč by se převýšila, prodlužoval by se nám provoz serveru automaticky? Něco na principu, když by jste si představil mobilní kredit a každý den by se z něj odečítalo 13 Kč a lidé by postupně "dobíjeli". Dokud by tedy na kreditu byly peníze, server by jel. Samozřejmě když by peníze došli, server by se odstavil dokud by se tam neobjevilo těch "požadovaných 13 Kč". Řeším to tu, aby nedošlo (jak už jsem psal) k vymáhání nějakého penále.

Uživatelský avatar
SPiRIT
Příspěvky: 921
Věk: 33
Registrován: 02 led 2010, 17:38
Reputation: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělené platby

#8 Příspěvekod SPiRIT » 04 led 2012, 16:39

Pokud nemas server zaplacen bude ti vypnut/pozastavena cinnost, maji to na starosti jen cerveni, ale mam dojen ze k zadnemu vymahani peneznich castek nedochazi, protoze kdyz ti vyprsi pronajem tak se chod serveru pozastavi a ceka se nejakou dobu na to jestli budes platit nebo ne ... proto i nejaky cas jsou nastaveni tvyho serveru (tedy to co si nahrajes na FTP) uchovavana kdyby jsi se rozhodl zase pozdeji platit...

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělené platby

#9 Příspěvekod Mysteria » 04 led 2012, 17:30

V případě platby přes účet je nejmenší platba možná na 1 měsíc. Když zaplatíš na další měsíc, doba pronájmu se prodlouží o měsíc. Pokud nezaplatíš, tak ti ještě pár dní půjde dál než ti server bude vypnut (přijde ti email). Tím to končí, nic víc platiti nemusíš. Pokud ale peníze pošleš, tak ti ho zase nahodí.

Uživatelský avatar
DavisCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2012, 20:56
Reputation: 0

Re: Rozdělené platby

#10 Příspěvekod DavisCZ » 04 led 2012, 17:32

A když pak pošlu účtem třeba jen 130 Kč, tak to pojede o 10 dní víc?


Zpět na „Herní servery obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů