Instalace modů na server (Steam WorkShop) Pro Dont starve together

Message
Autor
Uživatelský avatar
MiniMe
Site Admin
Příspěvky: 2188
Věk: 37
Registrován: 08 pro 2009, 19:31
Reputation: 10
Kontaktovat uživatele:

Instalace modů na server (Steam WorkShop) Pro Dont starve together

#1 Příspěvekod MiniMe » 09 úno 2015, 22:58

!!! Tento návod je pro hru Dont starve together !!! na jiné hry tento postup nelze aplikovat !
Mody jsou na serveru umístěny ve složce /mods. Existují 2 způsoby instalace, buď nahrání stažených modů do této složky nebo stahování modů z workshopu. Já Vám ukážu variantu využívající Steam WorkShop, protože je jednodušší a mody se navíc automaticky aktualizují.

1. V Control Panelu / Správce souborů (nebo přes FTP) přejděte do složky /mods. V této složce najdete soubor dedicated_server_mods_setup.lua, klikněte na editaci. Pokud tam není, vytvořte jej.
dstrv_mods1.PNG
dstrv_mods1.PNG (65.04 KiB) Zobrazeno 15739 x


2. Do tohoto souboru se jednoduše vypíší mody, které si má server stáhnout. Zapisovat lze buď mody samostatné nebo jejich kolekce. Pokud chcete přidat samostatný mod, použijete

Kód: Vybrat vše

ServerModSetup("id_modu")

V případě kolekce modů pak

Kód: Vybrat vše

ServerModCollectionSetup("id_kolekce")

dstrv_mods2.PNG
dstrv_mods2.PNG (61.92 KiB) Zobrazeno 15739 x


Mody naleznete v Steam WorkShopu hry Don't Starve Together Beta: https://steamcommunity.com/app/322330/workshop/

ID modů a kolekcí jsou uvedeny v URL adrese (adresní pole prohlížeče). Například chci li si na server přidat mod pro minimapu, který najdete na adrese https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =345692228 ID modu je 345692228
Do souboru tedy přidáte řádek

Kód: Vybrat vše

ServerModSetup("345692228")

dstrv_mods3.PNG
dstrv_mods3.PNG (658.53 KiB) Zobrazeno 15739 x


3. Jakmile máte všechny požadované mody zapsané v souboru, uložte jej.
4. Restartujte server, ten si při startu všechny mody stáhne a uloží je do složky mods. Pro každý mod je vytvořena nová složka s názvem workshop-ID_MODU (je vidět na obrázku 1).
5. Stažené mody se automaticky nespouští, abyste je spustili, je potřeba editovat soubor modsettings.lua, který je také ve složce mods (viz obrázek 1). Mody, které chcete automaticky spouštět po startu serveru přidejte do tohoto souboru ve formátu:

Kód: Vybrat vše

ForceEnableMod("nazev_slozky_modu")

dstrv_mods4.PNG
dstrv_mods4.PNG (60.87 KiB) Zobrazeno 15739 x


Po zaktivování všech požadovaných modů soubor uložte a server restartujte.
FakaHeda admin
Nezapomeňte ohodnotit karmou ty, kteří Vám pomohli.

Tituss
Příspěvky: 61
Věk: 32
Registrován: 17 čer 2014, 04:30
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace modů na server (Steam WorkShop)

#2 Příspěvekod Tituss » 12 úno 2015, 03:08

Super navod :) Dikes toto by sa mi hodilo tak pred tyzdnom, dlho som si nad tym lamal hlavu..co mi ale do dnes neni jasne co znamenaju tie kolekcie modov prosim ta? To znamena ze ak tam pridam nejaky mod stiahne mi to vsetky dalsie mody od toho isteho autora?
Mimochodom este mam velky problem s konfiguraciou modov :( podla mna robim vsetko dobre no vzdy ked nejaky mod prepisem na serveri, server restartnem tak to ma vzdy divne nasledky, bud mam statistiky v pismenach a divnych znakoch, alebo instatne mozem vsetko craftovat, alebo sa nemozem hybat, skratka prepisanie jedneho modu ma fatalne nasledky pre cely server (hru).
1 - Idem do zlozky mods
2 - Vyberem si napriklad "workshop-346962876"
3 - otvorim "modinfo.lua" (pouzijem externy pastebin na skopirovanie textu ak nevadi) http://pastebin.com/bJdVSsh7
4 - do options napisem "hard" (aj s uvodzovkami)
5 - editnem aj druhy options kde napisem .12 ako je napisane v moznostiach
6 - Subor ulozim
Server restartujem a hra je totalne mimo vzdy sa pokazi nieco ine. Neviem kde robim chyby. Skusal som to robit aj popri vypnutom serveri a po editovani ho zapnut no ziadna zmena.

Vdaka :) tak dalsi navod by si mohol sprait o editacii modov
Aktualne sa po osmich rokoch hostovania MC snazim uzivat Valheim privatny server

Uživatelský avatar
MiniMe
Site Admin
Příspěvky: 2188
Věk: 37
Registrován: 08 pro 2009, 19:31
Reputation: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace modů na server (Steam WorkShop)

#3 Příspěvekod MiniMe » 12 úno 2015, 14:06

Kolekce obsahuje více modů a vytváří se přes steam, na stránce modu klikneš přidat do kolekce viz obrázek. Na server se pak ale stáhnou jednotlivé mody, takže jediný rozdíl je v tom, že do souboru nevypíšeš třeba 5 modů zvlášť, ale zapíšeš jeden řádek s kolekcí v které budeš mít oněch 5 modů.

Výhoda je v tom, že takto můžeš spravovat mody na více serverech najednou (všude si přidáš kolekci a jakmile kolekci upravíš, změna se promítne na všech serverech).

dstrv-cololection.PNG
dstrv-cololection.PNG (972.44 KiB) Zobrazeno 15706 x


Co se týče nastavování modů, tak je druhá možnost aktivace modů (kromě mnou uvedené ForceEnableMod("nazev_slozky_modu") v souboru modsettings.lua) a to vytvoření souboru modoverrides.lua (v nejvyšším adresáři, ne ve složce mods) a v něm je možné mody nastavit následovně:

Kód: Vybrat vše

return {
    ["workshop-350811795"] = { enabled = true },
    ["workshop-387028143"] = { enabled = true },
    ["workshop-361336115"] = { enabled = true,
        configuration_options =
        {
            hunt_time = 6,
        }
    },
    ["workshop-336882447"] = { enabled = true }
}


Osobně jsem to ještě nezkoušel, ale mělo by to tak být viz http://dont-starve-game.wikia.com/wiki/ ... ed_Servers
FakaHeda admin
Nezapomeňte ohodnotit karmou ty, kteří Vám pomohli.

Tituss
Příspěvky: 61
Věk: 32
Registrován: 17 čer 2014, 04:30
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace modů na server (Steam WorkShop)

#4 Příspěvekod Tituss » 13 úno 2015, 01:04

Jo tak dik za vysvetlenie :) Pomoholo
Co sa tyka konfiguracie modov tak ziadna zmena, cez ten novy lua subor vobec, asi niekde robim chybu a podla vsetkeho by to malo mat ten isty ucinok ako prepisanie konfigu v zlozke konkretneho modu. ALE! Uz mi konfigurovat mody idu a to tak ze nepisem do riadku "options" ale prepisem hodnotu "default" a funguje to (tak by som to sice nemal robit ale hlavne ze to funguje, ale tak nema sa tym co pokazit default hodnota sa da hocikedy vratit spet)
Aktualne sa po osmich rokoch hostovania MC snazim uzivat Valheim privatny server

Lalis
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2017, 12:26
Reputation: 0

Re: Instalace modů na server (Steam WorkShop)

#5 Příspěvekod Lalis » 08 bře 2017, 13:27

udelal jsem vse podle navodu. slozka mods tam nebyla tak jsem ji vytvoril a dal jsem postupoval podle navodu a po vytvoreni a ulozeni tech kodu nevidim ty slozky s napisem workshop - a kod. nevite cim to muze byt?

Johny26CZE
Příspěvky: 2
Registrován: 15 bře 2018, 16:02
Reputation: 0

Re: Instalace modů na server (Steam WorkShop)

#6 Příspěvekod Johny26CZE » 15 bře 2018, 16:04

Lalis píše:udelal jsem vse podle navodu. slozka mods tam nebyla tak jsem ji vytvoril a dal jsem postupoval podle navodu a po vytvoreni a ulozeni tech kodu nevidim ty slozky s napisem workshop - a kod. nevite cim to muze byt?



Udělal jsem také to stejné a bez výsledku. Jedná se o hru Arma3


Zpět na „Návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti