FastDL v CP

Dotazy ohledně Control panelu a webu obecně
Message
Autor
Uživatelský avatar
proximo
Příspěvky: 267
Registrován: 25 bře 2010, 16:00
Reputation: 0
Bydliště: Židle u PC
Kontaktovat uživatele:

FastDL v CP

#1 Příspěvekod proximo » 05 črc 2010, 01:26

Zdravím, můj kamarád má server od jednoho anglického webhostingu a tam mě zaujala jedna věc.V Control Panelu mají položku BZIP2 Maps a když na ní kliknete všechny mapy se automaticky zkompresují a samy nastaví v server.cfg jako FastDL.Neuvažovali ste o něčem takovém aby to bylo i tady na fakahedě?Určite by to majitelé serverů ocenily.
Obrázek

Uživatelský avatar
MiniMe
Site Admin
Příspěvky: 2188
Věk: 37
Registrován: 08 pro 2009, 19:31
Reputation: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: FastDL v CP

#2 Příspěvekod MiniMe » 05 črc 2010, 12:46

Uvažovali, jenže Češi jsou takzvaně vychcaní. Je nám tedy jasné, že si u nás koupí jeden server, zbytek u jiných "vysoce kvalitních hostingů" za 50Kč na měsíc a ony "vysoce kvalitní servery" za 50Kč napojí na nadstandardní služby spuštěné u nás :)

Tento jev lze také pozorovat na tomto fóru, lidé si koupí server jinde a protože "tam" na technickou podporu kašlou (což je pochopitelné, když ty servery stojí 50Kč), tak si jdou pro radu na naše fórum. Někteří mají dokonce tolik drzosti, že mi píší na ICQ.

V budoucnu možná FD zavedeme s tím, že URL se bude každý den měnit a na serverech automaticky přenastavovat.
FakaHeda admin
Nezapomeňte ohodnotit karmou ty, kteří Vám pomohli.

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: FastDL v CP

#3 Příspěvekod Mysteria » 05 črc 2010, 16:11

A to je takový problém, aby si zaregistrovali třeba na ic.cz nějakou doménu? Je v tom 500MB FTP + neomezený traffic s rychlostí okolo 100Mbps - ideální na FastDL :) Sám to tak mám ;)

Uživatelský avatar
Austin
Site Admin
Příspěvky: 1251
Věk: 37
Registrován: 07 pro 2009, 23:58
Reputation: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: FastDL v CP

#4 Příspěvekod Austin » 05 črc 2010, 19:53

A dalsi veci je, ze ten FDL je taky nechutne narocny na traffic. Zapojili jsme to pro Gamesites portal ktery ma u nas kolem 20ti serveru a samotny fastdl udela traffic kolem 1 TB za mesic. Ted si vemte ze by to bylo na dalsich treba 50-100 serverech. To abychom jen na tuhle sluzbu zakoupili dalsi komp. Ano, nejspis to nekdy v nadchazejici dobe zavedeme, ale napr. jen pro XT servery.
FakaHeda.eu - Administrátor, http://www.minecraft-hosting.cz, http://www.bf3-hosting.cz Pište nám tickety, ne PM.
Nezapomeňte dát karmu těm, kteří Vám pomohli s problémem

Uživatelský avatar
Mysteria
Příspěvky: 9122
Registrován: 26 pro 2009, 15:40
Reputation: 7
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: FastDL v CP

#5 Příspěvekod Mysteria » 05 črc 2010, 20:09

No náročný - to záleží co na tom FastDL je, pokud tam je pár zvuků, tak to je dobré, pokud ale tam jsou třeba Zombie mapy a je to navštěvovaný server, kde si tu mapu třeba stáhne denně 100 lidí a těch map se tam za den vystřídá víc - i když toto je zase nárazové...

Uživatelský avatar
Will
Příspěvky: 126
Registrován: 03 bře 2010, 21:03
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FastDL v CP

#6 Příspěvekod Will » 10 črc 2010, 20:16

MiniMe: pomocí .htaccessu se dá udělat omezení na určité servery, adresu měnit nemusíte... klient z jiného serveru prostě dostane 403 Forbidden a má smůlu... návod jsem viděl na AlliedModders fóru ;)
ObrázekBattleForce.cz - příjemný herní portál s oblíbenými CS:S servery
Přijďte si zahrát Zombie camp & escape, Scoutzknives, Surf fun & Surf RPG & Surf 10x_reloaded, Gungame, Warcraft3, Minigame, Deathrun a mnoho dalších modů

Uživatelský avatar
MiniMe
Site Admin
Příspěvky: 2188
Věk: 37
Registrován: 08 pro 2009, 19:31
Reputation: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: FastDL v CP

#7 Příspěvekod MiniMe » 12 črc 2010, 13:39

To je trochu divne, protoze FD nema se serverem nic spolecneho. Komunikace nejde nijak pres server (hráč stahuje data přímo z webu, ne přes herní server), proto to neni mozne nijak omezovat.
FakaHeda admin
Nezapomeňte ohodnotit karmou ty, kteří Vám pomohli.

Uživatelský avatar
Will
Příspěvky: 126
Registrován: 03 bře 2010, 21:03
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FastDL v CP

#8 Příspěvekod Will » 12 črc 2010, 21:34

Nene, nechápeš mě. Pokud má být Fast DL omezen na určité servery, tak se to dá vynutit nějak takto:

Kód: Vybrat vše

Order Allow,Deny
Deny from all
Allow from hl2://127.0.0.1:27015
...


Kód píšu z hlavy, detaily budou někde na alliedmodders... Je to kvůli stealování trafficu jinými servery, sám to vyzkoušené nemám ale určitě to bude vysoce efektivní řešení.
ObrázekBattleForce.cz - příjemný herní portál s oblíbenými CS:S servery
Přijďte si zahrát Zombie camp & escape, Scoutzknives, Surf fun & Surf RPG & Surf 10x_reloaded, Gungame, Warcraft3, Minigame, Deathrun a mnoho dalších modů

Uživatelský avatar
MiniMe
Site Admin
Příspěvky: 2188
Věk: 37
Registrován: 08 pro 2009, 19:31
Reputation: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: FastDL v CP

#9 Příspěvekod MiniMe » 12 črc 2010, 22:39

Aha, to jsem netusil, ze to dotazuje server. V access logu totiz jsou ip adresy samotnych klientu. Overim to...

EDIT: Tak po prozkoumani access logu jsme zjistili, ze se nekdy stane to, ze se do referera ulozi ip serveru, bohuzel to je mizive procento pripadu.
FakaHeda admin
Nezapomeňte ohodnotit karmou ty, kteří Vám pomohli.

Uživatelský avatar
Austin
Site Admin
Příspěvky: 1251
Věk: 37
Registrován: 07 pro 2009, 23:58
Reputation: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: FastDL v CP

#10 Příspěvekod Austin » 13 črc 2010, 16:14

Will píše:Nene, nechápeš mě. Pokud má být Fast DL omezen na určité servery, tak se to dá vynutit nějak takto:

Kód: Vybrat vše

Order Allow,Deny
Deny from all
Allow from hl2://127.0.0.1:27015
...


Kód píšu z hlavy, detaily budou někde na alliedmodders... Je to kvůli stealování trafficu jinými servery, sám to vyzkoušené nemám ale určitě to bude vysoce efektivní řešení.


to je samozrejme nesmysl, server samotny s tim webem vubec nijak nekomunikuje, tudiz tohle pravidlo by akurat udelalo to, ze by si nikdo nic nestahl.
Na to proste neexistuje elegantni reseni. Vcera jsem po netu patral a narazil jsem na to, do REFERERA to strka IP adresu serveru a jako user-agent se to ohlasuje "Half-Life" u 1.6tky nebo "Half-Life2" u CSS. Toto funguje vzdy, nicmene je to samo o sobe uplne k nicemu. Do REFERERA to potom strka IP adresu serveru, jenze co jsem zkoumal logy, tak sem to videl pouze jednou u jedineho souboru z x tisic u cs16. U CSS sem se nedival, ale u toho to nejspis fugnovat bude. Dale to zvazujeme, ale realizace urcite nebude drive jak nekdy v nadchazejicich 2-3 mesicich. Nasi prioritou je momentalne vyvoj noveho webu.
FakaHeda.eu - Administrátor, http://www.minecraft-hosting.cz, http://www.bf3-hosting.cz Pište nám tickety, ne PM.
Nezapomeňte dát karmu těm, kteří Vám pomohli s problémem


Zpět na „Control Panel & web fakaheda.eu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů