Plug.dj - FAKAHEDA

Pokec hlavně o tomto fóru - co tady chybí a co by mělo být jinak
Message
Autor
Esso
Příspěvky: 75
Registrován: 04 dub 2015, 08:59
Reputation: 0

Re: Plug.dj - FAKAHEDA

#41 Příspěvekod Esso » 29 zář 2015, 15:21

Hanakocz píše:Esso, to jako chceš říct, že bys na jednom serveru to utáhl? Pak jim napiš a poskytni jim ho....Ta služba měla kolik uživatelů? Víš, kolik to muselo být serverů?


Myslím, že áno... no ale ak to zle navrhli tak to je ich problém ak si to nechali skladať firmou aj hostovať, že oni si len prdeli do pohovky tak sa nečudujem ak nemali dostatok fin. prostriedkov, ak si niečo spravíš sám máš to aj o 55% lacnejšie takmer vo všetkom.
Neďakuj, odrobíš! :)

Smexhy
Příspěvky: 5602
Věk: 24
Registrován: 31 říj 2012, 15:50
Reputation: 20
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plug.dj - FAKAHEDA

#42 Příspěvekod Smexhy » 29 zář 2015, 16:12

Súhlasím s blackom, je to len chytrý podvodný ťah, ako "vyždímali" čo najviac peňazí, pretože bližšie informácie k tomu, ako, prečo skončili, okrem toho, že nemajú peniaze neuviedli, a v tom "závete" napísali pár slov a bolo dosť jasne znať že im to je aj nejak jedno. Hlavne ľutujem tých užívateľov ktorý nejakou formou prispeli a zbytočne...

Uživatelský avatar
Hanakocz
Příspěvky: 3228
Věk: 32
Registrován: 25 črc 2013, 20:53
Reputation: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Plug.dj - FAKAHEDA

#43 Příspěvekod Hanakocz » 29 zář 2015, 17:17

Tak pokud jsem byl nejentovými breky na skypu průběžně řádně informován, tak pokud by nevybrali, tak skončili už před měsícem nebo víc....a vybírali s jasně řečeným, že na to nemaj a buď se vybere, nebo se končí...

Taky nikdo z vás neví, jak dlouho to platili ze svého a jestli vybraná částka není na pokrytí dluhů, nicméně i já bych si z vybraného ponechal nějaké "odstupné" , zvlášť, když byla služba úspěšná a lidi i s vědomím, že se to zavře, přispěli...

Esso, dle některých zdrojů tam bylo až 3 miliony uživatelů, když vezmu, že ne všichni naráz, tak už jen zátěž v řádu desítek tisíc lidí a přenosy videí atd by ti ten jeden server asi těžko rozdejchal....určitě potřebovali pěknou řádku serverů
Industry 2.0 -> 1.7.10 GregTech6 server. Pro připojení stačí napsat.
Člen ligy pro aktualizaci serverů na novější verze a rozšíření modovaného MC.
Discord FH : http://discord.fakaheda.eu/ (sem psát pokud chcete poradit s MC mody akutně)

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Plug.dj - FAKAHEDA

#44 Příspěvekod Mysteria » 29 zář 2015, 18:55

Esso píše:Ako to môže skrachovať ak aj mali fin. dary... towerhousing +vlastný server záležitosť zopár eur. Mesačne cca 100 eur ja osobne som mal 60 € a bol to AMD 8 jádro s 32 gb ram a ssd 525 mb/s celý ma vyšiel cca na 600€

jednoducho sa nabalili a čau lebo to čo robia je nelegálne, môj názor
A myslíš, že je to dostatečně výkonný HW pro provozování aplikace, kde je zároveň třeba několik stovek tisíc lidí online najednou?


Nic méně zrovna když jsem jej začal používat trochu víc, tak to zrovna zabalí. Každopádně jediná místnost, kterou jsem navštěvoval si udělala vlastní kopii, takže se pro mne nic nemění kromě toho, že tam nejsou debilní a ranky a podobný věci, který jsou stejně k ničemu. :)

Uživatelský avatar
nejento
Příspěvky: 9815
Registrován: 28 lis 2011, 14:09
Reputation: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: Plug.dj - FAKAHEDA

#45 Příspěvekod nejento » 29 zář 2015, 21:52

@Hanakocz: Já ti dám breky. :D

Věc se má tak, že plug.dj to neměl zrovna dobře udělaný finanční stránku. Co si budeme nalhávat, i provoz serverů něco stojí a udržet v chodu několik tisíc současných spojení pomocí WebSocketů, přičemž vše musí časově přesně sedět, není zrovna nejjednodušší.
Ne nadarmo byla požadovaná částka 60000 dolarů za měsíc taková, jaká byla. Servery jely na poměrně drahém Amazon Web Services, přičemž byli prý až moc provázaní s danou službou. Rozhodně je fakt, že pokud by svůj kód optimalizovali, začali s výběrem peněz dříve, tak skončit nemusel. Stačilo by i přejít na levnější Microsoft Azure. (Co jsem srovnával ceny, tak výjde rozhodně levněji, než AWS)
Cíl dosažen nebyl, ale vybralo se 72 % z požadovaného cíle, což není špatný výsledek na to, že tohle je všechno z reklam, kterou stejně všichni blokují a subscriptionů, které založili.
Bohužel se teď už nedá nic dělat. plug.dj čekala stejná záhuba, jako předtím turntable.fm. Investoři přestali investovat a to se jim asi ani nedivím.

Je mi to líto, stěžovat si můžete jak chcete, peníze se Vám nevrátí. Ta částka, která se vybírala a doposud se vybrala nešla přímo do kapes vývojářům, ale platily se z toho poslední dny plug.dj. Stačí si všechno přečíst na Q&A plug.dj na Redditu.

Spoiler: zobrazit
Trochu mě mrzí moje skripty a boti, ale co. Díky tomu alespoň umím pořádně s node.js, Javascriptem a Websockety. + HTML headers. :P
Boti pilně zaznamenávaly všechny data, statistiky, chaty (teda, když zrovna jeli, posledních pár hodin jsem opravil dokonce dlouho hledaný bug). Mám zálohovaný nějaký artworky, screenshoty a další data.
Obrázek

Obrázek Přidejte se ke komunitě zákazníků na FakaHeda.eu Discord! Poznejte nové lidi nebo vyřešte svůj technický problém živě: http://discord.fakaheda.eu/

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Plug.dj - FAKAHEDA

#46 Příspěvekod Mysteria » 30 zář 2015, 00:21

Tak co si budeme povídat, ona to zase služba jako taková nebyl tak těžká. Není to nic, co by někdo nedokázal splácat za týden práce. Vidět to je i na tom webu, co si založila moje místnost. Registrace, přihlášení, chat a pak okno, kde je přes iframe vložený video a ajaxovýma requestama se to tam mění. Trvalo jim to cca týden to dát dokupy a svůj účel to plní, zbytek věcí co měl plug.dj okolo si myslím, že stejně tak 90% lidí nikdy nevyužilo. Možná tak ještě playlist, ten jsem tam měl slušnej, na zbytek věcí jsem snad ani nikdy neklikl. :)

Ale je fakt, že prachy si měli pohlídat dřív a né měsíc před dojitím prachů říci buď mi dáte $60k nebo to balíme... to není vhodný obchodní model. :)

Smexhy
Příspěvky: 5602
Věk: 24
Registrován: 31 říj 2012, 15:50
Reputation: 20
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plug.dj - FAKAHEDA

#47 Příspěvekod Smexhy » 02 bře 2016, 16:57

Plug.dj je opäť dostupný v sandbox móde na testovacie účely (na inej doméne). Bude znova spustený za dobu neurčitú, všetky novinky nájdete na FB alebo Twitteri.
Všetky zmeny a postupy ktoré však postúpite nebudú prenesenú na live verziu. Je to čisto len na znovu skúšanie možností v plugu a jeho komunitách.
Url je stále https://plug.dj/fakaheda

//EDIT: Bot i případný skin funguje. Budu nejspíše ještě pracovat na nějakém jednoduchém skriptíku pro tyhle účely :) //nejento


Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti