Ako bezpečne spojiť AmxBans s cudzím serverom

Dotazy ohledně použítí AMX Bans
Message
Autor
Ex1T

Ako bezpečne spojiť AmxBans s cudzím serverom

#1 Příspěvekod Ex1T » 11 říj 2017, 15:36

Čaute blázni,

prichádzam s celkom nezvyčajným problémom. Potrebujem cudzí server, ktorý nemám vo vlastníctve a má k nemu prístup aj niekto iný prepojiť s mojím banlistom. Čiže potrebujem nejakým spôsobom zaistiť, aby sa zachovala bezpečnosť databázy, keďže k prístupovým údajom v sql.cfg budú mať prístup aj iní ľudia. A tým pádom sa potenciálne môžu ľahko pripojiť do databázy a narobiť problémy.

Existuje nejaká možnosť, ako zaistiť bezpečnosť databázy ale zároveň plnohodnotnú funkčnosť banlistu? Možno nejakým spôsobom zašifrovať heslo od DB, ktoré sa zapisuje do sql.cfg? V takom prípade by fyzická osoba k DB nemala prístup, no server áno. Prípadne zakázať niektoré oprávnenia pre DB user? Ale zároveň, pripomínam musí byť zachovaná plnohodnotná funkčnosť banlistu.

Prosím niekoho kto sa vyzná, nech sa aspoň skúsi zamyslieť, ako by to mohlo fungovať príp. najlepšie by bolo keby sa aj dozviem, ako to spraviť.

Díky moc!

Uživatelský avatar
Homi74
Příspěvky: 123
Věk: 49
Registrován: 04 led 2017, 11:09
Reputation: 15

Re: Ako bezpečne spojiť AmxBans s cudzím serverom

#2 Příspěvekod Homi74 » 11 říj 2017, 17:45

Zašifrovat heslo v .cfg netušim jestli jde, ale k mysql si můžeš nastavit externí přístup jen z povolených ip,tak že bys nastavil ip serveru a třeba svojí, nic jinýho se z venčí nepřipojí i když má přihlašovací údaje.

Problém by mohl být,pokud cs server jede na vps a frajer si tam mlaskne vpn, pak si se k db dostal zkrs tu vpnku.

Ex1T

Re: Ako bezpečne spojiť AmxBans s cudzím serverom

#3 Příspěvekod Ex1T » 12 říj 2017, 13:23

Ahoj, dík za odpoveď.

To s tými IP adresami znie rozumne, bohužiaľ absolútne nerozumiem systému VPS a VPN takže netuším, ako by to mohlo fungovať. Dalo by sa to nejak včas zistiť príp. prísť na to, že takýto spôsob používa? Pravdepodobne to vyžaduje skúsenosti a dosť veľkú námahu aby sa takýmto spôsobom dostal do DB, alebo je to jednoduché? Momentálne tie servery nejdú na VPS, takže by sa to dočasne dalo vyriešiť zakázaním prístupu z iných IP, ale z dlhodobého hľadiska, no neviem. Navyše, nie som si istý, či môj webhosting ponúka túto možnosť, alebo sa to nastavuje niekde v phpmyadmin?

Ďakujem.

Uživatelský avatar
Homi74
Příspěvky: 123
Věk: 49
Registrován: 04 led 2017, 11:09
Reputation: 15

Re: Ako bezpečne spojiť AmxBans s cudzím serverom

#4 Příspěvekod Homi74 » 12 říj 2017, 14:59

Nastavuješ přímo v mysql.

Takhle, příklad, mám VPS , na něm cs server, poprosim tě o přidání do tvé db , ty nastavíš přístup jen z ip toho serveru, ok neni problem.
Já na svůj vps kde jede cs server nainstaluju vpn server, připojim se k vpn,mam stejnou ip jako server, heslo mam v cfg, připojim se k db, no problem.

Ex1T

Re: Ako bezpečne spojiť AmxBans s cudzím serverom

#5 Příspěvekod Ex1T » 13 říj 2017, 20:05

Ahoj,

prepáč za neskorú odpoveď. Rozprával som sa s podporou na mojom webhostingu a povedali mi, že nedokážem obmedziť takýto systém pripájania IP adries, keďže sa jedná o zdieľaný webhosting. Ale ďakujem pekne za radu, myšlienka bola fajn :roll:

Ešte niekto nejaké nápady? Pomôže každá rada ;)

Uživatelský avatar
Homi74
Příspěvky: 123
Věk: 49
Registrován: 04 led 2017, 11:09
Reputation: 15

Re: Ako bezpečne spojiť AmxBans s cudzím serverom

#6 Příspěvekod Homi74 » 13 říj 2017, 20:45

Možností je několik, vyprdnout se na web hosting, místo něj si pronajmeš VPS, web i db migruješ na něj, nebo další možnost, najít někoho , kdo ti tu db hostne, tady je ale zas riziko,že do tý db bude mít přístup další osoba, nebo se vyprdnout na týpka,co po tobě chce do db přidat server a máš to bez starostí :-D

Konkrétně já bych ti mohl prostor pro web i mysql db poskytnout, když budeš chtít, napiš PM, můžem se domuvit,servery mám vlastní v datacentru.

Já osobně bych do něčeho takovýho nešel a už vůbec, pokud dotyčného neznám :-)

Uživatelský avatar
joker
Příspěvky: 116
Věk: 28
Registrován: 25 srp 2015, 14:10
Reputation: 2

Re: Ako bezpečne spojiť AmxBans s cudzím serverom

#7 Příspěvekod joker » 12 lis 2017, 02:42

Mňa napadlo spraviť plugin, ktorý sa napojí na tu MySQL, to znamená, že v amxbans upravíš spôsob pripojovania, čiže sa pripojíš priamo v amxx súbore, a nebude zavislý od SQL.cfg, to znamená, že k údajom máš prístup iba ty.
ChatbanSystém (CS 1.6): https://github.com/Kalendarky/chatban/releases
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Menežéris.


Zpět na „AMX Bans“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti