Nastavení

Message
Autor
Fanosh
Příspěvky: 12
Registrován: 10 led 2018, 22:15
Reputation: 0

Nastavení

#1 Příspěvekod Fanosh » 11 led 2018, 14:31

Hezký den, pomohl by nám prosím někdo s nastavením serveru? Na to, jak nastavit XP, taming, sběr surovin jsme už docela přišli. Teď bychom si rádi nastavili ještě inkubaci vajíčka, růst mláďat a jejich hlad, aby klesal pomaleji když bude mírně zrychlený růst, nevíme co kam vypsat.
Další věc je, že nevíme, jak nastavit, aby se ukazovala čísla při dávání damage, když útočím na dinosaura, ráda bych viděla čísla.
Dále, když se chci přihlásit na server jako admin, dělat adminské příkazy, přihlásím se příkazovým řádkem?
A poslední věc, když mám koupené všechny ARK DLC, jsem vlastníkem pouze jednoho serveru Ragnarok, můžu si přetáhnout zvíře z DLC přes obelisk z jiného serveru, který nevlastním? Nebo můžu si třeba jedno zvíře přidat příkazovým řádkem?

Předem moc děkuji

Uživatelský avatar
Kierwin1987
Příspěvky: 174
Věk: 29
Registrován: 27 bře 2016, 04:12
Reputation: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení

#2 Příspěvekod Kierwin1987 » 11 led 2018, 17:38

Hezký den,

Na nastavení breedingu(růstu a inkubaci) jsou 2 nebo 3, až 4 nastavení, které lze nastavit. Následující kód půjde do souboru Game.ini (/ShooterGame/Saved/Config/LinuxServer/Game.ini - používám já)

Kód: Vybrat vše

[/script/shootergame.shootergamemode]
EggHatchSpeedMultiplier=4
BabyMatureSpeedMultiplier=4
BabyCuddleIntervalMultiplier=1
BabyFoodConsumptionSpeedMultiplier=0.5

Význam:
EggHatchSpeedMultiplier - Rychlost líhnutí z vajíčka, čím vyšší, tím rychlejší.
BabyMatureSpeedMultiplier - Rychlost růstu z vajíčka, čím vyšší, tím rychlejší.
BabyCuddleIntervalMultiplier - Doba mezi péčí. Momentálně nastaveno vývojáři na cca 7-8 hodin ve výchozím nastavení. Čím menší číslo, tím menší doba mezi péčí.
BabyFoodConsumptionSpeedMultiplier - Čím menší číslo, tím méně bude mládě spotřebovávat jídlo.


Ukazování Damage je přidání následujícího řádku do nastavení, kde je Harvest, XP a Taming.

Kód: Vybrat vše

ShowFloatingDamageText=True


Přihlášení jako admin je přes TAB.

Přetáhnutí zvířete LZE udělat oběma způsoby. Záleží plně na vás.

Kdyby bylo potřeba ještě něco vysvětlit, tak přes toto fórum, nebo i klidně přes soukromou zprávu.
Fakaheda Discord server: http://discord.fakaheda.eu/

Fanosh
Příspěvky: 12
Registrován: 10 led 2018, 22:15
Reputation: 0

Re: Nastavení

#3 Příspěvekod Fanosh » 12 led 2018, 11:14

Děkuji moc. Všechno jsme zatím pochopili, zprovoznili. Zkoušela jsem si teĎ přidal zvíře adminským příkazem. Mám mapu Ragnarok a chtěla jsem přidat zvíře z Aberration, nešlo to. Jde to tedy pouze přes obelisk, nebo dělám chybu někde jinde?

Fanosh
Příspěvky: 12
Registrován: 10 led 2018, 22:15
Reputation: 0

Re: Nastavení

#4 Příspěvekod Fanosh » 16 led 2018, 00:45

Ještě jednou dobrý den,

pomalu se učíme se servrem pracovat, chtěli jsme přidat jeden mod a našli jsme si i stejnou otázku na tomto fóru (konkrétně builders helmet). Ovšem po přidání ID do nastevení serveru a pak jeho restartování se nic neděje. Musí se aktivovat ještě někde jinde ?
Děkuji.

Uživatelský avatar
Kierwin1987
Příspěvky: 174
Věk: 29
Registrován: 27 bře 2016, 04:12
Reputation: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení

#5 Příspěvekod Kierwin1987 » 16 led 2018, 00:48

Hezký večer,

Je povolen Automatický update modů pod kolonkou Mod ID ve spuštěcích parametrech v nastavení?
Fakaheda Discord server: http://discord.fakaheda.eu/

Fanosh
Příspěvky: 12
Registrován: 10 led 2018, 22:15
Reputation: 0

Re: Nastavení

#6 Příspěvekod Fanosh » 16 led 2018, 01:08

Dobrý den, ano je. Vyřešili jsme to. Měli jsme to napsané i v GameUserSettings.ini (ActiveMods=IDmodu) s tím se pojí vlastně další dotaz. Nevíme proč, ale textový soubor při editaci přes stránky začal ukazovat divné znaky : ÿþ[�S�e�r�v�e�r�S�e�t�t�i�n�g�s�]�
Pokud ho chci editovat ručně, tak se zobrazuje už čitelně.

Uživatelský avatar
Kierwin1987
Příspěvky: 174
Věk: 29
Registrován: 27 bře 2016, 04:12
Reputation: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení

#7 Příspěvekod Kierwin1987 » 16 led 2018, 01:18

Hezký večer,

To jsem rád.

Jinak ty znaky se mi ukázali, stačilo je vymazat. Jinak to nemělo vliv na nastavení.
Fakaheda Discord server: http://discord.fakaheda.eu/

Fanosh
Příspěvky: 12
Registrován: 10 led 2018, 22:15
Reputation: 0

Re: Nastavení

#8 Příspěvekod Fanosh » 16 led 2018, 01:23

Tak snad se nic nestane s nastavením. Děkujeme za rychlé odpovědi. Ještě se zeptám jestli jde na mapu Ragnarok příkazem vyvolat zvíře Aberration :) ?

Uživatelský avatar
Kierwin1987
Příspěvky: 174
Věk: 29
Registrován: 27 bře 2016, 04:12
Reputation: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení

#9 Příspěvekod Kierwin1987 » 16 led 2018, 01:26

Není za co.

Jinak lze vyvolat zvíře z Aberration. :-) Osobně mám Rock Drake-a na Ragnaroku přes spawn command. :-)
Fakaheda Discord server: http://discord.fakaheda.eu/

Fanosh
Příspěvky: 12
Registrován: 10 led 2018, 22:15
Reputation: 0

Re: Nastavení

#10 Příspěvekod Fanosh » 16 led 2018, 11:24

Ono nám to totiž nešlo, možná jsme měli něco špatně napsané, už to funguje :)
Ale máme další dotaz, ohledně verze serveru. Ukazuje nám, že jedeme na verzi 276.13, ale u ostatních to ukazuje verzi 276.42. Nastavené máme ve spouštěcích parametrech automatické aktualizace ale je u toho modrá šipka která hlásá, že spustí jednorázovou aktualizaci s validací. Takže je třeba vypnout server a tu aktualizaci pustit i když máme nastavenopu tu automatiku?
Díky :)


Zpět na „ARK: Survival Evolved“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů